EPT100 - Ensan vezet, buckguy2200 és Dato is döntőben

Szerző: Pokeradmin2014. augusztus 27., szerda 09:54

A török származású német játékos, Hossein Ensan vezetésével kezdődik a 100. EPT állomás főversenyének szerdai döntője. A Mexikóban élő amerikai online profi, Sam "buckguy2200" Phillips és Andrea Dato is versenyben az €1.261.000-s fődíjért.

Az €5.300 nevezési díjú EPT Barcelona Main Event keddi 5. napján a döntőért szállt harcba a még versenyben lévő 25 játékos. Egy holland hobbipókeres, Bram Haenraets állt az élen, akinek a verseny nemcsak első EPT-jét, de első élőtornáját is jelentette. Haenraets szatellitről jutott be a mezőnybe, mindössze $82-t fektetett be. A nagyobb nevek közül Andrea Dato, Dominik Panka, Sam "buckguy2200" Phillips, Gerald Karlic, John Andress és Nick "PureCash25" Rampone volt versenyben.

A kanadai Mathieu Clavet volt az első kieső, majd Andress távozott, Phillips ellen vesztette el zsetonjait flipben.

A 23. Benjamin Nicolas-Teboul lett, néhány leosztással később pedig a Run It Once Elite Pro Rampone ment all-in kisvakból Pawel Brzeski korong-nyitására. Brzeski AJ-vel tartott, Rampone heteseket borított, és semleges lapok mellett két ász is érkezett. Rampone 22. helyen végzett.

Ezután Mark Wagstaff távozott, majd Panka duplázott egyszínű AK-lyal Mikkel Nielsen ászai ellen, színt kapott a fiatal lengyel profi.

Dominik Panka

A 20. helyen Thomas Hueber végzett, hamarosan pedig a Panka ellen meggyengült Nielsen vesztette el megmaradt zsetonjait.

Kevéssel később Panka nyert ismét hátulról all-in partit, AQ-val javulta le Karlic AK handjét. Az osztrák 18. helyen búcsúzott. Panka azért nem nyert meg minden kasszát, hamarosan bubi párral vesztett nagy potot az AQ-t borító Dato ellen, riveren dáma érkezett.

A 17. Daniel Dvoress, a 16. Sergei Popov, a 15. Piotr Sowinski, a 14. Maximilian Senft, a 13. Robert Schulz, a 12. Pawel Brzeski lett, a 11. helyen pedig Panka köszönt el a tornától. Panka utolsó partijában egyszínű A9-cel 3bet shove-olt, az eredeti emelő Andrey Shatilov egyszínű AJ-val tartott, és semleges lapok érkeztek a boardra.

Mikhail Rudoy végzett 10. helyen, a hosszú 9-handed játék, vagyis a döntő asztal buborék szakasza pedig Haenraets kiesésével ért véget. Az első élőtornáját játszó holland az 5. napot megelőző nyilatkozatában elmondta, a győzelemre is esélyesnek tartja magát, ennek megfelelően csalódást okozhatott számára, hogy a döntőt sem érte el. Haenraets a török származású német Hossein Ensan emelésére ment all-in közel 20 nagyvakkal és offsuit AT-zel, Ensan osztott ászokkal snap callolt, és kitartott handje.

Hossein Ensan

A partinak is köszönhetően Ensan chipleaderként várja a szerdai finálét, kevéssel megelőzve a jelenlegi legnagyobb favoritot, Sam Phillips-et. Utóbbi játékos az online MTT elit tagja buckguy2200 nickjén, több mint 3 millió dollár internetes versenynyereménnyel rendelkezik.

buckguy2200

Az olasz WPT Velence bajnok Andrea Dato szintén ott lesz a döntőbe, igaz, shortstackként várja az osztást.

A döntő szerdán, magyar idő szerint 14:00-tól kerül megrendezésre, az eseményeket live stream követhetitek a Póker Akadémián.