Bonomo minden idők legjobb szezonjával nyeri a 2018-as Money Listet

Nemzetközi Póker Versenyek | olvasási idő
2018. december 10.
Justin Bonomo összesen négy alkalommal nyert legalább hét számjegyű összeget idén, teljes 2018-as nyereménye $25.428.935.
Justin Bonomo $25.428.935 nyereményt könyvelt el idén élő versenyeken, ezzel már biztosan ő lesz a legnagyobb éves nyerő, hiszen már nincsenek akkora tornák, amelyekkel a Nikita Bodyakovskiy vezette üldözőboly beérhetné őt. Bodyakovskiy $14.563.871-t nyert idén, vagyis 11 millió dollárra lenne szüksége az előzéshez.

Justin Bonomo

Bonomo 2018-as eredményével minden idők legjobb live MTT szezonját zárja, megdöntötte Daniel Colman 2014-ben felállított rekordját. Colman akkor $22.389.481-t nyert, többek közt annak köszönhetően, hogy megnyerte az $1.000.000 nevezési díjú Big One-t ($15.306.668).

Bonomo már a januárt nagyon erősen kezdte. A PCA 100K-s High Rollere 1,07 millióval gazdagította, de a Bahamákon egy 310 ezret érő 4. helyet is megkaparintott. Ezt követően a Lucky Hearts Poker Open versenyein összesen 750 ezer feletti nyereményt csapott a bankrolljához, majd egy igazán kiemelkedő score következett, 4,8 millió dollár ütötte a markát a Super High Roller Bowl China HK$2.000.000 versenyének megnyeréséért.

Bonomo összesen négy alkalommal nyert legalább hét számjegyű összeget idén. Márciusban megnyerte a Super High Roller Bowl Las Vegas-i kiadását is, amiért kereken $5.000.000-t kapott, majd júliusban jött a Big One, ahol szintén nem lehetett megállítani, és itt már nem is hét, hanem nyolc számjegyű volt a nyereménye: $10.000.000.

Bonomo, aki korábban inkább high stakes cash game pókeres volt, ezután váltott tornákra, $43.463.089 live MTT nyereménynél tart pályafutása során, amivel minden idők legnagyobb nyerőjének számít a műfajban. A 2. helyen Daniel Negreanu áll     $39.830.195-ral.

Az idei év Top 100 live MTT nyerője között egy magyar játékos is megtalálható: Németh András. A magyar klasszis $1.295.586-ral a 94. helyet foglalja el a nyereményrangsorban. Szécsi Norbert és Bujtás László is közel jutott a Top 100-hoz, előbbi  $893.944-ral a 139., utóbbi $868.754-ral a 143. helyen áll. Ezeken a pozíciókon még bőven lehet javítani, akár a most induló EPT Prágán.