Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (35) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Zeitgeist? Mission impossible?

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Hát megnéztem. Erre még aludni kell egyet, de nagyon meredeknek tűnik nekem.

  2. #12
    Tag DavePokerfield avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hely
    Gzira
    Hozzászólások
    121

    Alapbeállítás

    Rengeteg féligazság és téves információ kering a neten. Elég nehéz megítélni, hogy egy adott film mennyi igazságot tartalmaz. Érdemes megérteni, hogy ki miért állítja az adott információt (pl. szenzációhajhászat, Bush megbuktatása, igazságérzetének kifejezése).

    A másik oldalt képviseli pl. ez a weboldal:
    A Bankok működése
    Ennek az oldalnak konkrétan az a motivációja, hogy megelégelte, hogy rengeteg fél- és téves információ, strawman érvelésen alapuló gondolatmenet és hasonló dolgok jelennek meg filmekben, könyvekben, tanfolyamokon.

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Cleggan
    Hozzászólások
    649

    Alapbeállítás

    Nem kell bankárnak lenni,csak a pénzgyártás joga kell,semmi más.Azután az értéktelen papírdarabokat,amit pénznek hívunk,odaadod jó kamatra embereknek,aztán a jelzálogot ráterheled értékes dolgokra pl.autóra,házra ,cégekre stb.Így lehet a szarból várat építeni....

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder ervino avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    734

    Alapbeállítás

    Idézet Takii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lenyűgöző tervek! De sajnos(?) néhány ötlet megvalósíthatatlan. Pl. a pénz eltörlése. Ezt csak úgy lehetne megcsinálni, hogy ha mindenkinek "kiporcióznák" a nyersanyagokat, és minden tárgyat, ami az élethez szükséges.
    Én biztos nem tudnám leélni az életemet egy ilyen társadalomban.
    A kommunizmust már megpróbálták létrehozni párszor, valahogy mindig az lett a vége, hogy pár hónapig-évig működött, aztán felborult a rendszer. Ajánlom elolvasásra Orwell: Állatfarm c. könyvét.

    Teljesen egyetértek veled, a pénz eltörlése mást nem, csak káoszt szülne. Akár tetszik, akár nem, az emberi természetnek alapvető építőköve a birtoklás vágya. Egyszerűen boldoggá tesz minket, ha megvettünk egy új ingatlant, autót, megszereztük egy hölgy szívét, stb. Mondjuk én egy konzervatívabb figura vagyok, de szerintem durva erkölcsi romlást eredményezne, ha minden mindenkié lenne, nem lenne meg mindenkinek a maga kis "birodalma"...

    Úgyis lenne valaki, aki 2x állna sorba a maga porciójáért, és akkor valakinek már nem jutna.
    Azt hittem blöffölök, erre a végén kiderül, hogy valuebet.

  5. #15
    Fanatikus tag Takii avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 17.
    Hely
    PokerStars
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Megnéztem a filmet. Ledöbbentem! Eddig is tisztában voltam vele, hogy egy pénzközpontú, erkölcstelen világban élek, de ezek után...

    Átböngészem a honlapjukat. Kíváncsi vagyok, hogy pontosan, hogyan is akarják megváltoztatni a mostani rendszert.
    "And the most important of preparations is to get a pee bucket by your computer obv. "

  6. #16
    Fanatikus tag Takii avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 17.
    Hely
    PokerStars
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Idézet ervino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kommunizmust már megpróbálták létrehozni párszor, valahogy mindig az lett a vége, hogy pár hónapig-évig működött, aztán felborult a rendszer. Ajánlom elolvasásra Orwell: Állatfarm c. könyvét.

    Teljesen egyetértek veled, a pénz eltörlése mást nem, csak káoszt szülne. Akár tetszik, akár nem, az emberi természetnek alapvető építőköve a birtoklás vágya. Egyszerűen boldoggá tesz minket, ha megvettünk egy új ingatlant, autót, megszereztük egy hölgy szívét, stb. Mondjuk én egy konzervatívabb figura vagyok, de szerintem durva erkölcsi romlást eredményezne, ha minden mindenkié lenne, nem lenne meg mindenkinek a maga kis "birodalma"...

    Úgyis lenne valaki, aki 2x állna sorba a maga porciójáért, és akkor valakinek már nem jutna.
    Szeretnék hinni ebben az új rendszerben, de nem tudom elképzelni a bevezetését. Túl erős az emberekben a -te szavaiddal élve- birtoklási vágy.

    A videó után azt mondom, hogy le tudnám élni az életem egy ilyen társadalomban (márcsak azért is, mert imádom a modern dolgokat. De szerintem kevesen vannak ezzel így.
    "And the most important of preparations is to get a pee bucket by your computer obv. "

  7. #17
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    a zeitgeist szórakoztató film, de ugyanannyi féligazság terelés és kitaláció van benne, mint az összes mostanában megjelent populáris dokumentumfilmben.
    mindennek, amit elmondtak, érdemes alaposabban utánajárni, hatalmas kamu dolgokat fogtok találni.
    http://www.halado.hu/zeitgeist.pdf

    lol most vettem csak észre hogy egy keresztény blogból linkeltem:P
    mindjárt keresek valami normálisabb kritikát.
    (mintha írtam már volna egy ugyanilyen postot egy másik akadémiás topikba, dejavu)

    Zeitgeist Addendum: A Critical Review
    talán?
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2009. 07. 19. 15:49
    a félreértett szupermarketkalóz.

  8. #18
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    A zeitgeist film(ek) nagyon profi manipulatív cucc, sok érdekes összefüggésre rámutat, sok érdekes dolgot bemutat, és rengeteg megtévesztő összefüggést próbál elhitetni.

    Fentiek ellenére azonban egy igenis remek gondolatébresztő film, bár akár a bemutatott háttérhatalom műve is lehet simán Vagy szimplán így akarnak a vénusz projektre begyűjteni egy rakat pénzt

    Amúgy szerintem a pénzrendszer, amit gyakorlatilag kizárólag negatív szinben tűntetnek fel, ez a rendszer az alapja annak a mérhetetlen fejlődésnek, ami a XX. századot jellemezte és ami az elkövetkező korokat is fogja. A lényeg, hogy a rendszer vezetőinek, vagy "üzemeltetőinek" jobban kell figyelniük az egyensúlyra, illetve az előre látható időszakos visszaesésekre jobban felkészíteniük a világot.

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder ervino avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    734

    Alapbeállítás

    Idézet TempuraFish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fentiek ellenére azonban egy igenis remek gondolatébresztő film, bár akár a bemutatott háttérhatalom műve is lehet simán Vagy szimplán így akarnak a vénusz projektre begyűjteni egy rakat pénzt
    Meg az is lehet, hogy a Venus Project a háttérhatalom terve az új világrend/világhatalom megszerzésére
    Azt hittem blöffölök, erre a végén kiderül, hogy valuebet.

  10. #20
    Fáradhatatlan grinder ervino avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    734

    Alapbeállítás

    Idézet Takii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék hinni ebben az új rendszerben, de nem tudom elképzelni a bevezetését. Túl erős az emberekben a -te szavaiddal élve- birtoklási vágy.

    A videó után azt mondom, hogy le tudnám élni az életem egy ilyen társadalomban (márcsak azért is, mert imádom a modern dolgokat. De szerintem kevesen vannak ezzel így.
    Szerintem meg nem kéne "kitalálni" ilyesmiket. Az emberek elég jól meglennének egymás mellett, ha nem csesztetnék ennyit őket.

    Gondolatébresztőnek pedig kellenek az ilyen filmek. Valami baj van a világgal, és szerintem egyik legnagyobb probléma, hogy az adósságot, ami évszázadokon keresztül szégyen volt, manapság már - hála a tv-nek, meg a "szakértőknek" - mindenki úgy kezeli, mint áldást, lehetséget. Ott mosolyognak a provident reklámban miközben épp a lelküket adják el...
    Azt hittem blöffölök, erre a végén kiderül, hogy valuebet.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •