Oldal: 10 / 13 ElsőElső ... 89101112 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (127) összesen
  1. #91
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet Blatand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "saját készítésű meggyszörppel kínál"

    milyen a saját készítésű meggyszörp?
    otthon sűrítette?

    Pesti-e vagy?

  2. #92
    Lelkes újonc ReggieHammond avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    56

    Alapbeállítás

    Arra próbáltam célozni, hogy a pokeres társadalom nagyrészének körülbelül ugyanakkora "valós veszélyt" jelent a napi vagy rendszeres poker mint az alkoholizmus azokra akik mondjuk akár naponta lenyomnak egy sört v pohár bort. Amúgy az igaz hogy az alkoholizmust lagalább annyira a rendszerességhez kötik mint a menniységhez, de azért az nem 1 üveg sör vagy pohár bor a mérce(sőt ugye ekkora mennyiséget még javallanak is)

    Másrészt a kommentek döntő része a cikket illetve annak írójának szenzációhajhászását/dilettanizmusát kritizálta, kb olyan szintű cinizmussal mint amennyire az írás is egysíkú és félrevezető, nem pedig magát a szenvedélybetegséget - bármi is legyen a tárgya.

    Ettől ez még koránt sem jelenti azt hogy ne tudnánk a problémáról, vagy ne éreznénk súlyosságát.

    Szerintem kicsit túlreagáltad.
    "Új seriff érkezett a városba, és a neve: Reggie Hammond" - 48 óra

  3. #93
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet nando42 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hajrá, harapd át a torkomat. Legalább egy valós párhuzamot próbálj meg felhozni, mert jelen esetben az lenne, hogy minden nap megiszik valaki "egy-két" pohár bort/sört, s tudtommal egy orvosi szempontból már felveti az alkoholizmus problémáját. Mellesleg nem dohányzom, nem iszom, s nem drogozom.

    Nem akarok személyeskedni, de itt a fórumon is vannak játékosok, akiken kiütközik néha a pókerrel járó feszültség, s még egy "aránylag" nagynevű játékosra is tudok, aki kb nl100-nl1K között ingázott, hát ez sem tűnik túl biztatónak.

    S még valami, ha ti azt mondjátok, hogy nem hat ki rátok érzelmileg a póker, akkor már baj van, tartok tőle, hogy benne vagytok a spirálban.

    Részemről srácok, hajrá, nem vagyok semmi rossz elrontója. Persze, tudom, veletek ez nem történhet meg, ti mások vagytok, jobbak!
    Most komolyan, te valami ideális mikrovilágban élsz?

    Volt nekem olyan tisztes, mondhatni polgári munkahelyem, ahonnan hazamentem egyik nap, és belevertem ököllel kettőt a falba, úgy felidegeltek. Most akkor ez mit jelent? És egy valag alkalommal szar kedvem volt meló után, mert felhúztak, nem úgy jött össze valami, nem annyit kerestem, mint amennyit előzetesen elterveztem...

    Miért is akkora baj, ha valakire kihat érzelmileg, ha éppen rossz passzban van a pókerben? Ez miben kapcsolódik a függőség problémájához? (Lásd munkahelyes példám!)

    Én ha nem is vagyok teljesen absztinens (mert hetente megiszok mondjuk 1-2 sört), nagy ivónak nem mondhatom magam. Így kérdezem, hogy a napi 1 sör/1 pohár bor mióta veti fel az alkoholizmus problémáját a gyakorlatban? Nem orvosi szempontból, hanem a gyakorlatban.

    Nagyon el vagy varázsolva.

  4. #94
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet Hideyoshi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ok, köszi! De mivel nem vagyok előfizető, nem tudtam csak az elejét elolvasni, ami elég beetetőre sikeredett: "E sorok írója az elmúlt fél évben átlagosan havi 58 000 forintot keresett on-line pókeren. Nem tartom magam túl jó játékosnak, és csak nagyjából napi fél-egy órát szántam a játékra." azaz kb. 3000$/hónap, elég merész...

    Nando42-nek igaza van a valós veszélyt nem szabad elröhögcsélni, mert 90%-kunk "zsoltika" továbbra is...
    Elszámoltad magad, nem 3000$, csak 300$. Az meg azért egy hónap alatt összehozható.

  5. #95
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Idézet Triccianus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elszámoltad magad, nem 3000$, csak 300$. Az meg azért egy hónap alatt összehozható.
    Hogy mennyire igazad van! 58k?! dehát az a létminimum alatt van, azzal meg elég nevetséges példálózni.

    Amúgy ha eltekintünk a cikk hibáitól, pár dologra azért mégis csak jó.
    Szerintem tükröt mutat a "zsoltikáknak", illetve megmutatja póker sötét oldalát, a környezet ezt hogyan is látja, éli át. A következőket ragadnám ki a zsoltikák életéből: problémás gyerekkor, egyedülálló anyuka, rendszertelen élet (éjszakázás), munkakerülés, "csodavárás".

  6. #96
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Hideyoshi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogy mennyire igazad van! 58k?! dehát az a létminimum alatt van, azzal meg elég nevetséges példálózni.

    Amúgy ha eltekintünk a cikk hibáitól, pár dologra azért mégis csak jó.
    Szerintem tükröt mutat a "zsoltikáknak", illetve megmutatja póker sötét oldalát, a környezet ezt hogyan is látja, éli át. A következőket ragadnám ki a zsoltikák életéből: problémás gyerekkor, egyedülálló anyuka, rendszertelen élet (éjszakázás), munkakerülés, "csodavárás".
    további hihető rész, hogy napi 1 órába keresel havi 300$-t (azaz 10$/óra) és nem nyomod több időben
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  7. #97
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    további hihető rész, hogy napi 1 órába keresel havi 300$-t (azaz 10$/óra) és nem nyomod több időben
    Igen, ez jó meglátás, pont olyan mint amikor az Indexen megjelent az 1 óra/1 misi want2push-al, csak éppen elfelejetették közölni a nagyérdeművel, hogy ezt nem fel szorozni 8-al.

  8. #98
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    Kb. 6-8 hónappal ezelőtt volt egy Disputa nevű adás Hajós Verával a Civil Rádióban a szerencsejáték - online póker témájában. Meghívott volt Selindek és nem tudom ki, ott végig van ez vezetve. Akit érdekel keressen rá, töltse le.

  9. #99
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    Idézet V.Peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kb. 6-8 hónappal ezelőtt volt egy Disputa nevű adás Hajós Verával a Civil Rádióban a szerencsejáték - online póker témájában. Meghívott volt Selindek és nem tudom ki, ott végig van ez vezetve. Akit érdekel keressen rá, töltse le.
    "Itt a Civil Rádió elmúlt két hetének összes adását tudod meghallgatni fél órás bontásban." Civil Rádió FM98
    nem lehet visszakeresni hónapokat.

  10. #100
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet Vika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most komolyan, te valami ideális mikrovilágban élsz?

    Volt nekem olyan tisztes, mondhatni polgári munkahelyem, ahonnan hazamentem egyik nap, és belevertem ököllel kettőt a falba, úgy felidegeltek. Most akkor ez mit jelent? És egy valag alkalommal szar kedvem volt meló után, mert felhúztak, nem úgy jött össze valami, nem annyit kerestem, mint amennyit előzetesen elterveztem...

    Miért is akkora baj, ha valakire kihat érzelmileg, ha éppen rossz passzban van a pókerben? Ez miben kapcsolódik a függőség problémájához? (Lásd munkahelyes példám!)

    Én ha nem is vagyok teljesen absztinens (mert hetente megiszok mondjuk 1-2 sört), nagy ivónak nem mondhatom magam. Így kérdezem, hogy a napi 1 sör/1 pohár bor mióta veti fel az alkoholizmus problémáját a gyakorlatban? Nem orvosi szempontból, hanem a gyakorlatban.

    Nagyon el vagy varázsolva.
    Jól érzed, te vagy az egyik.

    Mellesleg, ezt a cikket nem én reagáltam túl, hanem pont ti. Van valós veszély!
    Utoljára módosítva: nando42 által: 2009. 09. 17. 22:37

Oldal: 10 / 13 ElsőElső ... 89101112 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •