PCA High Roller 2013 - Vanessa Selbst minden idők legeredményesebb női pókerese lett

Nemzetközi Póker Versenyek | olvasási idő
2013. január 15.
Vanessa Selbst győzelmével zárult a PCA High Roller döntője. A $1.424.420 fődíjnak köszönhetően élő torna össznyereménye 7.004.036 dollárra ugrott.
Hétfőn indult az osztás a PCA $25.000 nevezési díjú High Roller versenyének döntőjében. A több mint 5 millió dollár online MTT nyereménnyel rendelkező Shaun Deeb kezdett chipleaderként, de például a kétszeres WSOP, kétszeres NAPT és PPT Cannes bajnok Vanessa Selbst, az ugyancsak PPT Cannes bajnok Ole Schemion, az EPT Grand Final High Roller bajnok Tobias Reinkemeier, a WSOPE és WPT bajnok Mike Watson és az elsősorban cash game játékos, de tornákon is eredményes Bryn Kenney is versenyben volt a fődíjért.

A döntősök (balról jobbra: Vladimir Troyanovskiy, Shaun Deeb, Ole Schemion,
Mike Watson, Tobias Reinkemeier, Vanessa Selbst, Bryn Kenney és Micah Raskin)

A 21. vakszinten (3.000-10.000/20.000) kezdődött a finálé, amiből még negyedóra volt hátra. Az első kiesésre a 22. vakszinten (3.000-12.000/24.000) került sor. Schemion nyitott 48.000-ig UTG-ből osztott dámákra, a shortstack Micah Raskin 344.000-rel all-in ment hijackből A-J lapokra, dobások után Schemion azonnal tartott, és 9-J-K-7-7 boardon nyert.

Kevéssel később Schemion nyitott 48.000-ig korai pozícióból, Reinkemeier 130.000-ig 3betelt a gombról. Schemion all-in ment, Reinkemeier 638.000-rel all-in callolt.

Schemion: {#}{#}
Reinkemeier: {#}{#}

Board: {#}{#}{#}{#}{#}

Reinkemeier 7. helyen végzett.

A következő leosztásban ismét Schemion nyitott 48.000-ig UTG-ből, mire a cutoffban ülő Bryn Kenney 433.000 zsetonnal all-in ment. Schemion snap-callolt.

Kenney: {#}{#}

Schemion fullal nyert, Kenney búcsúzott.

Ole Schemion - 2.820.000
Shaun Deeb - 2.372.000
Mike Watson - 2.005.000
Vladimir Troyanovskiy - 1.605.000
Vanessa Selbst - 1.465.000

Továbbra is a 22. vakszinten Selbst nyitott korai pozícióból 50.000-ig, egyedül a nagyvak Schemion tartott. A flop {#}{#}{#}volt, mindkét játékos checkelt. A {#}T turnön aztán Schemion támadásba lendült: 67.000-ig hívott, Selbst hosszú gondolkodás után 141.000-ig emelt, Schemion callolt. A {#}2 riveren Schemion checkelt, Selbst 465.000-ig hívott, Schemion all-in ment, Selbst snap-callolt 1.204.000 zsetonjával. Schemion {#}{#}8-at mutatott, Selbst viszont osztott királyokat, vagyis fullt. Ezzel átvette a vezetést a versenyen.

A 23. vakszinten (4.000-15.000/30.000) a verseny egyik kulcsmomentumára került sor. Dobások után Selbst emelt 75.000-ig kisvakból {#}{#}K-ra, a nagyvak Deeb {#}{#}T-zel tartott. A flopra {#}{#}{#}2 érkezett. Selbst 60.000-ig hívott, Deeb 208.000-ig ráemelt, Selbst 465.000-ig 3betelt, mire Deeb 1.567.000-rel all-in ment. Selbst közel három percig tankelt, majd tartott. A turn {#}9 volt, ami közelebb vitte Deebet a masszív duplázáshoz, riveren azonban {#}K esett az asztalra. Selbst azonnal elnézést kért a kissé még sokkos Deebtől, aki az 5. helyet szerezte meg a peches partival.

Vanessa Selbst - 5.342.000
Mike Watson - 2.337.000
Vladimir Troyanovskiy - 2.007.000
Ole Schemion - 593.000

A 24. vakszinten (5.000-20.000/40.000) Schemion is kiesett, osztott ötösökkel futott bele Watson bubijaiba. A heads-up Watson kiesésével alakult ki, Selbst búcsúztatta színnel.

Vanessa Selbst - 8.300.000
Vladimir Troyanovskiy - 1.900.000

Bár Troyanovskiy sokáig tartotta magát a heads-upban, nem tudott fordítani, a 26. vakszinten (5.000-25.000/50.000) eldőlt a torna. Troyanovskiy 125.000-ig nyitott osztott királyokra, Selbst 290.000-ig 3betelt {#}{#}Q-ra, Troyanovskiy 550.000-ig 4betelt, Selbst  1.735.000-rel all-in hívta ellenfelét, Troyanovskiy tartott. A boardra {#}{#}{#}{#}{#}A érkezett, Selbst magasabb két párral nyerte a tornát.

Vanessa Selbst

A $1.424.420 fődíjnak köszönhetően Vanessa Selbst élő torna össznyereménye 7.004.036 dollárra ugrott, amivel megelőzte Kathy Liebertet ($5.855.655 élő torna össznyeremény), és minden idők legeredményesebb női tornajátékosa lett.