Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (21) összesen
  1. #11
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Köszönöm az észrevételeket!
    A legrosszabb dolog a világon az, amikor a hülyeség szorgalommal párosul.

  2. #12
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 02. 01.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Elöljáróban annyit, hogy én is nl50FR-en játszom, szóval nem vagyok valami hatalmas spíler, de talán tudok valamit segíteni. Mivel még nem játszottam bwinen, nem tudom, hogy mik a standard moveok, milyen egy átlag játékos, így lehet, hogy amilyen észrevételeket tettem, azok itt nem működnek annyira, mert pl. tágabb ranggel játszanak a játékosok (azért nem hinném, hogy nl50 fr-en olyan hatalmas különbség lenne).
    A commenteket a videó közben csináltam, tehát nem néztem meg előre a handek végét. Van, hogy a hand után ugyan azt mondod, amit írtam, de nem akartam törölni


    5:30 78s BB-ben szerintem nem megadó lap oop egy viszonylag SS ellen
    8:40: AJs –et véleményes elengedni. A CO emelés azért viszonylag tág range, még akkor is, ha neki csak 9,7-es lopása van. A raise talán túlzás, de egy call belefér szerintem, után pedig floptól függően játszunk. (nálam regularok ellen még adott esetben a c-r bluff is belefér flopon A magassal, ha oop kell játszani).
    11: 63s miért dobás azonnal buttonról? Ha körfold van, simán lehet emelni vele. Aztán ha visszaemelgetnek ránk, akkor csak a normálisabb lapokkal lopni. De az első pár kísérletre ritkán fogsz light 3betet kapni. Később a 76o-val meg CO-ból emelnél. (az SS miatt akkor szerintem nem jó ötlet)
    14:23 710s dealerből felesleges limp (ez csak egy kiemelt eset, de szerintem vannak felesleges limpek, még ha nem is sok). Persze én is örülnék egy 7710 flopnak, de ez általában check-foldot kell majd játszanod, és a maradék esetben sem fognak annyiszor kifizetni, hogy megérje ezekkel limpelni, még a nagyon jó odds ellenére sem.
    16:08: KQs nálam elölről dobás.
    19:31: J4o. Flopon talán bele se kéne nyitni, hanem check-fold. De engem néha elkap a hév és elkezdek ilyenkor wp-zni. Ha a második variáció, akkor: flopon nyitsz, kaptál egy min raiset, és dobtad. Mivel limpel onnan? Kis pp, Axs, KJ, esetleg ha vicces kedvében van, akkor QJ (26/4 es ember). Setje nem hinném, hogy kialakult, mert akkor csak tartana. Húzó lehet nála, amivel emel, de még akkor is elől vagy (QJ esetében elejétől bukó). Visszaemelnék, hogy megnézzem mi van, mert ha már beteltem flopon, akkor nem dobnék min raise-re (azért ha turnön is nagyon erősködik, akkor el lehet engedni ).
    22:34: Q10s-el nem biztos, hogy jó a lopás, mert 2 SS ül mögötted.
    34:16: soroddal nyugodtam emelhetsz a turnön, mert nem lenne jó, ha valami lehetetlen módon túlhúzna. (persze lehet csak én vagyok kicsit parás). Update: bad beat… Nem tudom, ezt hogyan lehetett volna megúszni...

    37:32: K5s buttonról miért auto fold? Ha köfold, nyugodtan lopás. (körfold is lett…)
    41 körül: valamelyik alacsony betre azért vissza lehetett volna emelni… nem hinném, hogy jó ötlet végig check callozni egy ilyen boardot, AQ-vel. Ha meg 3betel, akkor legalább tudod, hogy valószínűleg verve vagy.
    42:30: limp call után nyomja neki, az mindig set gyanús…
    44:36: ez ellen a játékos ellen ez kb bad beat… ahogy elnéztem, sokszor megcsinálná a tiednél rosszabb lappal is
    45:33 amikor lemákolnak, mindig lopni próbálsz a következő handben olyan lapokkal, amikkel az eddigi játékod alapján simán bejelölnéd az auto foldot
    49:50: nekem AK azért nem biztos, hogy AI megadó lap pf, de a lényeg hogy flip lett belőle, és behúztad
    50:20: 99-el nyugodtam 3betelheted a CO lopását
    51:55: a viszonylag insta AI-re szerintem egy QQ-t azért el lehet engedni, habár 2 perccel ezelőtt, egy 55-el csinálták megy ugyan ezt, szóval ha tudod, hogy kb minden pp-vel ez a játék, akkor jó a call.
    52:15: nem vagyok sh játékos, de talán KJs-el COból 4 ellenfél ellen lehetne emelni
    56:47: a limp call alapján lehet flopolt settje, de akkor meg miért nem emelt rá a c-betedre? 6k hand alapján sima vesztő játékos, ami lehet pontosan azért, mert az ilyen flopokon is lassan játssza a setet. A kettes miatt szerintem a dobás is jó játék.

    Összességében tetszett a videód, grat!

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Köszönöm az elemzést!
    A legrosszabb dolog a világon az, amikor a hülyeség szorgalommal párosul.

  4. #14
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Monor
    Hozzászólások
    109

    Alapbeállítás

    Alapjában nincs baj a játékoddal! Ami szembetűnő és zavaró, az a káosz az asztalodon. Kint van mindenféle stat, de szinte sohasem használod őket, akkor minek? VPIP/PF/AF simán elég, hogy kint legyen. A többit úgyis meg tudod nézni menet közben is. Readásul sokszor egymásba lógnak, nem látszanak az adatok a stackek stb.(ezt egy előttem lévő kommentelő is megjegyzi)

    Következő (engem nagyon)zavaró cucc, a dobott kártyák az asztalon. Minek? Ki lehet kapcsolni.

    Adnék egy tippet is, ami kicsit könnyíti a kliens használatát. Általában 2$-ig emelsz, ezt úgy, hogy megnyomod a pot emelés gombot, majd a csúszkán húzol egyet. Én is így csináltam sokáig. Gyorsabb és egyszerűbb, ha pot emelés gomb, majd a csúszka skáláján kattintasz egyet, akkor is 2$-ra fog ugarni

    Ezekkel a dolgokkal le tudod tisztítani a játékot, és jobban oda tudsz koncentrálni a lényegre, és a fishekre...közhellyel a kevesebb néha több.

    Akkor a lényeg:

    5: 78s vakvédésre nem jó, előlről SC egy ellenfél ellen nem jó, nem jól játszható, hátulról egy rakat limpelő, illetve egy emelő és egy csomó megadó után jó, meg lopásra, egyébként fold

    11: 63s, előttem kolléga írja, hogy miért fold egyből. Ez nálam is fold egyből, de teljesen más okból. A két vak, akire ráemelhetnél vele elég magas VPIPvel rendelkezik, 39, 34. Ez azt jelenti, hogy le fognak callozni minden szeméttel, és nálad is van Magam részéről a stratégia, hogy ha 20vpip alatti a két vak, akkor emelés bármivel. Ha már csak az egyiknek is magasabb 30nál, illetve ha mindenketten 20és30 között vannak, akkor fold az ilyen szemét. Mondjuk valaki beemel előtted a handben, szóval a végére tárgytalan

    16: előzőre tök jó példa, hogy 52o-t dobod kisvakból, pedig már csak a nagyvak van, akinek 13as VPIPje, ez nálam mindig raise! 150HuF-ot hagysz nála ilyenkor

    22: történik egy bug, amit a videó végén is láthatunk, ritkán kerülök tiltre lapok miatt, de az ilyen bugtól azonnal szüntesd meg valahogy, ez is csak rontja a koncentrációdat. Olyan mintha asztal becsukásánál lementene valamit, ettől akad le az egész, lehet ramdisk progi segítene. Ez többeknek oldott már meg ongames bugokat

    27: A7o limp minek??

    33: 65o limp minek? flop bet már jó

    34: sorral turnon raise, egy lap ver, az meg badbeat, hogy pont az van nála

    37: 7es drilled van flopon egy enemy ellen. Namost én az AFtől tenném függővé, hogy emelek, vagy C/R, de nem látszik az AF...grrrr viszont látszik minden sz@r, CS ellen bet, agro ellen C/R

    38: JTo nálam dobás a már 11. percnél említett vpip-k miatt

    42: AJs nice fold, bet méretből(mivel nem jött neki össze flopon a C/R hihi) és a VPIPből egyből setre tenném. Mi mással játszhatja ezt? AJ-vel, de az meg nálunk van, így kicsi az esélye.

    44: AK turn betre fold, bocsi hogy ezt írom, de talán ez az egyetlen hand az, ami fish játék volt részedről, meg is kapod a jutalmad

    47: 222, itt kicsit nagynak tartottam a betméretet flopon, 5.5 helyett 4.5 jobb lett volna talán, de itt valsz arra is dobnak. Én ebből a betméretből kapásból AQ, AA, KK rangre foglak tenni. Említed, hogy sok a draw. Erről az a vélemyényem settel, hogy majdnem ugyanakkora esélye van flösre sorra javulni, mint neked fullra, jó esélyt kapsz, hogy stackért menj. Neked readásul javulni sem kell

    51: QQ-t jobb napjaimon dobom, de van hogy fizetek vele, de már megint nem láttam rendesen az ellen statját!!!

    56: 66 dob, esetleg ollé, mert enemy SS, itt setért menni -EV

    Lapjárás szempontjából elég nehéz session volt. Általában a rossz oldalon álltál, szerintem ez másnak is mínuszos lett volna.

    Nagyjából ennyi. Remélem tudtam segíteni, és nem voltam kioktató.
    Találkozunk az asztaloknál....GL
    Utoljára módosítva: nothinner által: 2008. 12. 13. 13:44

  5. #15
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    mire beírtam már a többiek is véleményezték

    1. igen a hud. nem látható az ellen stackje, ami baromi fontos. ss ellen szerintem kár ász magassal cbetelni, vigye csak el azt a 6-7-8bb-t, majd ha erősek leszünk visszük a teljes 40-45bb-s stackjét.

    2. connectorokkal, Axs-ekkel nem adogatunk meg utg/utg+1 emeléseket, csak 3-4 call után játszunk ilyenekkel

    3. QQ általános esetben 4betre fold, legjobb lap ellenünk az AK, de szerintem a legtöbb esetben KK/AA-t fognak mutatni

    4. szélesebb steal range, vakok statjaitól függően akár lehet any two is

    5. nyugodtan, átgondoltan játssz, alapvetően semmi baj - pár hibától eltekintve - a játékoddal

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Köszi srácok!

    Első feladat megvariálom át és szerkesztem a HUD-ot!

    Remélem most már megindulok felfelé!

    GL!
    A legrosszabb dolog a világon az, amikor a hülyeség szorgalommal párosul.

  7. #17
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Idézet bihaimo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi srácok!

    Első feladat megvariálom át és szerkesztem a HUD-ot!

    Remélem most már megindulok felfelé!

    GL!
    Az enyém így néz ki, hátha segít, nekem bevált eddig.Ha kell a modot is oda tudom adni.
    Csatolt képek Csatolt képek
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  8. #18
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Ezt a sessiont nehéz lett volna plusszosra kihozni, bárki játsza is.

    A hangerő az nagyon gyenge, biztosan lehet tenni rá egy kis kakaót a következőre. Esetleg alapból vagy ilyen halkszavú? Fülhalgatóval dolgoztam, és így is nagyon kellett figyelnem, a szavaidra.

    1.Talán annyi, hogy többet kellene lopkodni.
    2.Rögtön az elején A3-al kisvakból limpeltél. No ezt nem tettem volna, vagy emelés, vagy fold. Milyen floppot vársz erre? A gyenge kikker nagy bajba sodorhat, ha ász jön, amennyiben hármas párod lesz, az sem valami örömteli, x33, A33 esetén pedig nem fognak kifizetni.
    3. AQ vs KQ sor magasabb sor, talán, nem biztos, de lehet, hogy river után, mivel lejött a szín,eldobom.
    4. 44p. AK-val nem adtam volna, amikor három egyforma szín volt a floppon, a turn után már duplikálódott a board, és miután hátulról emeltek, nos itt ezt hibának tartom, a megadást. Vészcsengő berregjen!!! Ász magasra?! Ez autofold nálam! Azt megjött a "jutalom" a király, és itt ólint kapsz. Na itt már tényleg hangosan szólt, számomra a vészcsengő. Híába TPTK!!!
    5. QQ vs AA 4bet-re dobtam volna. A blogomban értekeztem a QQ megjátszásáról, bár én ezekkel "csak" KK-ba futok. Ajánlom figyelmedbe eme soraimat.
    6. A KK-val való emelés nagyon jó volt, hiába pöffeszkedett egy A flopban.

    Ennyi észrevételem van.

    ...hogy a Jennifer Harman fizessen Neked egy kisfröccsöt!
    Utoljára módosítva: ivan41 által: 2008. 12. 14. 12:54

  9. #19
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás bihaimo nl50 fr

    Szia!

    Tegnap reggeltem az oldalra, és elkezdtem letöltögetni a videókat. Mivel nagyon sokat játszom ellened, így értelemszerűen a Tiéddel kezdtem

    Sok épületes dolgot elmondtak már előttem, nekem ezek után már csak 1-2 el nem hangzott megjegyzésem lenne:

    - Én eléggé ódzkodok az Axo kezek megjátszásától, mert multi way potban nem szerepelnek valami jól. Jók vaklopásra meg nagyvakból ingyen flopot nézni Egyébként tényleg semmi másra nem lehet őket használni.

    - A nagyon alacsony párokat (22-33-44) korai pozícióból én inkább eldobálnám (persze ez asztalfüggő is).

    - Az ominózus AQ hand: preflop én megpróbáltam volna kettesben maradni vele egy 3bettel, plusz egy 3bet nagyon sok információt is adott volna az ellen lapját illetően: a megadó játékos miatt nem igazán tud magas párt bújtatni (ha van egy bizonyos fokú játékintelligenciája, akkor ő is tudja, hogy sokszor kerülhet kellemetlen helyzetbe oop 2 ellenfél ellen), és így már az elején jól be tudod határolni, hogy mi ellen mész + nem utolsó sorban átveszed a játék irányítását pozícióból. Persze, kevésbé feltüzelt állapotban biztos lenne, hogy csak megadnám a jó flop reményében.

    - Ugyanez a hand: FLOP FOLD!!! Ugyan látszólag ez egy nagyon jó flop a számodra, hiszem open ended+overcarddal mész, DE: valójában borzasztó rossz textúrája van. Ha beesne turnre a sorod, akkor egy 89TJ vagy egy 9TJK jó esetben flushmentes boardon kitől várod, hogy kifizesse? Mivel a flopcallal egyértelműen várakozó kezet reprezentálsz (Q vagy fd - ez a flop még szettel is 2bet), ezért ha turnre be is esik valamelyik outod (nem is tudod, hány tiszta outod van), maximum egy szett vagy egy fd fizet 1 utcát még, és nagyjából ennyi, extrém esetben (pl. preflop agresszor AKs, vagy QK típusú lappal cbetelt) még kellemetlen meglepetésben is lehet részed, mint ahogy sajnos lett is.

    - Azt a QQ-t én is eldobtam volna a vége felé.

    Mindenesetre grat a videóhoz, nem jársz rossz úton, csak így tovább!

    Gabesz "Gabszimapszi"

    ui.: Ha jól látom, PT3-at használsz. Hogyan sikerült megjelenítened ongame-re a HUD-ot? Megjelent valami újabb verzió, amiről nem értesültem?

  10. #20
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás bihaimo nl50 fr

    Még annyit mondanék, hogy a legvégén volt egy nagyon extrém dobásod, az AA. Overpár flushdraw boardon semmiképpen sem engedtem volna el. Az ellenfél egy fish, aki "sosincs kint overpár" gondolatmenet szerint játszik. Attól, mert egyszínű a board, még nem feltétlenül van kint floppolt szín, és attól, mert pározódott a board, még nem feltétlenül van kint fullosodott szett. A játéka alapján maximum egy top párja volt, esetleg kőr kickerrel, de a pocketet (amelyikből az egyik lap kőr) inkább el tudnám képzelni. Nagyon jó tulajdonságod, hogy ha úgy alakul, el tudod engedni az AA-t, de szerintem ez nem az a helyzet volt.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •