Kenneth Kee a HK$1M Triton Hold\'em Event bajnoka

Nemzetközi Póker Versenyek | olvasási idő
2018. augusztus 02.
Futószalagról ugrálnak le a hétszámjegyű nyeremények a Triton SHR dél-koreai állomásán.

A versenyre hatvan játékos nevezett ismét bizonyítva, a short deck formátum növekvő népszerűségét.

Bár Kenneth Kee magát inkább cash game specialistának tekinti, a tapasztalata és a versenyhez való alkalmazkodása mégis kiemelték a mezőnyből, képes volt nagy swingek nélkül, végig stabil játékkal behúzni az eventet.

"Bizonyos helyzetekben talán nem érdemes annyit hazardírozni, mint cash gameben. Hasonlóan a no-limit hold'em tornákhoz."

Kee-t sokan a világ egyik legjobb short deck játékosának tartják. Bár látszólag született tehetsége van a játékhoz, elmondása szerint nagyon sokat fejleszti játékát: "Nagyon sok videót néztem és minden szituáció után próbáltam kitalálni, mit miért tesznek. Aztán kiválasztottam a dolgokat, amik tetszettek és átemeltem a játékomba."

A hatfős döntő asztalon ott ült néhány rettegett profi is, mint a Main Event bajnoka, Mikita Badzikouski, de Richard Yong és Cary Katz személyében akadtak rekreációs játékosok is, így az összkép jól tükrözte az ázsiai póker-ökoszisztémára jellemző állapotokat.

A döntő első kiesője Ivan Leow volt, a maláj HK$3.540.000-t ($451.049) csapott a bankrolljához.

Őt a fehérorosz "end boss", Badziakouski követte, aki ezúttal HK$4.620.000-at ($588.657) tett zsebre.

A kanadai Peter Jetten kaparintotta meg a negyedik helyet, és az azzal járó HK$6.300.000 ($802.715). Bár Peter nem rendszeres résztvevője a high-rollereknek, Tom Dwan jó barátjaként az ázsiai cash gamekben ő is gyakran felbukkan.

A 3-handed szakaszra Kee chipleaderként tért vissza, bár Richard Yong nem sokkal volt lemaradva. A short stack szerepét ezúttal a PokerGO tulajdonosára, Cary Katzre osztották.

Yong hamarosan távozott, utolsó zsetonjai Keehez vándoroltak, aki így hatalmas tapasztalat- és zsetonbéli fölénnyel vágott neki a heads-upnak Katz ellen.

A párbaj során nem is történt meglepetés, Kenneth szép lassan lebontotta Cary stackjét és megnyerte a versenyt.

Figyelembe véve, hogy Katznek ez volt az első short deck versenye, a második helyezés és a vele járó HK$13,920,000 ($1.8 millió) valószínűleg nem keseríti el.

Kennethnek ez a 2.86 milliós nyeremény az eddigi legnagyobb jegyzett score-ja. Az idei évben mindössze három versenyt játszott, amiből kettőt megnyert, egyen pedig második lett.