WPT Bécs Warm-Up 2016 - Motel 3. lett, Akenhead nyerte a versenyt

Nemzetközi Póker Versenyek | olvasási idő
2016. március 15.
Motel Lajos a februári IPC Bécs döntője után ismét egy jelentős élőversenyen játszott finálét.
14 játékos volt versenyben a WPT Bécs €340 nevezési díjú Warm-Up versenyének hétfői zárónapján. Az osztrák David Koglgruber vezetett 2.860.000 zsetonnal, alig megelőzve az egyetlen versenyben maradt magyar játékost, Motel Lajost. A februári IPC Bécs döntőse  2.765.000 zsetonnal kezdett. A chipcount 3. helyét a 2009-es WSOP Main Event döntöse, James Akenhead foglalta el 2.740.000 zsetonnal.
A nap első kiesője Andrej Bogdanov volt, majd Plamen Pashov távozott. A bolgár szivárvány 5-7-7 flopon került all-in 64 handjével Motel 76 drillje ellen, és két ász érkezett a további utcákon.
A következő kieső Pavel Chalupka volt, akit szintén Motel ejtett ki. Chalupka kilenceseket, Motel királyokat mutatott, és semleges board érkezett.
A 11. helyen Catalin Moraru végzett, majd Payam Ansarian kiesésével kialakult a döntő. Akenhead vezetett Motel előtt.
Szék 9. Christoph Zobl - 395.000
A 9. Zobl, a 8. Toncev, a 7. Faber, a 6. Zerzevski, az 5. pedig Catalin lett. A felsoroltak közül Akenhead búcsúztatott három játékost is, és továbbra is vezette a versenyt. Az 50.000/100.000-10.000 vakszinten Koglgruber is kiesett, szivárvány 3-K-2 flopon pakolta be a stackjét KQ-ra, Akenhead azonban ászokat mutatott, és kitartott handje.
A 3-handed játék Akenhead vezetésével indult, de Motel sem állt rosszul.
James Akenhead - 10.720.000 (107 bb)
Motel Lajos - 6.100.000 (61 bb)
Oliver B. - 4.530.000 (45 bb)
A folytatásban Akenhead megszerzett egy nagy potot Moteltől, tízes drillel nyert a magyar két párja ellen. A 60.000/120.000-20.000 vakszinten aztán Motel Ac Kh-lyal all-in került, ki más, mint Akenhead ellen, aki Js Jd-t mutatott. A boardra 9s 3h 5h 6d 9s érkezett. Motel 3. helyen végzett, €23.680 nyereményt vehetett át.
KÉP
Akenhead nagy előnyből kezdte a heads-upot, és megszerezte a €65.000-s fődíjat.