Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag mcmester avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 25.
    Hozzászólások
    224

    Alapbeállítás $22 6max turbo ICM döntés

    Sziasztok!

    SNG bubble-ben néhány alapkoncepciót alkalmazva többnyire érzésre játszom. Most megpróbáltam matematikailag is igazolni egy lépést.

    Adott a következő szituáció:
    (Tournament: "TURBO" Chichester Buy-In: $20+$2)
    Seat 1: HERO ($1,250.00 in chips)
    Seat 5: Player1 ($1,270.00 in chips)
    Seat 8: Player2 ($6,480.00 in chips) DEALER
    HERO : Post SB $50.00
    Player1: Post BB $100.00
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [DK DA]
    Player2: Raise (NF) $400.00
    HERO ???

    Abból indultam ki, hogy nincs FE-m.

    Ha dobok (és a BB is) akkor az equity:
    HERO: 21,1
    Player1: 20,6
    Player2: 58,3

    Ha push-olok és nyerek, az equity:
    HERO: 33,5
    Player1: 16,1
    Player2: 50,4

    Ha push-olok és veszítek, az equity-m 0.

    Tehát 21,1-et kockáztatok, hogy nyerjek 12,4-et.

    Itt akadtam el, hogy hány százalékot kell a range ellen hoznom, hogy ez pluszos legyen? Segítsetek pls!

    Egyébként szerintem ez pluszos, bár a betsizing miatt közepes párra tippeltem (ekkor sz*r a push), de nem lehet ilyen szűkre venni a ranget.

    Mit gondoltok?

  2. #2
    Fanatikus tag mcmester avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 25.
    Hozzászólások
    224

    Alapbeállítás

    Ha senki sem akart hozzászólni azért leírom, hogy mire jutottam.
    Ha jól sejtem a 12,4-et kell 21,1-el osztani. Ezek szerint a range ellen 58,7%-ot kell hozni a 0 EV diff-hez.
    Ha a range QQ-22, any bradway, A2s+, A7o+, K7s+ (23%) akkor csak az AQ+ 99+ rangel +EV a push. Persze ha szélesítem a rangét 35%ig akkor AJo+, ATs+, 88+ lesz +EV. Tehát mindenféleképpen egy elég feszes rangel lehet csak visszatolni. Pl. a KQs elég gyengén muzsikál.
    Mivel a D kvázi allin-en van, megnéztem ICM kalkulátorral, hogy ha D pusholt volna milyen rangel lehetne megadni. Hasonló eredményt hozott ki: 5.9%, 88+ AJs+ AQo+

    Remélem azért máskor hozzászóltok, nem csak magammal fogok beszélgetni!

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozott
    2007. 07. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Idézet mcmester eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha senki sem akart hozzászólni azért leírom, hogy mire jutottam.
    Ha jól sejtem a 12,4-et kell 21,1-el osztani. Ezek szerint a range ellen 58,7%-ot kell hozni a 0 EV diff-hez.
    Ha a range QQ-22, any bradway, A2s+, A7o+, K7s+ (23%) akkor csak az AQ+ 99+ rangel +EV a push. Persze ha szélesítem a rangét 35%ig akkor AJo+, ATs+, 88+ lesz +EV. Tehát mindenféleképpen egy elég feszes rangel lehet csak visszatolni. Pl. a KQs elég gyengén muzsikál.
    Mivel a D kvázi allin-en van, megnéztem ICM kalkulátorral, hogy ha D pusholt volna milyen rangel lehetne megadni. Hasonló eredményt hozott ki: 5.9%, 88+ AJs+ AQo+

    Remélem azért máskor hozzászóltok, nem csak magammal fogok beszélgetni!
    Csak és kizárólag a kézben pár erősebb nálad, AA vagy KK-ra lehet, hogy preflop allin menne, ezt neked kell tudnod az addigi játékából. Egyébként instacall lenne 5$-os SNG-n.

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 03. 25.
    Hely
    Dámóc
    Hozzászólások
    109

    Alapbeállítás

    Idézet salou1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak és kizárólag a kézben pár erősebb nálad, AA vagy KK-ra lehet, hogy preflop allin menne, ezt neked kell tudnod az addigi játékából. Egyébként instacall lenne 5$-os SNG-n.
    Tök mindegy ,hogy 5 dolláros vagy 20as vagy 50es.ICM alapú döntést kell hozni.

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 07.
    Hozzászólások
    160

    Alapbeállítás

    szerintem akár még elis dobhatja én ilyennel nem szarakodnék, bár éncsak 6,5$osokat tolok, de ilyen helyzetbe rátolnám 100as vaknál.

  6. #6
    Moderátor ceewyl avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 26.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.835

    Alapbeállítás

    Ha a DS jó játékos lenne, mindennel kötelező lenne emelnie, így a range gyak. lehetne any2, de mivel itt 4bb-vel lop vakot, valószínűleg nem egy képzett játékos.

    Mindenesetre ez easy push nálam, a range nagy részét dominálod.

  7. #7
    Fanatikus tag mcmester avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 25.
    Hozzászólások
    224

    Alapbeállítás

    Idézet ceewyl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha a DS jó játékos lenne, mindennel kötelező lenne emelnie, így a range gyak. lehetne any2, de mivel itt 4bb-vel lop vakot, valószínűleg nem egy képzett játékos.

    Mindenesetre ez easy push nálam, a range nagy részét dominálod.
    Igen az AKs easy push. Az az érdekes, hogy meddig mehetünk el. Úgy néz ki, hogy AJ alatt nem nagyon lehet jó szerintem.
    Különben meg 3as párja volt és kizúgtam ahogy kell.
    Egy érdekes kérdés, hogy mennyire szűkítheti le az ellenfél rangét ha azt gondoljuk, hogy ez a nagy bet tipikusan közepes/alacsony pár.

    Köszi a hozzászólásokat!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •