Banco Masters - Vaczó András 2. helyen végzett

Nemzetközi Póker Versenyek | olvasási idő
2023. január 24.
Kamarás Péter is bejutott a döntőbe, ő a 8. helyet szerezte meg. A bajnok a dán Mike Hansen lett.
A zárónapot rendezték meg hétfőn a pozsonyi Banco Casino €170 nevezési díjú tornáján, a Banco Mastersen. A versenyre 2.420 nevezés érkezett a korábbi szakaszban, így €349.690-s nyereményalap alakult ki. A garantált díjazás €250.000 volt.

A hétfői játéknapnak 16-an vágtak neki, köztük négy magyar. Vaczó András 12.900.000 zsetonnal a 2., Kamarás Péter 10.225.000-rel a 3., Feri Zoltán 4.425.000-rel a 10., Klemens László pedig 1.800.000-rel a 16. helyről szállt harcba a €61.810-s fődíjért.

Feri és Klemens nem jutott be a nyolcfős döntőbe, előbbi játékos 14. (€2.235), utóbbi 13. helyen (€2.495) búcsúzott. Vaczó és Kamarás azonban ott volt az utolsó sztalon is, ami az alábbi állásból indult.

Kamarás, bár jó helyzetből kezdett, 8. helyen kényszerült távozásra. Vaczó elleni partiban esett ki, €4.965-s nyereményt vehetett át.

A 7. helyen az osztrák Walter Manfred végzett, majd Johannes Hertzog és Richard Kovac is elvesztette a stackjét.

A 3-handed játék Dalibor Kolarski kiesésével alakult ki. A szerb pókeres kilencesekkel vesztette el a zsetonjait Mike Hansen bubijai ellen.

A háromfős játékban alku született. Az aktuális chipleader, Hansen, €41.400-t, Vaczó €36.915-t, Vladimír Tamaskovic pedig €33.250-t biztosított be magának. A győztesnek €12.273-t hagytak bent.

A 3. helyen Tamaskovic végzett: KQo lapokkal került preflop all-in Hansen AQs handje ellen, és 4-A-4-5-5 board érkezett. Hansen 60 millió, Vaczó 37 millió zsetonnal kezdte a heads-upot.

Vaczó sajnos nem tudott fordítani, az alábbi parti jelentette a torna végét.

Vaczó András €36.915 nyereménnyel zárta a versenyt. Gratulálunk!