Tong Li $1 467 739-t nyert a WSOP PLO High Roller-t

Szerző: Pokeradmin2022. június 13., hétfő 15:30

A hétvége legnagyobb WSOP nyereményt Tong Li tehette zsebre, de Stefan Lehner és Dan Zack is hatalmasat nyertek.

Tong Li a $25,000 Pot-Limit Omaha High Roller győztese

A $25,000 Pot-Limit Omaha High Roller versenyre összesen 264-en neveztek, a teljes nyereményalap meghaladta a 6 millió dollárt. A döntő asztalra három korábbi karkötő nyertes (Josh Arieh, Sam Stein és Scott Ball) is eljutott, de Li-t egyikük sem tudta megállítani.

Az első kieső Scott Ball volt, akit Fabian Brandes ütött ki két párral, ezzel megszerezve a chip leadet is. Ekkor Arieh volt a négy játékos közül az utolsó. de sikerült visszajönnie. Először Brandes ellen floppolt hatos szettel duplázott, majd Sam Stein-t ejtette ki, aki negyedik helyen távozott.

Ekkor Arieh az összes zseton több mint 60%-ét birtokolta, de mégis ő lett a következő kieső. Először Brandes duplázott fel rajta, majd a kegyelemdöfést Li adta meg mivel Arieh flop fullját Li magasabb fullal lejavulta turn-ön.

A head-up-ot Li jelentős előnyben kezdte, amit gyorsan győzelemre is váltott. 3-bet potban drill-t floppolt ami ki is tartott Brandes sorhúzójával szemben, így bezsebelve élete első WSOP karkötőjét a hatalmas $1 467 739-os nyeremény mellett.

Stefan Lehner első karkötőjét nyerte

A $3 000 No Limit Hold’em versenyre összesen 1240 nevezés érkezet ahol végül Stefan Lehner vihette el az $558 616 főnyereményt és megszerezte élete első karkötőjét is.

A döntő asztalon több korábbi WSOP karkötő birtokost (David Miscikowski, Joey Weissman és Davide Suriano) sikerült magamögé utasítania és végül a heads-upban Toby Boas-t győzte le.

Bár a heads-upot Boas kezdte jelentős előnyből, Lehner apránként csökkenteni tudta hátrányát. A játék későbbi szakaszában elkapta Boas egyik blöffjét, amivel a vezetést is megszerezte. Végül Boas 7.5 nagyvakját tolta középre {#}A{#}7 lapjaival, amit Lehner {#}A{#}T-el callozott. Handje kitartott, és ezzel a végső győzelmet is megszerezte.

9. Davide Suriano – $44 785

Dan Zack második karkötőjét nyerte a maratoni Omaha Hi-Lo versenyen.

Öt játékos kezdtet a döntő asztalon, három órával később Jake Liebeskind, Ray Dekhharghani és Yuval Bronshtein távozásával került sor a heads-up-ra Dan Zack és Dustin Dirksen részvételével, ami további 8 órán keresztül folytatódott.

Végül Dan Zacknek sikerült megszereznie a több mint 440 ezer dolláros fődíjat. A második helyezett Dirksen nagyon csalódott volt a verseny után, mivel ez már a harmadik alkalom volt, amikor épphogy lemarad a WSOP karkötőről.

WSOP 2022 Event #15 $10,000 Omaha Hi-Lo Championship döntő asztal eredményei:

1.  Daniel Zack – $440 757

2.  Dustin Dirksen – $272 408

3.  Yuval Bronshtein – $195 203

4.  Ray Dekhharghani – $142 456

5.  Jake Liebeskind – $105 913

Bryan Schultz a $1,000 NLHE Freezeout verseny győzött megszerezve a $330 057-os fődíjat, Dominick Sarle $164 243-t nyert a $2,500 Mixed Triple Draw versenyen, míg Adam Friedman a $10,000 Seven Card Stud bajnoka lett, $248 254-ral növelve bankrollját.