Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
  1. #1
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.305

    Alapbeállítás Satukan NL50 SH videó - LAG(abb) próbálkozás

    Sziasztok!

    Én is belépek a videót készítők táborába. A videó témája a LAG játék (20%+ PFR, VPIP és 10% 3bet), amelyet próbálgatok egy ideje. Ezzel kapcsolatban várnám az észrevételeiteket, akár hideget-meleget, hogy jó irányba haladok-e. A felvétel délután folyamán készült, ezért az átlagnál kicsit "szárazabb" a játék, de igyekeztem minél többet kihozni belőle így is.

  2. #2
    Őstag plastikman0 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    1.354

    Alapbeállítás

    hello, én végig néztem... Mivel azt mondtad, hogy minden véleményt szivesen fogadsz leírom az enyémet.

    szvsz KJsel kicsit laza emelni EP, KJval nem 3betelnék, A10 én semmiképpen nem calloznék 3betet még IP sem, 1010el 3beteltél és J9x floppon flop, turn c/f... szvsz jó flop volt egy cbetre..., A4sel nem próbálnám ellopni a potot 4way As ys x floppon annak ellenére, hogy mindenki checkelt....
    "A netes pókerlóf*sz*kon meg semmit nem lehet nyerni, az csak behúzás. Az is hülye, aki azon játszik."

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Még várok egy kicsit, hátha érkezik pár komment még, aztán majd reagálok. Nem akarom senki véleményét befolyásolni előzetesen.
    Let's play! No risk no fun!

  4. #4
    Fanatikus tag JasonCorp avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    350

    Alapbeállítás

    J9X9 boardon TT-t nem kellett volna eldobni miutan ketszer elcheckelte varhato volt hogy betel mindenkeppen, meg a rivert is callolnam ha nem A vagy K a river..
    Amugy meg szerintem nincsen gond a KJs EP raise-el, belefer abba a KTs is..
    3betelni IP meg szerintem barmivel lehet ha megfelelo az ellenfel ra, ha veletlenul meglatjak hogy KJsel 3betel csak valtani kell JJ+ ra es kifizetnek.
    AT-el is lehet callolni ha megvan a terve es tudja hogy mr 3bet light turnun check foldol.

  5. #5
    Fanatikus tag Valetudox avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    388

    Alapbeállítás

    Idézet JasonCorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3betelni IP meg szerintem barmivel lehet ha megfelelo az ellenfel ra.
    kieg hozza: egy minimum hand szam alapfeltetele az ilyen move oknak.

  6. #6
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 01. 12.
    Hely
    Békéscsaba/Budapest
    Hozzászólások
    7

    Alapbeállítás

    a KJ 3bet egyáltalán nem baj, buttonról elég széles range-el meg lehet ezt tenni, szerintem nagyobb baj az, hogyha nem reprezentálsz semmit. Mondasz egy ilyet: "lehet h 2 magas kártyája van, amit itt most dobnia kell." Szerintem itt egy Ahigh teljesen dobhatatlan a te lineodra, legalábbis én tuti h lecallolom, és blank river esetén szintén.
    A másik egy 5bb-s emelésre oop 44el callolsz. Szerintem ez rossz játék, setminingra semmi oddsod nincs, minden floppon check-foldolsz, amiben nincs 4es, vagy max callolsz egy utcát egy jó flop esetén, és nem tudod h elöl vagy e vagy sem. Kis pp-kel szerintem jobban megéri vagy dobni(oop) vagy átvenni a kezdeményezést(ip), és játszani egy preflop 3bet-flop cbet line-t.. nagyon erős lapot reprezentálsz, így hha őt nem találja el nagyon erősen a flop, akkor ezek a kasszák a tieid lesznek.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Nahszóval..

    1, KJs-el még a legfeszesebb korszakomban is emeltem EP. Csatolásban a lista választ ad, hogy jó játék e, vagy sem.. Sőt asztal függvényében néha még lazítok az emelő rangen (a lenti listán is túl)! Néha meg szűkítek.. Szerintem valahogy balancolni kell a prémium lapokat és pp-ket, nehogy túl könnyen readelhető legyek én ilyen irányba indultam el.

    2, AJs, KJs 3bet..
    Alapvetően hátsó pozból csak callolok ezekkel, de itt éppen én is korai pozban voltam. Mint mondtam egy esetleges sq-t, vagy sokway potot akartam ezzel elkerülni és IP lejátszani kettesben a partit. Maximkos, akit kétszer 3beteltem 67%-ban dob és csak 0.7% a 4bet range. Bár a tartásban több EV lenne, de ha nagyrészt dobál az sem vészes. EP 21%-ban emel, tehát a range ellen egész jó a KJs/AJs.

    Idézet LuxLife eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a KJ 3bet egyáltalán nem baj, buttonról elég széles range-el meg lehet ezt tenni, szerintem nagyobb baj az, hogyha nem reprezentálsz semmit. Mondasz egy ilyet: "lehet h 2 magas kártyája van, amit itt most dobnia kell." Szerintem itt egy Ahigh teljesen dobhatatlan a te lineodra, legalábbis én tuti h lecallolom, és blank river esetén szintén.
    Ezt nem igazán értem, kifejtenéd? Ebben a sessionben buttonról nem 3beteltem KJs-el. Meg oop flop cbet call A magassal 3bet potban? Ez nekem egy kicsit erős még NL50-en.

    3, Vakon pp-k.. Alapvetően az 5bb-t tartani már neccesebb, de figyelembe véve, hogy kb 9*4bb = 36bb -> 18$-t kell nyerni a 0EV-hez nem érzem lehetetlennek. Mindenhol azt olvasom, hogy vakon alacsony pp-k alapvetően fold. Lsd második csatolást.. Ameddig +, addig tartok. A 3betbe is van potenciál, de inkább csak megfelelő ellenfelek ellen +EV-sebb (talán).

    4, PP-ket IP 3betelni?? Szerinted érdemes 3betelni, majd any flopon cbetelni, miután előbb írtad, h még A magassal is callolnál flopon? Enyhe ellentétet érzek. De lehet nem értettem tisztán mit szerettél volna mondani.
    Meg már NL50-en se olyan erős egy 3bet cbet line, flopon tényleg sokmindennel tartanak és szvsz turnon már túl sokat kéne kockáztatni, hogy eldobassuk az ellen lapját. Mert egy 3-as párnak pl. 3bet potban turn után már nem sok sd értéke lenne.

    5, 3betelt TT J h flopon. Ezt elszúrtam, máshol járt az agyam. Itt nagyrészt cbetelni szoktam, de jelen esetben riveren tényleg easy call. Vsz nem volt lapja, csak el akarta lopni a potot..

    6,
    Idézet plastikman0 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A10 én semmiképpen nem calloznék 3betet még IP sem,
    Akkor kérdem te milyen irányba vinnéd el a 3bet call ésvagy 4bet rangedet?! Úgyérzem az adott szituációban az ATo kíváló lap egy 10%-os BB 3bet range ellen, nem beszélve, hogy kicsit lightosabb volt.
    Meg még így is "csak" 50% körüli a fold to 3bet értékem, ha ezeket a szituációkat nem vállalnám be és csak dobknék egyfolytában, akkor az a pár reg addig 3betelni, ameddig tart a BR-om.. Nahjó egy kis túlzással, de erre a leakra már rajtam kívül is többen játszanak rá.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Let's play! No risk no fun!

  8. #8
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Felőslajos
    Hozzászólások
    16

    Alapbeállítás

    mindjárt nézem a vidit kíváncsi vagyok rá.amúgy meg ha az ellenfél lightosan 3 betel akkor egyszerűen A10 el 4bet push.90 % ban dobnak....ilyen egyszerű.a callnak viszont nincs értelme nagyon.

  9. #9
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 01. 12.
    Hely
    Békéscsaba/Budapest
    Hozzászólások
    7

    Alapbeállítás

    lehet félreérthetően írtam és így összezagyváltuk a handeket.
    1. KJo-val(de KJs is lehet, sztem teljesen mind1) 3beteltél (19.30 a vidiben), floppon c-c, turnön hivtál, erre értettem, h ezt pl egy AKval lecallozom, mert a button 3bet range sokkal szélesebb, mint a többi poziból. Míg hha floppon Cbetelsz, valószínűbb h eldobnak 2 overt, arra gondolva hogy itt még 2 utcán át fizetni kell.
    2. 44 ..."Szerinted érdemes 3betelni, majd any flopon cbetelni, miután előbb írtad, h még A magassal is callolnál flopon? Enyhe ellentétet érzek."
    mint írtam, az Amagassal call, az előző handre vonatkozott, így ez a kijelentés értékét veszti. Alapvetően a 3bet-Cbet line elég erős, amire hogyha visszajátszanak, azt szerintem már csak eléggé polarizált range-el teszik meg, így szerintem ez a dolog gyakran működhet. vélemény?

  10. #10
    Őstag plastikman0 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    1.354

    Alapbeállítás

    Idézet Satukan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor kérdem te milyen irányba vinnéd el a 3bet call ésvagy 4bet rangedet?! Úgyérzem az adott szituációban az ATo kíváló lap egy 10%-os BB 3bet range ellen, nem beszélve, hogy kicsit lightosabb volt.
    Meg még így is "csak" 50% körüli a fold to 3bet értékem, ha ezeket a szituációkat nem vállalnám be és csak dobknék egyfolytában, akkor az a pár reg addig 3betelni, ameddig tart a BR-om.. Nahjó egy kis túlzással, de erre a leakra már rajtam kívül is többen játszanak rá.
    Természetesen nem akraok vitába keveredni egy magasabb limiten játszó játékossal...Én szigorúan csak a véleményemet irom le... Szereném ha hülyesgéet beszélek, akkor javítsaok ki...

    szóval... A10el megadom a 3betet... én úgy gondolom ritkán fognak kifizetni Ász magas boardon gyengébb lapok, de viszont mi kifizetjük a jobbakat... itt jó nagyokat lehet bukni A10 vs Ax ellen lehet floatolni lehet bejön lehet nem, de arra any2 card is jó, nem pont A10 kéne hogy legyen ez...

    az én véleményem: hogy AJ, A10 fold akkor inkább KJ, az kevésbé dominált....

    ha folytonosan 3betelnének, akkor inkább a 4bet és a befeszülés között választanék főként, persze lenne pár lazább megadásom de az biztos nem Ax lenne...
    Utoljára módosítva: plastikman0 által: 2009. 08. 10. 22:41
    "A netes pókerlóf*sz*kon meg semmit nem lehet nyerni, az csak behúzás. Az is hülye, aki azon játszik."

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •