SHRB Europe 2021 - Phil Ivey nyerte az első eventet

Nemzetközi Póker Versenyek | olvasási idő
2021. augusztus 25.
Phil Ivey és Stephen Chidwick játszotta a heads-upot. Ivey $408.000-t nyert, amivel $31.785.928-ra növelte élőtorna össznyereményét.
A Super High Roller Bowl Europe augusztus 23. és szeptember 1. között zajlik Észak-Cipruson, a Merit Royal Casino-ban. Kilenc high roller torna került a programba, három $25.000-os, három $50.000-os, két $100.000-os és egy $250.000-os.

Az első verseny az Event #1: $25.000 Short Deck volt, aminek kedden játszották le a döntőjét. A 48 nevezéssel $1.200.000-os díjazás alakult ki, ami a döntőbe jutott hét játékos között került kiosztásra.

Már a döntő előtt eldőlt minden? Ivey marrt rá a trófeára Chidwicket megelőzve

Szék 1. Erik Seidel (USA) - 820.000 (33 bb)
Szék 2. Mikita Badziakouski (Fehéroroszország) - 1.655.000 (66 bb)
Szék 3. Chris Brewer (USA) - 2.880.000 (115 bb)
Szék 4. Santi (Kína) - 1.465.000 (59 bb)
Szék 5. Stephen Chidwick (Egyesült Királyság) - 3.865.000 (155 bb)
Szék 6. Phil Ivey (USA) - 2.195.000 (88 bb)
Szék 7. Ihor Shkliaruk (Ukrajna) - 1.525.000 (61 bb)

A 7. helyen Seidel végzett, dámákkal futott ászokba, majd Santi ment all-in QJo-ra, Chidwick AQo-ra reraise all-in ment, a többiek dobtak, és kitartott az erősebb hand, a kínai játékos is távozott az asztaltól.

A 4-handed játék Brewer kiesése után indulhatott. Előbb Ivey duplázott rajta AA vs AQo preflop all-inben, majd ismét ők kerültek all-in, és Ivey QQ-ja kitartott A9s ellen.

Ivey ekkor már vezette a versenyt, és kevéssel később Shkliarukot is kiejette, AKo kitartott AQo ellen.

Phil Ivey - 9.000.000
Stephen Chidwick - 4.700.000
Mikita Badziakouski - 780.000

Bár Badziakouski duplákkal felküzdötte magát 1,6 millióig, végül ő lett a 3. helyezett. Utolsó partijában Ivey kérdezte all-in 98o-val, nem a legjobb pillanatban, Badziakouski ugyanis AKs-el játszott, azonnal callolt, de a board nem segítette, 9-8-6-T-A érkezett.

Ivey nagy chipleaderként kezdte a heads-upot, amit aztán meg is nyert. Az utolsó partiban {#}K {#}T-re ment all-in, Chidwick A{#}A {#}Q-val callolt, a boardra pedig {#}K {#}9 {#}8 {#}T {#}A érkezett.

Ivey $408.000-t nyert, amivel $31.785.928-ra növelte élőtorna össznyereményét.