Banco Masters - Üveges nyert, Máté 5. lett!

Nemzetközi Póker Versenyek | olvasási idő
2023. április 25.
Üveges Tibor szerezte meg a bajnoki trófeát a pozsonyi Banco Casino rangos versenyén, a Banco Mastersen. Kétfős alku után €37.730-s fődíjat vehetett át.
Mint arról beszámoltunk, két magyar pókeres is versenyben volt hétfőn a pozsonyi Banco Casinóban megrendezett Banco Masters bajnokság €170 nevezési díjú, €250.000 garantált díjazású főversenyének zárónapján. Üveges Tibor 5.715.000 zsetonnal a 4., Máté Sándor 2.790.000 zsetonnal a 11. helyről kezdett.

Összesen 16-an kezdték a zárónapot, 1.654 nevező között jutottak el idáig a versenyben maradt játékosok.

A kilencfős döntő asztal a 29. vakszinten (80.000/160.000-160.000) állt össze, miután Martin Zeleznik tízesekkel belefutott Máté ászaiba. Máté, nem csak ennek a partinak köszönhetően, 16.085.000 zsetonnal chipleaderként vágott neki a döntőnek, de Üveges is bejutott, 5.555.000 zsetonnal 6. helyen állt.

A 9. helyen a horvát Marino Boras végzett, majd a szlovák Stefan Bielich kényszerült távozásra. Kevéssel ezután Máté játszott kulcspartit, sajnos ő állt a rossz oldalon: AQ-val került all-in A-2-6-T boardon Lech Soroczynski A6 két párja ellen, a river nem segített, Máté stackje egészen 3.600.000-ig esett vissza.

Nem tudjuk, Máté számára vigaszt jelentett-e, de Üveges hamarosan visszavágott Soroczynskinek az alábbi, érdekes partival.

A megerősödött Üveges a folytatásban kiejtette Fadida Benistit, aki J-7-K boardon QJ-vel callolt all-in kis stackjével Üveges hívására. A magyar pókeres ászokat mutatott, a további utcákon pedig nem történt fordulat.

A következő kieső sajnos Máté volt. Kevés zsetonja volt, 3.200.000, amit preflop középre tolt Q9 lapokra. Soroczynski AJ-re callolt, és kitartott az erősebb hand.

Máté Sándor

A 4. Frantisek Jirout lett, majd Soroczynski kiesésével alakult ki a heads-up, akit a görög Dimitris Giannakou ejtett ki.

A heads-up megkezdése előtt alkut kötöttek a játékosok az alábbiak szerint.

Giannakou: €33.325
Üveges: €30.700
Győztesnek: €7.040

Végül Üvegesé lett a bajnoki cím!

Üveges csatlakozott a magyar Banco Masters bajnokok közé, €37.730-s fődíjat vehetett át. Gratulálunk!