Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 29 (29) összesen
  1. #21
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólások
    111

    Alapbeállítás

    Ah, nem kell szerintem ennyire túlbonyolítani, elveszünk a sok számban. Nekem az az érzésem, hogy minden szám, amit írtál, felül van becsülve:
    -ezt a cgs összehasonlítást nem igazán értem miért lenne 0.5 helyett 0.75, másrészt a 0.5 chip equity, ami, még egyszer mondom erős felülbecslés a $equityhez képest
    -nem csak akkor vesztesz, amikor allin kerülsz, hanem minden akció $eq értéke alacsonyabb a chipeq értéknél, úgy kell felfogni a kettő közti különbséget mintha minden akciónál raket vonnának a potból és azt az inaktív játékosok között szétosztanák; az átlagot ezért nem hiszem, hogy ilyen egyszerűen meg lehetne becsülni. Én amit mondtam, azt tapasztalatból mondtam, azon a téten, ahol én játszok, ezek szerintem a legjobb megjátszások.
    -teljesen mindegy, hogy milyen játékosok ellen játszunk, és még az is mindegy, hogy mennyi zsetonunk van. A lényeg, hogy maximalizálni tudjuk azt a bizonyos $eq-t: hogy tudjuk milyenek az ellenfeleink rangei, és hogy ezek ellen a rangek ellen tudjuk, mikor kell allin menni. Lehet 1500 vagy 3000 zsetonunk, amikor eljön a pillanat az allinekre, ugyanúgy lesz fold equitynk, csak 1500 zsetonnal hamarabb jön el az idő. Ha ők ugyanakkor nem tudják maximalizálni, akár mert nem képesek felbecsülni a rangeünket helyesen, akár mert nem tudják azt megfelelően kihasználni, akkor előnyünk van velük szemben, és ez általában nem kevés. Nagyon sok hibát vétenek a játékosok anélkül, hogy felfognák miért van óriási különbség egy push és egy fold között, és sztem érdemes erre a szakaszra koncentrálni (azaz egy játszható, legalább kezdőstack körüli zsetonszámmal eljutn idáig), pont hogy turbóban különösen, mert ott sokkal rövidebb az idáig vezető néhány vakszint.

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder kormi88 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 06.
    Hely
    -
    Hozzászólások
    725

    Alapbeállítás

    Idézet rocqoel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    miért lenne 0.5 helyett 0.75
    0.5 egy átlagos (vesztő) játékos nyeresége egy EP AK-n. Mivel én nem vagyok vesztő, bátorkodtam kicsit jobbat feltételezni, bár nem tudom, h mennyi lehet a különbség.

    Idézet rocqoel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem csak akkor vesztesz, amikor allin kerülsz, hanem minden akció $eq értéke alacsonyabb a chipeq értéknél, úgy kell felfogni a kettő közti különbséget mintha minden akciónál raket vonnának a potból és azt az inaktív játékosok között szétosztanák
    Ezt próbáltam azzal becsülni, hogy 5 játékonként egy allin. Persze nem fogunk 5 játékonként allin kerülni.
    Ehelyett össze lehetne adni az összes AK-val nyert/vesztett pénzt, és *0.078-al, így megkapjuk a "rake"-nek nevezett dolgot.

    No nem akarok egy parttalan vitát nyitni, csak szeretek számolgatni.
    Azt hiszem, most majd mélyebben elgondolkozok ezekről a dolgokról.
    És arról is, hogy a későbbi szakaszban mi a jó. Még rágódnom kell azon amit írtál.
    Az én írásom mögött az van, hogy amikor fele stackkel ülök, mint más, akkor pl 300-as vakoknál nem tudom eldobatni a lapjaikat, pedig szerintem az a turbó SnG kulcsa, hogy sokan nem pusholnak, agresszorkodnak a többieket dobásra késztetve a -e$ miatt.
    "You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time." Abraham Lincoln

  3. #23
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólások
    111

    Alapbeállítás

    Idézet kormi88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És arról is, hogy a későbbi szakaszban mi a jó.
    Erre vannak kitűnő programok, amikkel lehet gyakorolni/ellenőrizni magad.

    De majd gondolkozok vmin ami jobban szemlélteti hogy szerintem miért az a jó amit mondtam.

  4. #24
    Fáradhatatlan grinder kormi88 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 06.
    Hely
    -
    Hozzászólások
    725

    Alapbeállítás

    Idézet rocqoel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Erre vannak kitűnő programok, amikkel lehet gyakorolni/ellenőrizni magad.
    A mi a jót úgy értettem, hogy mekkora stack.
    Bár lehet, h ezt sem érdemes túlbonyolítani, hanem amennyi $equity adódik az ICM-ből, annyit ér, és kész.

    A progoknál gondolom a Push/Fold trainerekre gondoltál.
    "You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time." Abraham Lincoln

  5. #25
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 02. 12.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás

    Idézet rocqoel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Erre vannak kitűnő programok, amikkel lehet gyakorolni/ellenőrizni magad.
    pontosan melyik programokra gondoltál?

  6. #26
    Újonc becike avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 10.
    Hozzászólások
    25

    Alapbeállítás

    Idézet gabor005 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pontosan melyik programokra gondoltál?
    sztem a The SitNGo Wizard és társaira gondolt.

  7. #27
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Rocqoel:
    Csak arra értettem, hogy milyen téteken játszol

    Köszi a választ amúgy!
    Ami felmerült bennem ezzel kapcsolatban az, hogy a push/fold játék ha jól tudom nagyrészt mechanikus, mert minden stackmérethez és szituációhoz megvan a range, amivel lehet játszani, szóval gyakorlatilag egy bot is játszhatna helyettünk.
    És ezért arra jutottam, hogy high stakesben mivel már mindenki tudja hogyan kell ezt játszani, pont a korai szakaszban jöhetnek ki a tudásbeli különbségek, ahol még van postflop játék. De úgy látszik tévedtem
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  8. #28
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólások
    111

    Alapbeállítás

    Nem mechanikus, nincs olyan tet, ahol ne lennenek fishek, vagy kulonbozo jatekfelfogasok, akiknek teljesen kulonbozoek a rangei.
    Tehat ott sem tudja mindenki hogy kell jaccani, de akik tudjak, azok az elejen is megprobaljak egymast kijaccani, de ez nem azt jelenti, hogy hatareset lapokkal nagy potba keverednek EPbol, hanem mint mondtam biztonsagos raisekkel, restealekkel, esetleg floatolassal, ha jol ismerik az ellenfelet, EP-MP minbloffokkel kozepso szakaszban, tehat lapok nelkul probalnak minel tobbet kihozni, a jatekosok ismeretere alapozva. De irtam is h sztem lassan meg fog jelenni a lag jatek amit vhogy biztos meg lehet jol csinalni csak en meg nem tom hogy :-)

  9. #29
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    Sziasztok

    Hol tudom levadászni a sng sharkot???

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •