Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (35) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Zeitgeist? Mission impossible?

  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás Zeitgeist? Mission impossible?

    R1per2 vetette fel a témát a miylen világban élünk topicban, hogy ne azt offoljuk szét

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    Idézet Takii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Természetesen, ha mindenem megvan, akkor zsír! De.... szerintem ez nem ilyen egyszerű. Ha mindenkinek megvan mindene, akkor a Földnek annyi. Ezalatt azt értem, hogy pl. nem lehet mindenkinek plazma tv, videójáték, laptop+ asztali pc, autó, motor..stb. Az emberek egyre többet akarnának...nem lehetne egyensúlyt találni sztem. De erre új topikot kell majd nyitni, mert ezt tuti szétoffoljuk!
    Jah, és nem ártana ehhez a beszélgetéshez pár doboz szivar+pár üveg whiskey!
    jó rendben, csak ne menjünk el érte malajziáig

    hm szerintem nézd meg a filmet ott pontosan elmagyarázzák hogy gondolják az ilyen jellegü problémák megoldását, pontosabban nem akarnának többet az emberek mivel más dolgok foglalkoztatnák őket, ahogy nando is belinkelte a Maslow piramist, úgy magasabb szintű dolgok felé fordúlna az emberek figyelme

  3. #3
    Fanatikus tag Takii avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 17.
    Hely
    PokerStars
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jó rendben, csak ne menjünk el érte malajziáig

    hm szerintem nézd meg a filmet ott pontosan elmagyarázzák hogy gondolják az ilyen jellegü problémák megoldását, pontosabban nem akarnának többet az emberek mivel más dolgok foglalkoztatnák őket, ahogy nando is belinkelte a Maslow piramist, úgy magasabb szintű dolgok felé fordúlna az emberek figyelme

    Hát én sem Ázsiában szeretnék whisky-t iszogatni!

    Ok, megnézem a videót.
    "And the most important of preparations is to get a pee bucket by your computer obv. "

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    "pont ezaz, hogy ha belegondolsz akkor a pénz az alsó 2 szint kielégítésére szolgál, olyan világ lenne mintha mindenki 3. szintröl kezdene "

    Hát, én meg pont abban vitatkoznék, hogy csak az alsó két szinthez kell pénz. Nem minden esetben ugyan annyi, de érték nélküli világot nem tudok elképzelni. Ez valami hasonló világ lenne, mint playmoney-vel pókerezni. Effektíve nem lenne annyira produktív, mint a kapitalizmus.

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    Idézet nando42 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "pont ezaz, hogy ha belegondolsz akkor a pénz az alsó 2 szint kielégítésére szolgál, olyan világ lenne mintha mindenki 3. szintröl kezdene "

    Hát, én meg pont abban vitatkoznék, hogy csak az alsó két szinthez kell pénz. Nem minden esetben ugyan annyi, de érték nélküli világot nem tudok elképzelni. Ez valami hasonló világ lenne, mint playmoney-vel pókerezni. Effektíve nem lenne annyira produktív, mint a kapitalizmus.
    hm szerintem te is nézd meg a filmet haha

    mert abban elmagyarázzák hogy miért nincs szükség erre a fene nagy produktivitásra mert igazad van pont ez az érdeme a kapitalizmusnak és ez a létfentartója is, ezért működik ilyen jól

  6. #6
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    belinkelem ide is a másik videót
    YouTube - A gazdasági válság oka! 1/6.rész

    bár ez lehet külön téma, de a mostani pénzügyi rendszer nem az egyedüli létező, régebben is működött "normálisan" az, hogy a pénznek valódi értéke volt, amit nem lehetett hitelek útján teremteni, csak nem volt benne ekkora biznisz.
    Pl. nem lenne többé kamat, csak költség.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hm szerintem te is nézd meg a filmet haha

    mert abban elmagyarázzák hogy miért nincs szükség erre a fene nagy produktivitásra mert igazad van pont ez az érdeme a kapitalizmusnak és ez a létfentartója is, ezért működik ilyen jól
    okok, megtaláltam magyar felirattal:
    techline.hu - Megdöbbentő online dokumentumfilm a gazdasági válságról, magyarul!

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    belinkelem ide is a másik videót
    YouTube - A gazdasági válság oka! 1/6.rész

    bár ez lehet külön téma, de a mostani pénzügyi rendszer nem az egyedüli létező, régebben is működött "normálisan" az, hogy a pénznek valódi értéke volt, amit nem lehetett hitelek útján teremteni, csak nem volt benne ekkora biznisz.
    Pl. nem lenne többé kamat, csak költség.
    Az lehet, de abban a rendszerben csak relatíve alacsony szinten volt lehetséges a létfenntartás, s akkor még a hihetetlen technológiai innovációról szót sem ejtettünk, azért talán el lehet ismerni, hogy még a szegény rétegnek is megváltoztatta az életminőségét.

    Én csak belenéztem ebbe a szösszenetbe, de nekem ez nettó antiszemitizmusnak tűnik, persze lehet, hogy pont rossz helyre tekertem.

    Nm lenne többé kamat? S Akkor pontosan miért is kapnál hitelt? A két szép szemedért?
    Utoljára módosítva: nando42 által: 2009. 07. 19. 01:21

  9. #9
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Ja az a mese, gonosz ***** figurát rajzol de ne ezt nézd benne, az csak poén, mint a többi rajz is!
    Ne csak beletekerj, hanem nézd elejétől a végéig, pont az a mese magyarázza el érthetően, szájbarágósan, miért is alakult ki a pénzrendszer a történelem folyamán fokozatosan úgy, ahogy.

    A technológia javítja az életszínvonalat, nem pedig a pénzügyi rendszer. Az inkább visszafogja. Gondolj bele, hogy lehet maximálisan fejleszteni a robotizációt, amikor az egyben emberek munkahelyeinek elvesztését, és ezáltal pénzkereseti forrásuk=megélhetésüket szünteti meg.
    Ugyanígy már rég nem kőolajjal mennének az autók, ha a pénzrendszer profitéhsége nem fagyasztaná be a fejlődést, és passzírozna ki még több pénzt belőle, jól fölemelve az árakat, még mielőtt elfogy.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2009. 07. 19. 01:38
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  10. #10
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Te kölcsönkérsz tőlem egy kalapácsot, én pedig adok egy olyan kalapács átadására szóló ígérvényt, ami nincs is nálam Viszont ezt az ígérvényt felhasználhatod, és bemehetsz a boltba venni belőle egyet, vagy odaadod cserébe annak, akinek tényleg van kalapácsa.
    Neked persze ezért zálogba kell mutatnod egy hasonló értékű tárgyat, mondjuk egy ecsetet, amit meg is kapok, ha nem adod vissza a semmiből létrejött kalapácsom, méghozzá kamatostul!

    Bankár akarok lenni
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2009. 07. 19. 02:34
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •