Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234
Eredmény: 31 - 37 (37) összesen
Like Tree71Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 03. 28

  1. #31
    Tag silee21 avatara
    Csatlakozott
    2012. 02. 02.
    Hozzászólások
    162

    Alapbeállítás

    Egy 56 BB-s fish ellen, ha nem is easy, de call.

  2. #32
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    az a baj, hogy elég ritkán van ilyen szitu, hogy pfr vagyunk, nincs 3bet, de flopon AI van úgy, hoyg csak call az akciónk (amikor foldoltunk arra sztem elég nehéz filterezni, de ha valaki megmondja, akkor lefilterezem), és 100bbnél nagyobb lesz a final pot. nekem idén 8 ilyen hand volt. ha több mint 70bb-t állítok be, akkor is csak 15, ha nem állítok be korlátot, akkor is csak 25. 64-69-68% az átlagos equitym ezekben az esetekben (amikor calloltam, ami nyilván kb. akkor van, ha tptk+om van (de néha ugye megesik, hogy látjuk, hogy tiltel a fish), egyik irányba torzít, hogy a foldokat nem tudom, másik irányba, hogy ebben azért vannak pro shortstackerek is az ellenfelek közt

    szóval inkább azt mondanám, hogy azért az sem mindegy, hogy mit láttunk korábban az ellentől, ill. az utóbbi pár hand dinamikáját nem árt ha fel tudjuk idézni
    svajcifiu likes this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  3. #33
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    A varianciát a roll, az izgalmakat meg én bírom, call.

  4. #34
    Tag Bél@ avatara
    Csatlakozott
    2012. 11. 20.
    Hozzászólások
    170

    Alapbeállítás

    Hyper mega easy insta fold, bár annyit hozzátennék hogy 10-15BBvel izolálnék pre, könnyebb a dobás flopon, (kacsintás) ívás lesz, érzem! Jó úton jársz Tir-x

    Szerk.: Bár magasnak érzem a 76%-os "rossz" választ, de pár ilyen és lejjebb megy, kitartás.
    Utoljára módosítva: Bél@ által: 2013. 03. 28. 23:56

  5. #35
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    Érdekes, én miután láttam, hogy 28-at donkolt a 4,75-ös potba, szinte gondolkodás nélkül a foldra kattintottam. Igaz, hogy fullstacknek értelmeztem, de shorti ellen sem érzem rossznak a dobást.
    Hozzáteszem, ez pont az a hand, amit az tesz "érdekessé", hogy mit láttunk eddig a fishtől. Igaz, hogy csak 40 hand, de itt pont ennyi előzmény alapján tudjuk csak eldönteni azt, hogy call v fold.
    Ne tegyünk már úgy, mintha ez egy standard call vagy fold szituáció lenne. Ellenfélfüggő, így pedig az köt bele, aki akar, mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja.
    A megoldással végülis egyet tudok érteni, a hand posztolásának jogosságával már kevésbé.
    Egyébként Tir-x jó partikat rak fel általában, nekem tetszenek a magyarázatai is, az pedig sztem rossz megközelítés, hogy csinálja utána bárki, csak kevesebb hibával. Egyrészt még csak az kéne, másrészt pedig ő maga vállalta, saját tudása és felelőssége alapján. A "hibák" pedig inkább olyan szituációk -és ez kb az egész pókerre igaz-, amikbe nem belekötni kell, hanem érvekkel alátámasztva megvitatni, úgy, hogy minden értelmes álláspontot megnézve minél jobban kirajzolódjon a JÓ döntés. Ebben viszont neki is feltétlen partnernek kell lennie!
    tRomf29 likes this.

  6. #36
    Idegen
    Csatlakozott
    2013. 03. 29.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás

    easy fold, szerintem settje van

  7. #37
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet smartpot69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    easy fold, szerintem settje van
    Szerintem meg fullja... Na ezeket imádom

    Visszatérve a feladványra
    1. Pókerileg:
    -- a feladvány olyan lett, amilyen lett: vagy elrontott, vagy nem. Szerintem azt kell nézni, hogy mit lépnénk ebben a helyzetben, nem azon gondolkodni, hogy elrontotta-e az író. Az én véleményem, hogy erősen határeset mindkét döntés (fold vagy call). Magam a megadást választottam. Indoklás:

    40/5-ös ellenfél. Az erős kezeivel (5%) MP emelt volna. A maradék 40-5=35% nagy részével callol (hiszen hal). Flop előtt pont ezért izolálom, mert KQ-vel elől vagyok és TPGK-val szívesen elnyerném az 50BB pénzét. Nem gondolom, hogy olyan szűk a laptartománya, ahogyan Tir-X írja a megoldásban. Bármilyen gyenge húzót, vagy közepes kézbe párt el tudok képzelni nála, melyekből számszerűleg azért jóval több van, mint a kétpárból, szettből és szuper erős húzóból. Nekem az is számít, hogy csak kb. 50BB-t kell megadnom. Ezzel együtt fenntartom, hogy még így is határeset a megadás (de 50BB-nél a dobás is az lenne). 100 BB-t már nem adnék meg.

    2. Emberileg Tir-X-nek:
    --> amit Galambos Tarzan írt, az megfontolandó.
    + Trollok mindenhol vannak.

    3. Annak, aki azt írta Tir-X-ről, hogy NIT:
    - utána nézhetnél (pl. egy szakkönyvben), hogy milyen játékost hívnak NIT-nek. Ezt követően nézd meg Tir-X néhány oktató videóját és értékeld újra, amit gondolsz.

Oldal: 4 / 4 ElsőElső ... 234

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •