Idézet ewoksamurai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hitelesen jó választ nem fogsz kapni, nincs az a solver, ami ezt a szitut (3way, icm szitu) ki tudná neked számolni.
Én mindenesetre azt tanácsolom neked, hogy FT-n IP ne cbeteld az erős TP-jaidat olyan flopon, ahol túl sok overcard nem jöhet a TP-dhoz képest (pl. 832 flopon cbeteld az A8-at, de a KQ3-n ne az AK-t, vagy QT2-n ne az AQ-t).
Nem elég erős a handed a 3 utca betre, használd ki az alkalmat, hogy egy utca potnövekedés kimaradt, fontosabb neked, hogy alacsonyan tartsd a potot, mint az, hogy megvédd a kezed az esetleges húzóktól.
CL-ként ip miért ne használjam ki az alkalmat, hogy zsetont nyerjek tőlük? Ezen a flopon az esetek döntő többségében én vagyok elől (blokkolok kb. minden erősebb lapot), és televannak mindenféle húzókkal. Fontosabb, hogy növeljem a potot, mint hogy féljek egy kellemetlen turntől/rivertől.
Azt senki nem mondta, hogy lesz benne három utca. Hogy képzelted el a check után a későbbieket? Vársz egy álom blank treff 2-es turn-t, és azon indulsz meg a húzók ellen? Vagy pontosan ott miből akarsz értéket nyerni, ami nem fizetett ki flopon?
Biztos, hogy van olyan szitu ft-n, hogy nem cbetelem el ezt a tptk-t, de nem ilyen deepen két ember ellen, akiknél viszonylag kevés lesz a value papír, és sok a húzó. Hibás egyszerűsítés az "FT-n IP ne cbeteld az erős TP-jaidat olyan flopon", mert ebben a cbetben van érték, nem is kevés.