WSOPE 2013 - Johansson nyert, György kiesett, Ivey legjobb 16-ban

Nemzetközi Póker Versenyek | olvasási idő
2013. október 16.
Henrik Johanssoné az idei második WSOPE karkötő. György Attila László nem érte el a fizető helyeket az €5.300 Mixed-Maxon.
Az Event #3 €5.300 Mixed-Max NLHE hétfői 1. napján 67 pókeres jutott tovább, köztük György Attila László, 34.300 zsetonnal a chipcount 23. helyén állt. A 2. napon még lehetőség volt a nevezésre, amit öten használtak ki. Ezzel kialakult a verseny 672.000 eurós nyereményalapja.

A legjobb 16 hely fizet, az ITM elérése volt a keddi játéknap célja. Györgynek sajnos nem sikerült pénzbe érnie.

Buborékként Marcin Wydrowski végzett, shortstackként ment preflop all-in, amit Mark Newhouse és Nikolaus Teichert callolt. Végül Teichert nyert osztott tízesekkel a 2-K-Q-8-Q boardon, Newhouse hármasokkal, Wydrowski ötösökkel játszott.

Chipleaderként a WPT bajnok Noah Schwartz várja a folytatást, 262.000-rel jutott tovább. Mellette is több nagy név versenyben maradt, például Phil Ivey. A kilencszeres WSOP bajnok a 10. helyet foglalja el 90.500 zsetonnal.

Phil Ivey

A 3. napon 4-handed asztalokon zajlik a játék, a legjobb négy kialakulásáig pókereznek.

9-16. €14.905

Az Event #2 €1.100 NLHE Re-entry-n a kilencfős döntőt rendezték. Henrik Johansson várta élen az osztást.

Szék 9: Adriano Torregrossa - 155.500

Johansson végül megnyerte a tornát. Sorrendben Konopelko, Tuffery, Obadia, Laidlaw, Ekert, Weinman és Botbol kényszerült távozásra, közülük Konopelkót, Weinman és Botbolt a svéd búcsúztatta.

A heads-upot Torregrossa ellen játszotta Johansson, az utolsó leosztásban 9-T-7 flopon kerültek középre a stackek. Johansson T-9 top két párt mutatott, Torregrossa 7-6 harmadik párt soreséllyel. A következő két utcán egyaránt semleges ász érkezett.

Henrik Johansson első major tornáját nyerte, korábbi legjobb élőtorna eredménye a 2009-es European Masters of Pokeren szerzett 8. helyezés volt (€7.224).