Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 567
Eredmény: 61 - 66 (66) összesen
Like Tree67Likes

Téma: Egy teljesen új éra jöhet az online pókerben a nyerő regular játékosokra

  1. #61
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Adom.

    I concede my point

  2. #62
    Tag bostef avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 12.
    Hozzászólások
    107

    Alapbeállítás

    Idézet Gizdalord eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    I concede my point
    (Nem tudom értelmezni. nem hiszem, hogy használják "my"-al ezt a kifejezést, de lehet tévedek)
    Utoljára módosítva: bostef által: 2021. 03. 02. 05:03
    ____
    | / |
    |/ 0
    |
    |
    |
    |_

  3. #63
    Fáradhatatlan grinder Gizdalord avatara
    Csatlakozott
    2020. 11. 01.
    Hozzászólások
    524

    Alapbeállítás

    Ya. Bennem játék miatt volt az I concede, mint feladom. És feladom a pontom akart lenni.
    De i concede to your point volna a helyes frázis.

    Ps.: Kabbe h 2x is igazad volt XD
    bostef likes this.

  4. #64
    Tag bostef avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 12.
    Hozzászólások
    107

    Alapbeállítás

    Korrekt (Y)
    ____
    | / |
    |/ 0
    |
    |
    |
    |_

  5. #65
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Idézet bostef eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez azért elég gyenge érvelés, gondolom te is érzed. Nagyon komoly cégek tudnak üzemelni úgy, hogy nem kell 16 órákat beletenni. Ez a vagy beledöglök és nem alszok vagy abbahagyom és csinálok mást nem tudom elképzelni, hogy megállja a helyét.

    Nyilván tudom, hogyha az ember alkalmazottat vesz fel, akkor nem fogja úgy csinálni a legtöbb dolgot, mintha közvetlen anyagi érdeke lenne, a másik oldalon viszont az áll, hogy az embernek nincs korlátlan ideje, és ha minden sziszifuszi szarságot maga csinál, akkor elég alacsony a capje a cégnek, amit teljesíteni tud. Az alkalmazottak által kitermelt nyereséget nyilván 2 fele kell osztani meg ilyenek. Nem is tudom, hogy több ezer/tízezer főt foglalkoztató cégeknél miért nem a CEO takarítja a budit, főzi a kávét, javítja meg a csöpögő csapot. Hisz ő tudja a legjobban, másnak nincs közvetlen érdeke megcsinálni. Sőt, a CEOt is ****** ki, csinálja a tulajdonos. Vagy egyedül mindent vagy sehogy!
    Hagyjal mar a komoly nagy cegekkel amiket mar 100 eve epitettek fel, meg a tobb ezer/tizezer fos cegek vezetoivel.
    Nem arrol beszelunk, hogy a nagy cegeknel vannak alkalmazottak, struktura, ***** draga ERPk amik kezelnek mindent, stb, hanem arrol, hogy egy magyar ember felakar epiteni egy ceget. A valosagrol, a kkvkrol, amiben olyan szarul allunk Europaban.

    Pont azt csinalod, amiert amugy egyes csoportokat szoktal tamadni:
    "gyere pokerezni, tuti lehetoseg, en is 10k-t keresek havonta napi 5 ora meloval, szabad vagyok, utazom, stb stb, neked is sikerulhet konnyeden!"

    Pont ezt csinalod azzal, hogy hozol olyan peldat, ahol az emberek sok sok evet beleraktak egy cegbe, es mar joggal elvezhetik annak gyumolcset.
    Ennyi erovel hozhatnek egy rakat HS jatekos peldajat, hogy micsoda konnyu dolog a poker, mert napi 4-5 ora grindolassal is tobb tiz ezer eurot lehet keresni, mikozben telen thaifoldon napozol a medencedben

    Meg 1 dolog: nem azt mondtam, hogy hosszu tavon nem lehet oda eljutni cegepitessel, hogy kicsit hatradolhess, es effektive napi 1-2 oraban csak ellenorizd, hogy minden rendben megy-e, es kb ennyi.
    De ez par evig kibaszott nagy melo, es az egvilagon semmi sem garantalja, hogy sikerulni fog.
    Kicsit hasonlit a pokerre, nem?
    Az az ismerosod, aki kimegy az epitkezesre par naponta ellenorizni, o mennyit szopott korabban? Mi volt az eletutja? Mert nekem is van ilyen ismerosom, de o kibaszott sokat dolgozott tobb tiz even at elotte, hogy ide eljusson.
    Van olyan is, aki csak lakasfelujitasokkal foglalkozik, nem kell egesz nap ott lennie mert tobben csinaljak es van segedmunkasuk, jopar millat keres havonta, de elotte 20+ evet szopott munkasruhaban, nyaron a 40 fokban is.
    De eleg sok olyan pelda is van, ahol nem fizettek ki az epitoipari vallalkozot es csodbe ment.

    Egy szo, mint szaz: a sikerert meg kell szenvedni. Nem fogsz sokat keresni pokerbol, ha nem szenvedsz meg erte. Ha nem szenvedes, akkor is ara van (sok HS reg van, akinek nem volt szenvedes napi 100 orat a pokerrel foglalkozni eveken at, cserebe kozuk nem volt a csajokhoz, meg normalis elethez), de ez igaz a cegepitesre is. Az elejen mindent neked kell csinalnod, hogy fel tudd epiteni, es ez sok ev lehet, sok stressz, sok lemondas. De ez is megerheti, ahogy a pokerbe is belerakni az energiat. Es persze itt is vannak olyan esetek, akinek nem szenvedes egy ceg felepitese, mert boldogan dolgozik egesz nap, es mond le a csajozasrol, csaladrol, stb.

    Az egesz amugy onnan indult ki, hogy te elkepzelni nem tudtad, hogy hogyan lehet stressszesebb adott esetben a cegepites a pokernel...(nem arrol, hogy minden esetben a cegepites a stresszesebb)

  6. #66
    Tag bostef avatara
    Csatlakozott
    2019. 08. 12.
    Hozzászólások
    107

    Alapbeállítás

    A pontom a "nagy, komoly" cégekkel az volt, hogyha giga cégeket lehet üzemeltetni és nem mindent a főnök csinál, akkor valószínűleg nem egy abszolválhatatlan feladat egy 2-10 fős vállalkozást vezetni. Nem is kevés példa van rá. Persze sok meló lesz vele.

    Nem hiszem,hogy pont azt csinálnám, mint a csoportokkal pusztán egy nagyon kedvező ágára a game treenek (félig önműködő vállalkozás évek után) világítottam rá, ami pókerben lehetetlen.

    "Meg 1 dolog: nem azt mondtam, hogy hosszu tavon nem lehet oda eljutni cegepitessel, hogy kicsit hatradolhess, es effektive napi 1-2 oraban csak ellenorizd, hogy minden rendben megy-e, es kb ennyi."

    Pedig egy dologról beszélünk, csak másképp. Ugyenezt mondom, mint te. Nem sétagalopp, de valószínűleg a legtöbb szektor kiszámíthatóbb, mint a póker és több esély van EV körül futni.

    "Az egesz amugy onnan indult ki, hogy te elkepzelni nem tudtad, hogy hogyan lehet stressszesebb adott esetben a cegepites a pokernel...(nem arrol, hogy minden esetben a cegepites a stresszesebb) "

    Valóban úgy fogalmaztam, hogy "nem tudom elképzelni", szóval igazad van. Helyesebben fogalmazva már azt mondanám, kevés olyan vállalkozást tudok elképzelni, ami helyesen végezve - mármint olyanok nélkül, hogy csak én értek hozzá és csak én tudom jól megcsinálni és hasonló korlátozó meggyőződések- stresszesebb, mint a póker. Leginkább az volt a fura számomra, hogy " stresszes a melóm, szívrohamot kaptam, keresek valami nyugisabbat... mi is legyen, mi is legyen? Ja, a póker!". Ezt a jelenséget szerettem volna jobban megérteni.

    "Egy szo, mint szaz: a sikerert meg kell szenvedni."

    Egyetértek ezzel is. De van, ahol x sikerért nem y-t, hanem 3y-t kell szenvedni.


    "De eleg sok olyan pelda is van, ahol nem fizettek ki az epitoipari vallalkozot es csodbe ment."

    Ilyeneket is ismerek, de ezeknél általában szimpla bankroll management probléma van. Mármint 1-1 munka előzetes költségeibe belerakják a roll 90-100%-t vagy néha még hitelt is, csak hogy még nagyobb és nagyobb melókat tudjanak megcsinálni. Kb mintha 10buyinnel játszana valaki CG-t, vagy 40 el mtt-t, aztán amikor kijön a variancia, akkor sírás van, hogy de hát....
    Utoljára módosítva: bostef által: 2021. 03. 02. 21:08
    Ascent888 likes this.
    ____
    | / |
    |/ 0
    |
    |
    |
    |_

Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 567

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •