Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 18 (18) összesen
Like Tree7Likes

Téma: QQ SB vs EP open+ MP 3bet

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 03. 18.
    Hozzászólások
    736

    Alapbeállítás

    Nem könnyű spot. Pre nekem tetszik a flat.
    Post: ha valahol xr-elni akarok az esetleg a flop mivel nutdraw-val inkább itt pakolom be (nem turn) ezért a seteket is itt raiselem (ha akarunk xr skálát). Turn nincs az a lap amit xr-re játszom. Nem tudom ki mivel flatc-oz pre ebben a szituban, de kb ez lehet náluk: 99-QQ, AJs, AQs, AK, KQs

    Turn xr-el azt reppeljük amink van 3db QQ, félblöfünk/blöfünk nem lesz soha. Igaz flop xr-el is sok erőt mutatunk 3way fishel.

  2. #12
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Pre flat.

    Flopon nem látom értelmét a 3 way xr-nek, blokkolsz fd-t is, kb. itt is csak az broke-ol, ami később is, és call esetén partiban maradhat esetleg utg is.

    Flatelni amúgy majdnem minden párral flatelek, néha AA-KK is, és a ****a multiway pot esély miatt beleférnek szerintem a kis pp-k is, egyszerű lesz velük a postflop játék (vagy esik, vagy feladom flopon), és oddsom is van a setmine-ra. Emiatt ezen a ponton nem csak QQ-t tennék a saját kezembe turnön, hanem háromszor annyi setet.

  3. #13
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Ja flat range valahogy igy, de tenyleg meg bemehet par PP a setminera. Szerintem nem ha vhol lehet x/r akkor az inkabb a flop.. Azert itt is lehetne balanszalni a flop ranget pl top set+par FD x/c es kisebb setek es nem nut FD x/r.. Alacsony board lenne a kerdes, hogy 3 utcan ha vegiglovi mi a terv.. bar ilyenkor segit a sok stat

  4. #14
    Lelkes újonc Igenykapitany avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hely
    Pecs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    Nem tanulmányoztam túl sok 6-max CG-t, de HU rangeket erősen feszesítve, kicsit átalakítva valami ilyesmit mondanék GTO megoldásokra:

    Preflop: 4betre valószínű eleg polarizált skálát kéne használnod, amiben a nyilvánvaló KK+ mellé még nyugodtan belefér legalább alkalmanként a QQ, ha az ellenfeled megfelelő százalékban 3beteli az UTG-t, és vannak a range-ében közepesen magas suited connectorok, broadwayek. Blöffként leginkább jó blokkeres handeket választanék, amivel nem olyan szívesen coldcallolnám a 3betet, valami ilyesmik közül válogatnék AQo AKo, és ezek mellé betehetsz néha egyéb lapokat, hogy legyen coverage, úgymint A2s-A5s, T9s 98s, néhány suited broadway (talán leginkább gapeseket). Callolni meg lehet a 88(?)-JJ +néhány QQ, ATs+, suited broadwayeket (leginkább connectorokat), meg főként azokat a korábban említett lapokat, amiket alapvetően nem akarsz 4betelni, csak coverage miatt raktál bele néha a 4betbe.
    Nyilván ezt az ellenfél feltételezhető rangehez illik igazítani.
    (Jah, aki ilyen szituban setmineon gondolkodna 33-mal, az gondoljon bele, hogy total oop játszik, így baromi nehezen fog értéket realizálni multiway is, fish ellen is, nem is az utolsó beszélő, és a fish bármikor megőrülhet a nagy pot láttán egy-egy marginális kézzel, és mivel alacsony pp-re mineolsz, ha le is esik, gyakrabban lesz kint overset főleg a fish játékosnál)

    Flop: Mivel alapvetően jelentős range előnyben van ezen a flopon a pre 3better és nuts értékű hand nem nagyon van nálunk, így nem lenne logikus, hogy jelentős XR range-ünk legyen. Ha netán ebben tévednék és mégis van, akkor azt biztosan állítom, hogy a XR size nagyon kicsi, és a következő lapokat tartalmazza legalább esetenként: QQ leginkább amiben nincs Qs, sérülékenyebb pair+FD, úgymint QsTs, QsJs, backdoor dolgok, mint KdJd JdTd, 9d8d, AdTd, AdJd. De mint írtam, szerintem itt nincs érdemleges mennyiségű XR lapunk.
    Érdemes megjegyezni, hogy nincs combodraw a rangünkben, az A high FD pedig nagyon haszontalan "combo", mert ha nagy akció lenne, majdnem borítékolható, hogy az A nem lesz élő out. Továbbá ha mégis van a pre range-ünkben valamilyen oknál kifolyólag 33 vagy 66, akkor ki lehet tágítani a blöff ranget is, leginkább úgy, hogy a fent említett blöff kombókat magasabb százalékban XR-eljük.

    Turn: Egyetlen számottevő dolog változott a turnon. Az, hogy a flophoz képest itt már előfordulhatnak nálunk combo draw-k, melyekkel félblöffből lehetőség van XR shovera (As2s, de még sokkal inkább az As5s), így itt már van értelme meglépni néha a monstereinkkel, mint QQ a jamet. A pair+FD handek továbbra is erős, nem túl sérülékeny, lapokat alkotnak, melyekkel nem igazán van milyen gyengébb lap ellen value jamelni, így tökéletes blöffcatcherek. Itt dobnám a besült backdoorokat, amikkel flopon calloltam, pl AdKd AdJd stb., és dobható kategória lesz az FD-k egy része is már, nyilvánvalóan az alacsony, nem combodraw FD-k.

  5. #15
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    A pre polarizalt 4bettel egyetertek. Meg kene nezni Pio val hogy jatszik-e valahol x/r-t..? Bar ez nagyban fugg a pre megadott rangeunktol...

  6. #16
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    elsőre range donk ugrott be, de ha a fisht feszes lineáris range-el 3beteli akkor ez lehet, hogy túlzás. Ha reget 3betelt volna egy nem túl feszes reg akkor tuti range előnyben vagyunk, azért össze lehet rakni olyat, hogy ez nem igaz, de ha ilyen szar oddsal oop coldcallolsz akkor egy Qmagas az azért nem rossz, AK a range-ünk alja szerintem, mondjuk érdekes mert ha minden AK coldcall(akkor egy Kxx lesz a legjobb flop ), AA-KK meg mindig 4bet az már elég rosszul fest főleg ha feszesen 3betel én AKo-kat elblöffölném, vagy minimális lenne 4bet range-em, ez sok mindentől függ. AZ h itt A5s 4bet legyen az tuti túlzás, mert már egy AK-val is szar lesz megadni az 5betet, jó mondjuk balance-olni nem kell mert túl lehet dobni, mert sztem blöffből senki nem tekeri vissza itt, szóval ha dobál és sokat is 3betel működhet.
    Flop ch/r is opció, főleg akkor tetszik, ha IP tök hülye, és itt bele range cbetel, akkor ez lesz a jó, vagy amit Te játszottál turn ch/r.
    Összefoglalva, ha fish van a partiban, én preflop AA-KK, AQs, QQ-JJ, AKs coldcall, AKo 4bet, AAKK bizonyos %ban 4bet, flop range donk, vagy valami ilyesmi: AK donk közel 100%, AAKK AQ call ha cbetel, bármi más van nálam QQ-JJ, AJs például, az ch/r, vagy valami ilyesmi.
    Most nézem, hogy deepen vagyunk, nem feltétlenül baj, mert QQ nálunk van legnagyobb arányban, és nincs sok draw ami szintén jó.
    banoster and Lefty Gekko like this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  7. #17
    Team Hero Lefty Gekko avatara
    Csatlakozott
    2015. 05. 22.
    Hozzászólások
    591

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    elsőre range donk ugrott be, de ha a fisht feszes lineáris range-el 3beteli akkor ez lehet, hogy túlzás. Ha reget 3betelt volna egy nem túl feszes reg akkor tuti range előnyben vagyunk, azért össze lehet rakni olyat, hogy ez nem igaz, de ha ilyen szar oddsal oop coldcallolsz akkor egy Qmagas az azért nem rossz, AK a range-ünk alja szerintem, mondjuk érdekes mert ha minden AK coldcall(akkor egy Kxx lesz a legjobb flop ), AA-KK meg mindig 4bet az már elég rosszul fest főleg ha feszesen 3betel én AKo-kat elblöffölném, vagy minimális lenne 4bet range-em, ez sok mindentől függ. AZ h itt A5s 4bet legyen az tuti túlzás, mert már egy AK-val is szar lesz megadni az 5betet, jó mondjuk balance-olni nem kell mert túl lehet dobni, mert sztem blöffből senki nem tekeri vissza itt, szóval ha dobál és sokat is 3betel működhet.
    Flop ch/r is opció, főleg akkor tetszik, ha IP tök hülye, és itt bele range cbetel, akkor ez lesz a jó, vagy amit Te játszottál turn ch/r.
    Összefoglalva, ha fish van a partiban, én preflop AA-KK, AQs, QQ-JJ, AKs coldcall, AKo 4bet, AAKK bizonyos %ban 4bet, flop range donk, vagy valami ilyesmi: AK donk közel 100%, AAKK AQ call ha cbetel, bármi más van nálam QQ-JJ, AJs például, az ch/r, vagy valami ilyesmi.
    Most nézem, hogy deepen vagyunk, nem feltétlenül baj, mert QQ nálunk van legnagyobb arányban, és nincs sok draw ami szintén jó.
    Ha alacsony a board, akkor is donkkal nyitnal? Vegulis range elonyben vagyunk elmeletileg ott is.nem?

  8. #18
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet Lefty Gekko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha alacsony a board, akkor is donkkal nyitnal? Vegulis range elonyben vagyunk elmeletileg ott is.nem?
    szerintem jobb a Qx, ha AA-KK-t inkább 4beteled, egyébként lehet kisebb boardon is, nehéz megmondani, ki kell piozni sokféle lehetőséget, én biztos donkolnék ott is, de azért nem biztos, hogy azzal nagyon nehéz helyzetbe hozzuk, nekem tetszik a ch/r-elgetés is, mert többet fog cbetelni mint kéne valószínűleg, meg az is lehet, hogy a fisht nagyon feszesen 3beteli, akkor viszont nem lesz túl jó egy alacsony board, egy Q magas akkor nagyon jó, ha egy blöffölősebb 3betelő ellen cc-olsz AQ-s JJ+ range-el, arányaiban sok erős lapod lesz, de ugyanez igaz 4bet calloknál, ott is az AQ-k miatt rage előnyben leszel sokszor egy Qmagason(bár ott sem mindig a donkbet a jó, met azt is túl cbetelik erősen)
    banoster and Lefty Gekko like this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •