Oldal: 3 / 15 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (148) összesen
  1. #21
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Szerintem nem az a kérdés, hogy 10% vagy 25% az adó, hanem hogy a sokkal magasabb mértékű TB járulékot is be kell-e fizetni utána. Mert az szép lenne, hogy bevallasz 1000000 HUF nyereséget, befizeted a 15% "SZJA-t", majd azt mondják, hogy "Ácsi, ide a TB járulékot is: 33+10%!".
    Így is érdekelne a legalizálás?
    Akkor lenne értelme az egésznek, ha olyasmi konstrukció lenne, mint most az EKHO.

  2. #22
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    cg nyereményeimből max 10%-ig
    mtt nyereményeimből max 30%-ig

    de fogalmam sincs hogy lehetne megoldani az adóztatás menetét, attól hogy vmit cashoutolok még ugyanúgy tekinthetem a bankrollomnak (nem azért veszem ki a teremből mert venni akarok egy szép motorkerékpárt, hanem hogy máshol legyen) és a bankroll a munkaeszközöm, nem a pénzem. Abból adózni kb olyan lenne mintha a földműveseknek a szántási szezon előtt adó néven elvinnék a kombájnukból a magfelhordó láncot.


  3. #23
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    cg nyereményeimből max 10%-ig
    mtt nyereményeimből max 30%-ig

    de fogalmam sincs hogy lehetne megoldani az adóztatás menetét, attól hogy vmit cashoutolok még ugyanúgy tekinthetem a bankrollomnak (nem azért veszem ki a teremből mert venni akarok egy szép motorkerékpárt, hanem hogy máshol legyen) és a bankroll a munkaeszközöm, nem a pénzem. Abból adózni kb olyan lenne mintha a földműveseknek a szántási szezon előtt adó néven elvinnék a kombájnukból a magfelhordó láncot.
    Gondolom úgy menne, hogy év elején van xe $-od, ez az alaptőke, ebből nem adózol. 1 év alatt nyersz ye $-t, ez az adóalap, ebből meg adózol függetlenül attól, hogy kiveszed, beteszed vagy épp megeszed. Mellesleg számolhatnád napi árfolyamon, hogy akkor az mennyi is éppen Ft-ban.

  4. #24
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet Blatand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt most hogy értetted?
    Elvileg a fizetésed is adózott, amiből vásárolsz, mégis fizetsz pluszba áfát.
    Igazából a pénz többszörösen van adóztatva akár 90%-ot is eléri a végén.
    Olyan ez, mint a pókerben a rake. Az állam érdeke, hogy forogjon a pénz, mert mindig lecsíphet belőle, és előbb utóbb minden a teremhez vándorol.

    Te sütsz nekem kenyeret amit megveszek tőled, fizetünk utána adót.
    Én tehenet tartok és te tejet veszel tőlem, azután is fizetünk adót.
    Nem tehetjük meg, hogy csak kicseréljük a fölösleges kenyerünket a tejjel adómentesen.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  5. #25
    Tag M3ntalV1olence avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    133

    Alapbeállítás

    Természetesen semennyi!

  6. #26
    Fanatikus tag DMANX avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hozzászólások
    215

    Alapbeállítás

    Én EVA szerűen tudnám elképzelni és sztem 20% körüli lehetne a reális adó.
    És úgy hogy a költségeket le lehessen vonni (utazás, szállás, beülő, internet előfizetési díj , stb...) kb. mint egy egyszemélyes cég...

  7. #27
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.009

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elvileg a fizetésed is adózott, amiből vásárolsz, mégis fizetsz pluszba áfát.
    Igazából a pénz többszörösen van adóztatva akár 90%-ot is eléri a végén.
    Olyan ez, mint a pókerben a rake. Az állam érdeke, hogy forogjon a pénz, mert mindig lecsíphet belőle, és előbb utóbb minden a teremhez vándorol.

    Te sütsz nekem kenyeret amit megveszek tőled, fizetünk utána adót.
    Én tehenet tartok és te tejet veszel tőlem, azután is fizetünk adót.
    Nem tehetjük meg, hogy csak kicseréljük a fölösleges kenyerünket a tejjel adómentesen.
    jó de akkor ez most normális? azért adózzak a póker után még többször is mert amúgy minden után többször kell, nem értem a logikai kapcsot

  8. #28
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 02. 26.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    344

    Alapbeállítás

    Ezzel szerintem meg csak egy probléma lenne !
    Tegyük fel megszabnák 10%-ra,amire mindeki bológat és befizet !
    És utána ? Ki fogja nekik megmondani ha kitalálják hogy jövőre már nem 10 lesz hanem 20 v még több ?
    Leadózol egyszer,utána majd tudják kit kell keresni ha nem fizet...

  9. #29
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    15% a maximum. Annyit azért megérne, hogy nyugtom legyen, és hivatalosan csinálhassam a dolgot. Ebben még az sem probléma, ha nincs benne a TB, az a havi néhány ezres járulék már nem oszt és nem szoroz, ha még külön be is kell fizetnem magam után, akkor sem. A nyugdíj meg őszintén szólva abba a kategóriába esik nálam, amiről tudom, hogy leginkább magamnak kell majd biztosítanom annak idején. A fene sem akar az alamizsnára várni minden hó elején "nyuggerként". Ha bevezetnének egy ilyen 10-15% körüli adót a(z online) póker legalizására, és az esetleg tartalmazna nyugdíjjárulékot is (megjegyzem egy ilyen esetleges pókeres adókulcs ehhez szerintem kevés lenne, egy EVA-hoz hasonló rendszerben biztosan nem jönnénk ki ekkora százalékokból), az amúgy sem jelentene olyan megnyugtató összegű nyugdíjat későbbre nézve, amire nyugodtan alapozhatnám az - esetleges - öreg éveimet.

    Szóval zanzásítva a lényeget: 10-15% (ennek - nálam - nem kell feltétlenül tartalmaznia a TB-t), és csókolom. Vagy lehet magasabb, de akkor viszont minden sz.rt le akarok írni az adóalapomból. A bútoroktól elkezdve az évi 1 új számítógépen át a "mosószerekig".
    Utoljára módosítva: Vika által: 2009. 10. 28. 12:47

  10. #30
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet Blatand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jó de akkor ez most normális? azért adózzak a póker után még többször is mert amúgy minden után többször kell, nem értem a logikai kapcsot
    Te mint pókeres miért vagy megkülönböztetve a többiektől? A többség keményen dolgozik a semmiért és fizeti a hatalmas adót, ugyanannyi ellenszolgáltatásért cserébe, mint te.

    Ha bankot rabolsz ki, azután is fizetned kell adót, ha nem is közvetlenül az államnak, de minimum egy pénzmosónak, mielőtt elkölthetnéd a pénzt.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •