Probirs 153 ezer dollárt nyert a SCOOP-on

Online Póker Versenyek | olvasási idő
2020. május 09.
A magyar regular a 10.300 NLHE 8-Max PKO High Rolleren lett 3. helyezett, de olyan szorgosan gyűjtötte a bounty-kat, hogy többet nyert, mint a 2. helyen végző Lena900.
A PokerStars SCOOP bajnokságának Event #33-H: $10.300 NLHE 8-Max PKO High Roller versenye május 7-én indult, 82 egyéni nevezés és 35 re-entry vásárlás alakította ki az $1.170.000-os nyereményalapot. A pénteki 2. napra probirs is bejutott, méghozzá chipleaderként.

A 2. napot 15 játékos kezdte. Probirs bejutott a döntőbe, továbbra is a legnagyobb stacket birtokolva, 6.469.569 zsetonja 129 bb-t jelentett. A döntő további résztvevői: Thomas "WushuTM" Muehloecker, Niklas "Lena900" Astedt, Teun "tinnoemulder" Mulder, Michael "imluckbox" Addamo, Sam "SamSquid" Grafton, Francisco "Tomatee" Benitez, Mathias "giftmyra" Joelsson és Christian "WATnlos" Rudolph.

A 9. helyezett giftmyra lett, majd Tomatee esett ki, probirs kényszerítette távozásra. Probirs MP-ből nyitott, Tomatee hijackből all-in ment, a magyar regular callolt.

A 7. helyezett imluckbox lett, a 6. pedig SamSquid, aki pechesen esett ki, AK-lyal vesztett WushuTM AQ-ja ellen.

A 24. vakszinten (40.000/80.000-10.000) jött az újabb kiesés. WATnlos shortstackként ment all-in a korongról, a nagyvak probirs callolt.

Probirs vezette a tornát. A 25. vakszinten (50.000/100.000-12.500) azonban nagy partit bukott WushuTM ellen. Probirs kisvakból limpelt, majd tartotta WushuTM 350.000-es emelését. A flopot mindketten checkelték, a turnt probirs min-betelte, majd így tett riveren is, itt azonban WushuTM ráemelt 859.000-ig. Probirs all-in ment, WushuTM pedig tankelés után megadott.

Mégis WushuTM lett a 4. helyezett, probirs ugyanis visszavágott. Ebben a partiban WushuTM nyitott, probirs tartott. A flopon probirs check-raise-t játszott, 157.200-as betre emelt 375.000-ig, majd a turnön már ő kezdeményezett egy 999.777-es hívással, amit WushuTM tartott. Riveren probirs sort kapott, 3.275.000-ig all-in ment, WushuTM megadott.

A folytatás azonban már nem alakult jól. Előbb Lena900 duplázott a magyar játékoson, majd tinnoemulderrel jött egy összecsapás. Tinnoemulder a korongról nyitott, probirs nagyvakból védekezett. Probirs a flopon és a turnön is check-callt játszott, előbb 246.750, majd 973.840 értékű hívást callolt. Probirs ezután a rivert is checkelte, mire tinnoemulder all-in ment. Probirs callolt.

Probirs 3. helyen zárta a tornát. Az eredményért $76.972-t kapott, de a bounty gyűjtése terén  is szorgos volt, így $153.066 lett a teljes nyereménye, többet kapott, mint a 2. helyen végző Lena900 ($128.003). A bajnok tinnoemulder lett, $278.785-t nyert.