Oldal: 7 / 41 ElsőElső ... 5678917 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (408) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Költözzünk Thaiföldre

  1. #61
    Fáradhatatlan grinder csicsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 02.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    578

    Alapbeállítás

    És nem gondolod hogy ha a szállás már ennyivel drágább a szigeteken, akkor más is sokkal drágább lesz ? Kaja, pia, nők, stb ???
    "If you wanna be the best, you gotta take out the best"

  2. #62
    Fanatikus tag apcso avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Tiszafüred
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    nem rossz ötlet én is filóztam már rajta. Annyi előnyöm van h én most Kazasztanban vagyok ami féluton van Magyar o meg Thaifold kozott.

    Ja és vannak Thai hegesztőim. Majd beszélek veluk.

    3 honapot kint vagyok 1 honapot meg otthon szabin. elkacérkodtam a gondolattal h nem is haza megyek hanem Thaifoldre.

    Ha kimentek átmeneti szállásra én is bejelenkeznék.
    Utoljára módosítva: apcso által: 2010. 03. 08. 08:03
    "Sötét volt már, baljósan zúgtak az útmenti jegenyék. A széltépte felhők már-már feladni látszottak harcukat a Hold ellen, ám az égitest győzedelmeskedett. Hideg fény szórta be ezüstjével a csalitos settenkedő vadjait, az árokban lassan varangyosbékák kuruttyolták esti imájukat. Na,ekkor ütöttük el a motorost.A motoros szegény bedőlt balra villogó indexünknek, ám mi visszakanyarodtunkban rajtaütöttünk, ő pedig az árokban hengerbucskázott, szegény. A békáknak torkára fagyott a kurutty!"

  3. #63
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 24.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    61

    Alapbeállítás

    Idézet csicsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És nem gondolod hogy ha a szállás már ennyivel drágább a szigeteken, akkor más is sokkal drágább lesz ? Kaja, pia, nők, stb ???
    De, biztos hogy minden drágább mint északon, mondjuk Chiang Mai-ban. Viszont Magyarországnál még az is olcsóbb. Mellesleg ha pár hét után kiismerjük magunkat akkor már nem tudnak és nem is akarnak úgy lehúzni.
    Azt a problémát hogy drágább a kaja pl egész jól megoldja egy szakács, akit 60-80 ezer ftból megúszunk havonta. Egy nő aki ott van 3 órát délben, 3-at este. Elküldheted boltba, csinál szendvicset, süt amit tud. Nem tudom a fizetéseket de kevesebbet keresnek az emberek ott mint itthon. Ebből kiindulva ilyesmire 60-70k-ért találunk vkit. Az fejenként egy 10-es, viszont tényleg semmi dolgunk sem lesz és étterembe se kell járni minden nap.

    Összességében biztos hogy igazad van és a szigeteken minden drágább, de annyival jobb lehet hogy nem érdekel. Pl abban biztos vagyok hogy ott is csak 1000ft- egy óra thai masszász a hotel szalonjában. Magyar beszámolók alapján.

  4. #64
    Pro Team tag atish81 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    remek
    Hozzászólások
    768

    Alapbeállítás

    ha nem szopnék ultradurván esküszöm betársulnánk a bébimmel.
    szeptemberig hátha.

    im so f*ckin motivated!
    "I just tell myself im gonna end up with all the gold in the end if I keep playing well"

  5. #65
    Fanatikus tag ravasz avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 09.
    Hely
    iam not in hungary
    Hozzászólások
    450

    Alapbeállítás

    Idézet Dzso001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De, biztos hogy minden drágább mint északon, mondjuk Chiang Mai-ban. Viszont Magyarországnál még az is olcsóbb. Mellesleg ha pár hét után kiismerjük magunkat akkor már nem tudnak és nem is akarnak úgy lehúzni.
    Azt a problémát hogy drágább a kaja pl egész jól megoldja egy szakács, akit 60-80 ezer ftból megúszunk havonta. Egy nő aki ott van 3 órát délben, 3-at este. Elküldheted boltba, csinál szendvicset, süt amit tud. Nem tudom a fizetéseket de kevesebbet keresnek az emberek ott mint itthon. Ebből kiindulva ilyesmire 60-70k-ért találunk vkit. Az fejenként egy 10-es, viszont tényleg semmi dolgunk sem lesz és étterembe se kell járni minden nap.

    Összességében biztos hogy igazad van és a szigeteken minden drágább, de annyival jobb lehet hogy nem érdekel. Pl abban biztos vagyok hogy ott is csak 1000ft- egy óra thai masszász a hotel szalonjában. Magyar beszámolók alapján.
    En szakacs vagyoknem kell aggodni ha ugy dontok h megyek evvel nem lesz gond.Max ha lebontanak majd kisegitesz par BI-vel
    NEVER GIVE UP!!!!
    Na mi van?Semmi?
    A semmi az van?
    Hat a semmi az nem van,hanem nincs!!!Hat mert hogyha semmi van,az pont,hogy nincs semmi.Na de ha meg a semmi nincs,az meg mar valami.Az meg mar nem semmi.!!!

  6. #66
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 12. 17.
    Hozzászólások
    48

    Alapbeállítás ?

    Helyzet? sracok?

  7. #67
    Őstag ZoliHUN avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 19.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    A pénzügyi dolgok megoldását hogy gondoljátok? Minden továbbra is magyar bankszámlákkal vagy esetleg kintivel?

  8. #68
    Fanatikus tag Valetudox avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    388

    Alapbeállítás

    Idézet ZoliHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A pénzügyi dolgok megoldását hogy gondoljátok? Minden továbbra is magyar bankszámlákkal vagy esetleg kintivel?
    Neteller, Moneybookers. Mindketto rendelkezik kartyaval amivel barhonnan tudsz kivenni / fizetni. Miert kellene bankszamla barmihez is?

  9. #69
    Őstag ZoliHUN avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 19.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    Idézet Valetudox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Neteller, Moneybookers. Mindketto rendelkezik kartyaval amivel barhonnan tudsz kivenni / fizetni. Miert kellene bankszamla barmihez is?
    Jó, ez lett volna az én gondolatom is...

  10. #70
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 24.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    61

    Alapbeállítás

    Elnézést mindenkitől amiért egy ideje nem írtam. Magánéleti problémáim voltak. Az elmúlt 1 hónapot piálással töltöttem, csak a napokban szedtem össze magam. Természetesen nő van a dologban. A jó hír hogy biztosan nő nélkül megyek thaiföldre.

    ZoliHun én eleve azon csodálkozom hogy te magyar számlára casheled ki a pénzed. Nem félsz? Vagy adózol? )
    Ausztriában banktitok van egyenlőre, neteller és moneybookers is ****a. Én neteller és osztrák raiffeisen kombinációt használok. Thaiföldön is működni fog. Szerintem te is gondold újra hogy mennyit és hova utalgatsz, bár egyáltalán nem értek ehhez, de fő a biztonság. Mindenki mást mond.

    A követségre még mindig nem mentem be 100%-os infókért, viszont voltam biztosítónál. Havi 20K az AXA világjáró, ami szerintem jónak tűnik. 10 milláig állnak minden kórházi költséget, valamennyi poggyászbiztosítás és ilyen-olyan apróságok is tartoznak bele. Ha elpatkolsz limit nélkül hazaszállítanak, és ami szerintem szintén fontos.: jogi támogatás és 1 milla ügyvédi költség is jár, ami nem egy utolsó szempont. (főleg ha iszom)
    Egyetlen gond van ezzel, hogy a búvárkodást leszámítva semmilyen extrém sport nem tartozik bele. AZ EÜB-nél (azt hiszem) találtam olyat amiben jetsky, surf, windsurf, kitesurf, tengeri kajak, falmászás, quadozás, vizisí, siklóernyőzés és hasonlók is vannak. Ezzel az a baj hogy csak európára érvényes.
    Az axánál azt mondták hogy nyárra terveznek extrém sport csomagot európán kívülre is, addig viszont várom az alternatív megoldásokat. Nekem 100% hogy szükségem lesz ilyen biztosításra, nap mint nap hasonló sportokat szeretnék űzni.

    Ezen felül beszéltem skypon a Phuketi Magyar Center vezetőjével. Egy srác aki 6 éve kint él a barátnőjével. Honlapjuk: Thaiföld-extrém (Thaiföldi nyaralás másképp)
    Érdemes végig olvasni.
    A lényeg hogy már nem Koh Samuira szeretnék költözni, hanem Phuketre. Az a legnagyobb sziget, sokkal több program, üzlet és szórakozási lehetőség van mint samuin. Samuival ellentétben van szárazföldi összeköttetés. (híd)
    Emiatt olcsóbb is és nem kell repülni vagy 10 órát kompozni mondjuk azért mert tönkrement a router és új kell. A legokosabb az lenne ha 1 hetet eltöltenénk Robiéknál, ők pedig segítenének nekünk mindenben. Olvassátok el a programjukat amit a honlapon írnak. Nagyon korrektnek tűnik.

    Majd jelentkezem ha elmentem a követségre.

    Csáó

Oldal: 7 / 41 ElsőElső ... 5678917 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •