Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag ZoDo avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    494

    Alapbeállítás mindonkbet-reraise, c-r helyett

    No-Limit Hold'em, $0.25 BB (6 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop

    CO ($15)
    Button ($8.85)
    Hero (SB) ($25)
    BB ($23.10)
    UTG ($45.70)
    MP ($52.90)

    Preflop: Hero is SB with 7, 7
    1 fold, MP calls $0.25, CO (poster) checks, Button calls $0.25, Hero calls $0.10, BB bets $1.55, 3 folds, Hero calls $1.55

    Flop: ($4.35) A, 5, J (2 players)
    Hero bets $0.25, BB raises $2.30, Hero raises $11,

    BB: 18/12/28AFq
    Flop CBet : 63
    WtSD : 20
    Hands : 680

    Azzal a tervel adtam meg, hogy megfelelő floppon visszajátszak rá check-raise -el.
    A flop erre nem volt alakalmas és így inkább (nem teljesen átgondolva a dolgot) a donkbet-reraise lineal próbáltam valami jó erős lapot reprezentálni. Meg ezzel próbáltam rávenni, hogy olyan lappal is emeljen, mint amivel ezt a flppot mögémcsekkelné.

    Mit gondoltok a lineról?
    Milyen a range amikor rámemel? Ebből milyen erős lapokat kellene/ fog eldobni?
    Milyen boardon érdemes ezt a linet megjátszani (inább)?
    Esetleg milyen preflopp licitmenet után jobb.

    Inkább ilyen line elemzős, vitaindító topicnak szeretném, remélem sokan hozzászólnak majd.
    A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász''

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Nem sok értelme van, ha mögédcheckelne akkor csak adja a minraise-t, bet/3betre meg kb a legrosszabb flop ez air-rel. Preflop limp sem volt egy nagy ötlet SB-ből.
    Annyit változtat ez a flop döntés a check/raise várható értékén, hogy így kevesebbet nyersz air ellen, többet vesztesz jó lap ellen.

    + Egyébként ha akarsz csinálni vmi fancy line-ot, akkor próbálj meg előtte belegondolni, hogy mi a legvalószínűbb lap, amit az ellenfeled a kezedbe tud adni egy ilyen line után. Ezzel az sb limpcallal gyakorlatilag minden monster kiesik, marad talán 55 és A5 + egy rakat flushdraw (= 6high, 7high, 8high, 9high) meg gutter, plusz totál air.
    Utoljára módosítva: Romsy által: 2009. 04. 18. 11:45

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    szerintem ez a line nem valami hiteles, ha engem kérdezel. ha már donkolsz, akkor ennek konkrétan semmi értelme. 4.35 a pot, ha reraise-t akarsz indukálni, akkor még az 1,50-es hívás is megteszi, és akkor talán hitelesebb utána a 3bet.

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 03. 20.
    Hozzászólások
    28

    Alapbeállítás

    Szerintem miniraise donkbettel nem mutatsz erőt tehát egyértelműen én is 3beteltem volna rád szinte mindennel. Sráctól kicsit nagy a reraise mérete szerintem 2nd párral vagy A8+ talán meg FD-val állsz szembe. Erre te nyomsz egy hatalmas re-reraiset ami megint gyengeséget mutat mert túl nagy a mérete. Mondjuk ezt nem tudom mennyire veszik figyelembe nl25-ön. Én srác helyébe minden használható lappal all in mentem volna ellened. Ha jó játékos akkor szerintem minden lappal all in fog téged rakni ami használható. Ha jó a gondolatmenetem akkor a jobb játékosok jelezzék Ha nem azt is.

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet handball11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem miniraise donkbettel nem mutatsz erőt tehát egyértelműen én is 3beteltem volna rád szinte mindennel. Sráctól kicsit nagy a reraise mérete szerintem 2nd párral vagy A8+ talán meg FD-val állsz szembe. Erre te nyomsz egy hatalmas re-reraiset ami megint gyengeséget mutat mert túl nagy a mérete. Mondjuk ezt nem tudom mennyire veszik figyelembe nl25-ön. Én srác helyébe minden használható lappal all in mentem volna ellened. Ha jó játékos akkor szerintem minden lappal all in fog téged rakni ami használható. Ha jó a gondolatmenetem akkor a jobb játékosok jelezzék Ha nem azt is.
    Teljesen rossz az egész, a betsize-ok lehetnek jók, vagy rosszak (ezesetben rosszak) de annak semmi köze a játékosok lapjaihoz, csak a boardhoz.

  6. #6
    Fanatikus tag ZoDo avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    494

    Alapbeállítás

    A pre egészítést azért csináltam, mert hárman már bent voltak a partiban, és abból kettőnek valami 40-50 körül volt a VPIP-ja, szóval könnyen kerülhettem volna sérülékeny lappal nagy potba több ellenfél ellen OOP.

    A mindonkbet-nél azt terveztem hogy ezzel blöfföt indukálok, illetve a gyenge showdown értékű lapokkal is emelni fog, hogy a húzóimmal fizessek.
    Az ellen statjaiból kinézem, hogy meglátja a kasszalopás lehetőségét, és air-el rámemel.
    Abban igazad van Romsy, hogy sok lapot nem reprezentálok, de viszont, miután neki le kell, hogy essen, hogy én direkt indukáltam az emelését, nem sok lappal tudja ő folytatni.
    A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász''

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    2 way a pot, air-rel tuti cbetel limp/caller ellen, nem indukáltál semmit szerintem.

  8. #8
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 07.
    Hely
    gnhiwgb
    Hozzászólások
    165

    Alapbeállítás


  9. #9
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 03. 20.
    Hozzászólások
    28

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljesen rossz az egész, a betsize-ok lehetnek jók, vagy rosszak (ezesetben rosszak) de annak semmi köze a játékosok lapjaihoz, csak a boardhoz.
    De ha a bet size rossz akkor lehet következtetni hogy a z ellenfélnél mi van esetleg csak blöfföl. Vagy nem? Mert nekem pl. ebből $11-os 3betből az jön le hogy ki akar emelni a potból ezért emel ilyen nagyot.

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Nem, ha valaki rossz betsize-okat használ, csak arra lehet következtetni hogy nem túl jó játékos.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •