Eredmény: 1 - 3 (3) összesen
  1. #1
    Idegen DavidDorky avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 31.
    Hozzászólások
    17

    Alapbeállítás Kezdetben volt $1 - Bemutatkozás

    Sziasztok!

    A nevem Dávid, 18 éves vagyok.

    A pókerrel, mármint a Texas Hold'emmel kb. egy éve ismerkedtem meg. Nekem is, mint szinte mindenki másnak az öt lapos változat volt az alap. Mármint amit már kölyök korom óta toltam én is néha a családdal, vagy a haverokkal. Akkor még abszolút szerencsejátéknak gondoltam az egészet. Nem volt még ekkora média, meg internet, hogy rámutassanak a dolgok valódi mívoltára. Részben már akkor is vonzott a játék, de abszolút csak hobbi szinten. Csodálattal néztem már akkor is azokat a filmbéli jelenetek, amikor sötét helyeken sötét arcú férfiak toltak az asztal közepére vaskos pénzkötegeket, házpapírokat, slusszkulcsokat. Szóval a dolog akkor még csak ilyen téren kötött le és bűvölt el.

    Aztán jött 2008 augusztusa. Az egyik torrent oldalról letöltöttem egy póker oktató filmet. Megcsillant a szemem a cím láttán, kiváncsivá váltam. Le is töltöttem. Akkor hallottam először a Texas Hold'em pókerről. A film lenyűgözőnek és félelmetesen bonyolúltnak tűnt elsőre. Megdöbbentem, hogy ez ennyire összetett, és hogy milyen komoly megfontolás és matematikai számítás rejtőzik minden egyes döntés mögött a pókerasztalnál. Persze mondanom sem kell, hogy ebben a filmben körülbelül csak az alap dolgokról volt szó, úgy mint a játékszabályok, kezdő kéz táblázat, banki esély, poziciók fontossága.

    Ebben az időben ezt a filmet megnéztem apámmal is egyszer. Neki is voltak pókeres emlékei, mint később mesélte - egyetemi játékok, alaptalan hazárdírozás, és természetesen némi veszteség. De ettől függetlenül őt is megfogta a dolog. Ezután következtek a hétvégi családi játszmák, még 1-2 ember bevonásával. SnG-ket játszottunk, mint később megtudtam. Jó eredményeket tudtam felmutatni ebben a felállásban. Szerintem itt kezdődött el a szenvedély.

    Egy unalmasabb órámban a gép előtt szörfölgetve pókeres oldalak után kutattam, itt találtam rá elsősorban a Pókersuli oldalára is, és még tömérdek oktatóanyagra. Na és nem utolsó sorban itt eszméltem rá, hogy ennek a játéknak onlájn változata is létezik.
    Az egyik oldal szélén ott vilogott a PokerStars reklámja - ráklikkeltem. Telepítettem, regisztráltam, és felfedeztem a klienst. Mondhatni elsőre beleszerettem. Igaz, akkor még csak a játékpénzes asztalok szúrtak szemet, és rá is álltam ezekre keményen. Körülbelül egy hétig csak itt játszottam. Aztán rájöttem, úgy szeptember elején, hogy freerollokat is játszhatnék, hogy ilyen is létezik. Nap nap után figyeltem, hogy mikor indulnak ezek az ingyenes versenyek. Felírtam a nevezési időpontokat, és nagyjából ehhez igazítottam a délutáni programaimat (mivel hogy napközben kénytelen voltam iskolába járni). A Hubble freerollokon indultam elsősorban. Akkor még kicsit más volt ennek a versenynek struktúrája (12 000 induló, top 90 nyer kupont a hétvégi $2000 összdíjjazású pénzes versenyre). Mondanom sem kell, már itt a legelején játékszeretetem a csúcsra tört. Második próbálkozásra sikerült megnyernem egy ilyen kupont - hatalmas érzés volt ez akkoriban, úgy éreztem, hogy enyém a világ.

    Így ment ez egész december végéig. Ez alatt a 4 hónap alatt ha jól emlékszem 7 kupont sikerült begyűjtenem. Viszont a hétvégi versenyeken sosem jártam sikerrel. Illetve egyszer kerültem ITM-be, de akkoris egy hatalmas mákolásnak köszönhetően elég előkelő helyről hullottam ki, és csak 80 centet sikerült behúznom. Elgondolkoztam, hogy milyen kár, hogy sehogy sem tudok neki kezdeni, a valódi játékoknak, mivel akkor még 17 voltam.
    Aztán december 30-án egyik barátom kapott a Stars-tól egy $5-os bónuszt, amit akkor még nem tudtunk mire vélni (mint később kiderült ilyet rendszeresen kiküldenek néhány játékosnak). Szóval ebből kaptam $1,20-t, amit egy DoN-ba fektettem. Csodával határos módon ezt sikerült behúznom. Aztán aznap lejátszottam még egy rakást ebből az SnG változatból. Nap végére $8 nyereségem volt (úgy, hogy a kezdeti $1.20-t is visszautaltam).
    Másnap kipróbáltam a cash gamet. NL2-n kezdtem, nagyjából sikeresen, viszont ekkor éltem meg életem első tiltjét. Sikerült feltoznáznom körülbelül $20-ra, aztán délután visszabuktam $10-ra. Ez nagyon megviselt. Szerencsére ez a nap december 31. volt, és idő szűke miatt nem játszhattam tovább, mert mennem kellett az esti bulira. Így visszagondolva nagyon jól jöttek ki a dolgok.

    Ekkor Jägermeister, zene, lányok, és minden efféle földi jó közepette megtettem újévi fogadalmamat: adok egy sanszot ennek a fránya játéknak, ami körülbelül földhöz vágott bennem egy világot - és komolyan fogok vele foglalkozni, amennyire csak tőlem telik.

    És eljött 2009. Ráálltam a témára. Akkoriban szinte minden változatot játszottam, ami NLHE-ben előfordul. Megakartam találni magam. Jól mentek a dolgok. Igaz, hogy első másfél hónapban volt 1-2 halálközeli élményem, mint például egy első downswing $60-ról $4,50-re (köszönhetően a bankroll menedzsment semmibe vételének), de szerencsére ezeket sikerült túlélnem néhány jól alakult szessönnek köszönhetően.
    Ez idő alatt a környezetemet mondhatni megfertőztem. Az iskolában boldog, boldogtalan játszani kezdett. És mivel senkinek nem volt igazi pénz a számláján, hát valakinek ki kellett őket segíteni... Ekkor jött a képbe az első pénzszerzési lehetőség. Dollárokat adtam el a Starson, szinte minden nap. Volt, hogy egyszerre 4 embernek is, akár $4-5-t fejenként. Szóval tetszett a dolog, hogy a saját keresetemet szórhatom el utána.

    Márciusban 18 lettem - mérföldkő. Megszereztem a bankkártyámat, és a kezdeti fogadalmat betartva (ha lehet nem töltök fel saját, nem pókerből származó pénzt pókerezés céljából) eladtam egyik barátomnak $50-t, amit aztán visszatöltöttem az oldalra, hogy meglegyen az első deposit, mert ugye csak akkor válik a számla kezelhetővé, akkor hajtható csak végre kifizetés. Szóval ezzel a módszerrel visszatöltés után kb $80 köszönt vissza rám a számlámon. Innen kezdtem el aztán tényleg komolyabban játszani és fellépni NL10-re - már megfelelőbb bankrollal. Ebben az időben megvettem minden magyar nyelven megjelent póker szakirodalmat. Aztán mégis rengeteget vettem ki a számlámról. Mármint szinte két hetente $100-okat. Ezt mindenki kikövetkeztetheti - a bankroll nem épült, én viszont tudtam költeni - rendesen. És ez boldogsággal töltött el. NL2-NL5-ön grindelhettem csak a sok kifizetés miatt. ABC pókert játszottam , legtöbbször 24 asztalon, ami sokak szerint már akkor is idiótaságnak tűnt - nekem nagyon bejött.

    És jött a nyári vakáció, ami szerencsére még mindig tart. Sok új dolog jött be ismét. Megtanultam használni a PokerTrackert, rengeteg új pókeroldalra regisztráltam, rengeteg oktatóvideót töltöttem le, és az eddigiekhez képest a legtöbbet foglalkoztam a játékkal. Ugyanakkor rengeteg bukószériát is megéltem, de erős voltam, és túltettem magam rajtuk. Ellenben a költekezési vágy mai napig sem csökkent. A bankrollom még mindig jelentéktelen.

    Itt állok most, augusztus 26-án, eddigi bevételem körülbelül $1 200, amit az elmúlt 8 hónapban kapartam össze. Legmagasabb limit, amin játszottam az csak NL25 volt (épp maradt fent egy méretesebb roll, és megtehettem). De jöttek a nyaralások, meg bulik, stb, és ismét $150-al feszülök neki az asztaloknak.
    Még ha nem is tartok ott, amire számítottam fél éve, nekem megérte így kezdenem. Átélhettem, hogy milyen amikor a saját nyereményemet költhetem el. Nekem ez hatalmas motivációt jelent a továbbiakhoz. Erőt ad, és kűzdeni akarásra sarkal.

    Úgy érzem az igazi kaland csak most kezdődik...

    Remélem nem untattalak titeket. Örülök, hogy rátaláltam erre a közösségi oldalra, remélem tanulhatok majd tőletek, és esetleg ti is tőlem.

    Üdvözlettel, DavidDorky.

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder kormi88 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 06.
    Hely
    -
    Hozzászólások
    725

    Alapbeállítás

    Üdv!

    24 asztal az beteg.
    Főleg NL2-n.

    2 tanács:
    Ha betartod, hogy a nyereményednek mindig csak a felét veszed ki, akkor a roll is nőni fog.
    24 asztalon sokkal kevésbé tud fejlődni a játékod, mint ha mondjuk 8-10-en játszanál csak. Persze NL25-ig valószínű fejlesztés nélkül is nyerő leszel, de azért sosem baj, ha jobban játszik az ember.

    Ha nem veszed ki mindig a rollod nagy részét, elég hamar meg fog térülni a "nélkülözésed".

    Kíváncsi leszek a jövődre.

    Sok sikert a továbbiakban!
    "You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time." Abraham Lincoln

  3. #3
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Üdv, es GL! Én is csak csatlakozni tudnek kormihoz sajat tapasztalat miatt, hogy ha picit vissza tudod fogni a kiveteleket, akkor nagyon meg fog ugrani a br-od. en megelheteskent toltam ugy, hogy 100-200 dolcsikat hagytam benn mindig, s onnan kezdtem ujra. Sok sikert!
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •