Super High Roller Bowl 2015 - Rast vitte a 7,5 millió dollárt

Nemzetközi Póker Versenyek | olvasási idő
2015. július 05.
Brian Rast nyerte a nyár legnagyobb High Roller versenyét, $7.525.000-t vágott zsebre. Élőtorna össznyereménye $15.624.917-ra nőtt, amivel az örökranglista 11. helyén áll.
Mint arról beszámoltunk, július 2-án kezdetét vette az Aria kaszinó $500.000 nevezési díjú Super High Roller Bowl versenye. Az 1. napról 27-en jutottak tovább, pénteken pedig a döntő is kialakult.
Szék 7. Tom Marchese - 1.705.000
A szombati döntő első távozója a nyolcszoros WSOP-bajnok Seidel volt. Seiver 150.000-es hijack emelésére ment all-in 870.000-ig cutoffból, Seiver hetesekkel tartott. Seidel offsuit AQ-t mutatott, a boardra pedig A-3-Q-7-6 érkezett. Seiver szettel nyert.
A 6. Marchese lett, majd a chipleaderként kezdő Peters került bajba. Drinan ellen vesztett hatalmas potot mutatás nélküli partiban, majd 1.255.000-ig all-in ment. Drinan megadott AT-re, Peters A6-tal játszott. Semleges board érkezett.
Brian Rast - 9.590.000
Connor Drinan - 4.590.000
Timofey Kuznetsov - 3.770.000
Scott Seiver - 3.650.000
Hamarosan Rast nyitott 265.000-ig cutoffból, Seiver a korongról, Kuznetsov nagyvakból tartott. A flop 9c Ks 5s volt. Kuznetsov checkelt, Rast 385.000-ig hívott, Seiver tartott, Kuznetsov 1.775.000-ig check-raise all-in ment, Rast dobott, Seiver callolt.
Seiver: 9h 9d
Kuznetsov: Kd Ts
Turn: Qd
River: 6d
Seiver szettel nyert.
A heads-up Drinan peches kiesésével alakult ki. Dámákkal került all-in Rast nyolcasai ellen, semleges lapok mellett nyolcas érkezett.
Scott Seiver - 14.500.000
Brian Rast - 7.100.000
A heads-upban Rast átvette a vezetést, a 23. vakszintre (80.000/160.000-20.000) már ő volt kétszeres előnyben.
Az utolsó leosztás a döntő 173. partija volt. Seiver 380.000-ig nyitott, Rast 1.040.000-re emelt, Seiver all-in ment 4.260.000-ig, Rast felállt, ellenőrizte lapjait, aztán megadott.
Rast: As 9s
Seiver: 5s 5d
Board: 9d 2c Qh Kd 6d