Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
Like Tree6Likes
  • 3 Post By van Gerwen
  • 1 Post By szroli
  • 1 Post By Masters800
  • 1 Post By fLeSs

Téma: Érdekes póker partik - 2019. 08. 15

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2019. 08. 15

    Lapok:
    Játék: NLHE Cash Game Parti
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: BTN
    Kis vak: $0.50
    Nagy vak: $1.00

    Online játszol egy NL100-as asztalon, amikor is dobások után J6 lapokkal nyitsz a gombról. A kisvak dob, a nagyvak azonban megad. Ellenfelünk nyerő regulár, nagy mint alapján 25/19/8-at játszik. A flopra K35 érkezik, amin egy 1/3-os cbettel folytatod a játékot. Ellenfeled megad. A turn egy 7, a nagyvak ismét checkel. Rajtad a sor, mit teszel?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Végre opció volt a tő is, de ezek szerint nem ez a helyes megoldás, skandalum!
    illese, banoster and mindigszomoru like this.

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 02. 21.
    Hozzászólások
    3.006

    Alapbeállítás

    Nem tudom.
    Én flop után már nem tennék bele több pénzt.
    bogeszmix likes this.

  4. #4
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.787

    Alapbeállítás

    Érte én hogy nehéz helyzetbe akarjuk hozni, de mivel nyerő játékos ezért tudja hogy értékből mi nem ennyit hívnánk ellene. Vagy ha mégis balanszálni akarunk, akkor szettekkel és két párokkal, sorral is ennyit kell hívnunk(overbetelni kell), ami nem épp a legjobb megjátszás egy nyerő reg ellen.
    kohagyma likes this.

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet Masters800 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érte én hogy nehéz helyzetbe akarjuk hozni, de mivel nyerő játékos ezért tudja hogy értékből mi nem ennyit hívnánk ellene. Vagy ha mégis balanszálni akarunk, akkor szettekkel és két párokkal, sorral is ennyit kell hívnunk(overbetelni kell), ami nem épp a legjobb megjátszás egy nyerő reg ellen.
    Ha GTO-t vagy vmi ahhoz közelit stratot játszunk annak pont az a lényege, hogy nem azon agyalsz, hogy szted nála mi van, szted ő mit gondol nálad mi van, szted ő mit gondol arról hogy te mit gondolsz és hogy ő mit gondol arról szted te mit gondolsz róla meg a többi levelingelés, hanem játszod a range-d és kész.
    Lesz aki belevelingeli magát a callba, más meg annyit lát, hogy nagy a bet és dob (NL100 alatt ez a jellemző).
    Ha itt minden 4x és 6x overbetel és akkor még kint van 2 flushdraw is amivel szintén lehetne overbetelni akkor érzésem szerint sok lenne a blöffünk (BU-ról emelve 50%-os range-dzsel), de ki kéne számolni. UTG/MP-ből vagy még inkább CO-ból emelve ez hitelesebb akció lenne (UTG/MP range-ben alig van 4x és 6x).

    szerk: BU-ról nálam 55 kombó value van (KK+,77,55,33,AKs,KQs,K7s,K5s,K3s,75s,64s,AKo,KQo) és 112 blöff (A6s,A4s,A2s,K6s,K4s,Q6s,Q4s,J6s,T6s,98s,96s,86s,Q dJd,QhJh,QdTd,QhTh,JdTd,JhTh,Qd9d,Qh9h,Jd9d,Jh9h,T d9d,Th9h,Qd8d,Qh8h,Jd8d,Jh8h,Td8d,Th8h,A6o,A4o,A2o ,98o). Ha az A2/A4/A6-okat kiveszem akkor csak 64 kombó, ez jónak tűnik.
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2019. 08. 17. 11:34
    illese likes this.

  6. #6
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.787

    Alapbeállítás

    Idézet fLeSs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha GTO-t vagy vmi ahhoz közelit stratot játszunk annak pont az a lényege, hogy nem azon agyalsz, hogy szted nála mi van, szted ő mit gondol nálad mi van, szted ő mit gondol arról hogy te mit gondolsz és hogy ő mit gondol arról szted te mit gondolsz róla meg a többi levelingelés, hanem játszod a range-d és kész.
    Lesz aki belevelingeli magát a callba, más meg annyit lát, hogy nagy a bet és dob (NL100 alatt ez a jellemző).
    Ha itt minden 4x és 6x overbetel és akkor még kint van 2 flushdraw is amivel szintén lehetne overbetelni akkor érzésem szerint sok lenne a blöffünk (BU-ról emelve 50%-os range-dzsel), de ki kéne számolni. UTG/MP-ből vagy még inkább CO-ból emelve ez hitelesebb akció lenne (UTG/MP range-ben alig van 4x és 6x).
    Jól van oké, én GTO-t nemigen tolok, az én stílusom LAG+exploitatív keverék némi kreatív megmozdulással.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet Masters800 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jól van oké, én GTO-t nemigen tolok, az én stílusom LAG+exploitatív keverék némi kreatív megmozdulással.
    Nem sokan játszanak GTO-t a solvereken kívül, valszeg senki a világon (még a solverek sem 100%-osak). Csak annyi a lényeg, hogy GTO-ban csak a saját range-ünkkel foglalkozunk és így letisztul a játék, nem kell levelingelni.

  8. #8
    Tag xieung avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 26.
    Hozzászólások
    187

    Alapbeállítás

    Olyan jó, hogy majdnem minden játékos máshogy játszaná meg ezeket az "Érdekes póker partik" handeket. Egy a lényeg gyerekek! A szerzőnek mindig igaza van és punktum! Legközelebb 7$-t emeljetek és nem lesz baj!
    -Lője le újra!
    -De minek?
    -Mert még táncol a lelke!

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Idézet szroli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom.
    Én flop után már nem tennék bele több pénzt.
    Egy jó játékos ellen pénzégetés a floppon abbahagyni, ha semleges turn jön. Egy király magas floppon szerintem az egyszerűség kedvéért egy range beten vagy. Amit persze ő is tud tehát ahogy írta is a megadó range-e is nagyon széles. Ebből kb semmin nem segített a turn. Szóval nekem tetszett a megoldás, mert egyrészt jó eséllyel viszed a mostani partit, és megtanítod hogy ne védje a vakját annyit.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •