Oldal: 9 / 13 ElsőElső ... 7891011 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (127) összesen
  1. #81
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.009

    Alapbeállítás

    Mos már tudjuk mi Uborka polgári neve.

  2. #82
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 14.
    Hozzászólások
    145

    Alapbeállítás

    Vegyük már észre, hogy a szerencsejáték zrt fizetett cikke volt ez a ****ság.

  3. #83
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet nando42 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Attól még, hogy itt jól elhumorizáltok a dolgot - ami kb annyira visszatetsző, mint a cukor mázos Nők Lapja cikk -, akkor is fennáll a kérdés, hogy mettől lesz veszélyes a játék, mikor kerül az ember egy spirálba. Akármennyire készségjáték a póker, komoly pszichológiai játék is; s igen provinciális tapasztalat, de ti, akik ilyen flegmán osztják itt az észt, sokkal inkább a valós veszélyt söpritek le, minthogy szembenéznétek vele.
    Különösebb veszélyt én nem látok. Semmi olyat, ami az élet más területein ne állna fenn. Aki meg retardált, annak mindegy, hogy pia, póker, gyümölcsös automata, kábszer...

  4. #84
    Lelkes újonc ReggieHammond avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    56

    Alapbeállítás

    Idézet nando42 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Attól még, hogy itt jól elhumorizáltok a dolgot - ami kb annyira visszatetsző, mint a cukor mázos Nők Lapja cikk -, akkor is fennáll a kérdés, hogy mettől lesz veszélyes a játék, mikor kerül az ember egy spirálba. Akármennyire készségjáték a póker, komoly pszichológiai játék is; s igen provinciális tapasztalat, de ti, akik ilyen flegmán osztják itt az észt, sokkal inkább a valós veszélyt söpritek le, minthogy szembenéznétek vele.

    Hogy valós veszélyt söprünk le ráadásul "flegmán" ahelyett hogy szembenéznénk vele ? Te mit csinálsz, amikor megiszol egy pohár bort vagy sört ? Te is flegmán lesöpröd az alkoholizmus problémáját ahelyett hogy szembenéznél vele ???? Vagy lerohansz a sarki krimóba alkoholistákat menteni ? Ne viccelj !
    "Új seriff érkezett a városba, és a neve: Reggie Hammond" - 48 óra

  5. #85
    Fanatikus tag gab0r avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    359

    Alapbeállítás

    Ez a cikk kb. ugyanazt tudja mint egy fél éve megjelent National Geographic cikk a MMORPG-ről. Addiktív, ALAPBÓL depresszióra hajlamos, amúgy is problémás személyiségű emberek megőrülnek. Abban a cikkben éppen az online játékok voltak a hibásak.

    Hogy éppen a félkarú rablóról, World of Warcraftról, pókerről, kábítószerről van szó, az teljesen mindegy. Aki hajlamos rá, előbb utóbb bele fog esni.
    Az ominózus Nat Geo-s cikkben is előjött az unalomig ismert kínai, aki 60 óra Wow után lefordult a székről és meghalt. "Mert a Wow világa beszippantotta"

    De a lényeg lemaradt és ezért dühítő a cikk. A pókert hozzák ki, mint okot, holott a srác személyiségével van a gond - bizony erőltetni kellett volna azt az agyturkász dolgot.

  6. #86
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    A cikk a Nok Lapjanak szol, nem a Poker Magazinnak.
    Az teny, hogy vannak veszto jatekosok (hisz ebbol van meg a nyero jatekosoknak a havi fix). Most egy ilyen eset volt bemutatva a maga hatasvadasz modjan.
    Mashogy all hozza a temahoz egy olyan, akinek kozvetlen csaladjaban volt szerencsejatekfuggo. Pl az en sogornom 4 ev alatt kb 30 milliot jatszott el jatekgepeken (o sem tudja pontosan, hogy mennyit). Azok, akiknek tartozott folyton fenyegettek ot meg az ocsemet. Neki is volt egy "szisztemaja" ami szerinte mukodik "erezte a gepet", es hiaba az negativ EV ervem, stb, nem hatott.
    Persze en is vallom, hogy a poker az mas. Itt lehet fejlodni, EV-t, ICM-et szamolgatni, vannak hosszutavon megterulo mozgasok. Abban csak remenykedek, hogy egy idiota francia kocsmapenzet nyerem el az asztalnal, es nem zsoltika anyukajatol ellopott utolso fillerjeit... ebben en is alszent vagyok.
    Gond az is, hogy Magyarorszagon a nem igazan mogoldott a fuggok kezelese (vagy tenyleg nem lehet a fuggoket kezelni).
    Szoval osszetettebb a kerdeskor annal, minthogy zsoltikat leFISHezzuk, meg mosolygunk rajta, hogy nem olvasott eleg pokercikket, nem latogatta a forumot.

  7. #87
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 06. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Érdekes cikk, kamuu
    Utoljára módosítva: Catalyzer által: 2009. 09. 17. 10:33

  8. #88
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet ReggieHammond eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogy valós veszélyt söprünk le ráadásul "flegmán" ahelyett hogy szembenéznénk vele ? Te mit csinálsz, amikor megiszol egy pohár bort vagy sört ? Te is flegmán lesöpröd az alkoholizmus problémáját ahelyett hogy szembenéznél vele ???? Vagy lerohansz a sarki krimóba alkoholistákat menteni ? Ne viccelj !
    Hajrá, harapd át a torkomat. Legalább egy valós párhuzamot próbálj meg felhozni, mert jelen esetben az lenne, hogy minden nap megiszik valaki "egy-két" pohár bort/sört, s tudtommal egy orvosi szempontból már felveti az alkoholizmus problémáját. Mellesleg nem dohányzom, nem iszom, s nem drogozom.

    Nem akarok személyeskedni, de itt a fórumon is vannak játékosok, akiken kiütközik néha a pókerrel járó feszültség, s még egy "aránylag" nagynevű játékosra is tudok, aki kb nl100-nl1K között ingázott, hát ez sem tűnik túl biztatónak.

    S még valami, ha ti azt mondjátok, hogy nem hat ki rátok érzelmileg a póker, akkor már baj van, tartok tőle, hogy benne vagytok a spirálban.

    Részemről srácok, hajrá, nem vagyok semmi rossz elrontója. Persze, tudom, veletek ez nem történhet meg, ti mások vagytok, jobbak!
    Utoljára módosítva: nando42 által: 2009. 09. 17. 11:34

  9. #89
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet nando42 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hajrá, harapd át a torkomat. Legalább egy valós párhuzamot próbálj meg felhozni, mert jelen esetben az lenne, hogy minden nap megiszik valaki "egy-két" pohár bort/sört, s tudtommal egy orvosi szempontból már felveti az alkoholizmus problémáját. Mellesleg nem dohányzom, nem iszom, s nem drogozom.

    Nem akarok személyeskedni, de itt a fórumon is vannak játékosok, akiken kiütközik néha a pókerrel járó feszültség, s még egy "aránylag" nagynevű játékosra is tudok, aki kb nl100-nl1K között ingázott, hát ez sem tűnik túl biztatónak.

    S még valami, ha ti azt mondjátok, hogy nem hat ki rátok érzelmileg a póker, akkor már baj van, tartok tőle, hogy benne vagytok a spirálban.

    Részemről srácok, hajrá, nem vagyok semmi rossz elrontója. Persze, tudom, veletek ez nem történhet meg, ti mások vagytok, jobbak!
    Szerintem a pókerrel és a varianciával járó érzelmi hullámzás(Mert az azért van mindenkinek) kezelése is olyan skill ami szükséges ahhoz, hogy valaki jó legyen ebben a dologban. (És a pókerhez tartozó "élet managament" is). Aki beteg lesz ettől, vagy elkapják a tilt rohamok, az ne foglalkozzon ilyesmivel. Aki hajlamos az addikcióra az ne igyon, vagy ne próbálja ki a füvet se, stb...

    Amúgy meg az összes szerencsejáték függőt, aki a család pénzét játssza el, tárgyalás nélkül kivégezném. Nekem asztal mellől se hiányoznának. Én egy fillért nem adnék a szerencsejáték függők megsegítését célzó alapítványoknak, ellenben ha lenne olyan, ami a miattuk szenvedőkön segít annak nagyon szívesen. Ha pl. Full Tilt résztulaj lennék, biztos létrehoznék egy ilyet.

  10. #90
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Nekem is van egy ismerősöm, aki ruletten eljátszotta a 11millás házát. Egyik héten feltett kétmilliot a pirosra, bejöttneki, vett egy koscsit.Következő héten nem jött be, feldobta a kocsit. Elment rehabra a saját belátásából. Most dolgozik, keres havi 80at. Jelenleg kis téten élőben játtszik holdemet.Mert csak arra futja neki. Odaszabadult haverom everestes acc-ához, amin nem volt pénz, csak 2k summitpont.Pár óra alatt elnyomatta. Nem gyógyult meg, soha nem is fog. Bizonyos embereknél a függőségre való hajlam genetikailag kódolt. Mint pl az öngyilkosságra való hajlam is. Anyula inkább örüljön, h Zsoltika nem a drohoz nyúlt, mert akkor még a megvonási tünetek mellékhatásaként a hányását is pucolhatná. Amúgy sztem is kamu a cikk.Ha lenne egy ilyen gyerekem/testvérem stb és nem látnék kiutat, akkor sem hívnék újságírót azzal a célzattal, hogy "mással ilyen ne forduljon elő".Rohadtul csak a magam problémája érdekelne: Pedig nem vagyok bunkó, sőt mentőtiszt hallgatóként elvileg szorult belém pár csöpp empátia. De nem fogom megsajnálni sem anyukát, sem zsoltikát.

Oldal: 9 / 13 ElsőElső ... 7891011 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •