Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2010. 04. 28

    Lapok:
    Játék:NLHE Cash Game Poker
    Játékosok:10 fő
    Pozició:MP1
    Kis vak:100,-Ft
    Nagy vak:200,-Ft
    Ismét élőben pókerezel, péntek este van, az asztal tele loose-agresszív játékosokkal, akik közül a legtöbben gyenge játékosok. Az adott leosztásban ászokat pillantasz meg és úgy döntesz, hogy 1000,-Ft-ig emelsz velük. Hívásodat az utánad ülő játékos (MP2) megadja, a CO-ban ülő pókeres azonban 3500,-Ft-ig visszaemel. Miután a dealer és a vakok dobtak, te 9000,-Ft-ig visszaemelsz, amit - kisebb meglepetésedre - az MP2 és a CO is megad. A flopra AKQ lapok érkeznek, a potban 27.300,-Ft van, előtted még 25.000,-Ft, a többiek előtt pedig 22.000 és 31.000,-Ft. Mit teszel?

    Tovább a partihoz

  2. #2
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 12. 05.
    Hozzászólások
    13

    Alapbeállítás

    Hi!

    Mindig szoktam figyelni ezeket a szituációs kérdéseket. Általában ha nem is válaszolok jól, az indoklás alapján többnyire meg szoktam érteni, hogy miért az a helyes válasz, ami. Most azonban nekem nem teljesen világos, hogy miért az AI legoptimálisabb játék.

    Az én gondolkodásom a következő:
    Preflop raise-reraise-t játszottunk, most post flop 2 laza agresszív ellenfél van mögöttünk és nálunk van a second nuts, mindenki előtt kb. pot méretű stack van. Miért jobb itt a slowplaynél az azonnali bepakolás? Itt most az a cél, hogy lehetőleg mindkét ellenfél berakja lehetőleg már most a stackjét, nem?
    Ha most all in megyünk, akkor pont azt reprezentáljuk amink van. Erre az MP2 gondolhatja úgy, hogy hisz nekünk és hajlandó eldobni valamit, amivel a mi chackünk esetén önként emelt volna (A-10, A-J, TT, JJ, K-Q) ha ilyesmivel bekeveredett. De ha ő nem is emel, akkor is a CO emelni fog, mert gondolom nem azért jött be a stackje negyedért, hogy aztán pozícióból check-keljen.
    Nem lenne itt jobb ráhagyni a mögöttünk ülő laza agresszívekre, hogy izmozzanak és call-olni az AI-jeiket, mint tolni, és reménykedni benne, hogy lapütközés van?

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Szerintem meg az AJ A10 KJ K10 QJ Q10 TT JJ lapok nem fognak hívni ha checkelünk, aztán ha jön a J vagy a T, benne vagyunk a kakiban.
    Eldobni viszont ezeknek a kezeknek a nagy részét "laza agresszív, gyenge" játékosok nem fogják all in-re se, hiszen a gutshot úgyis mindig leesik.
    Eldobni sokkal nehezebb a lapot, mint checkback-elni!

    KQ AK AQ(neadj' isten QQ KK) meg ígyis-úgyis tönkremegy ellenünk, szal szerintem egyértelműen all in.

  4. #4
    Újonc AstonZhank avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 15.
    Hozzászólások
    31

    Alapbeállítás

    Nekem nagyot tetszett mills gondolkodása, én is valami hasonlóra jutottam, vele értek egyet...
    AstonZhank

  5. #5
    Idegen
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás

    Én meg azt mondom, hogy 100/200-on csakis nagy párral JJ,QQ,KK -val ad meg egy 9000es hívást. JT biztos nem jön ennyiért, sora nem lehet. Ha neki is van egy szettje az csak nekem jó, mert Ő nem fogja el dombi. Én check/raise-t játszanék..

  6. #6
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 03. 13.
    Hozzászólások
    4

    Alapbeállítás

    Ha csakis nagy párral JJ,QQ,KK -val ad meg egy 9000es hívást és JT biztos nem jön ennyiért, sora nem lehet-------->akkor meg úgy is adja az allin-t is!

    ha meg JTs akkor meg szivacs.Szóval allin!

  7. #7
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    szerintem itt felesleges a slowplay, gyakorlatilag egy bet-re van pénzünk! ha kicsit is eltalálta őket a flop, adják. ha draw-n vannak, fizettetni kell őket, nehogy aztán magunkat csapdázzuk be! ha negyedekkora lenne a pot, elgondolkodnék a slowplayen, de mivel drawheawy a board, és CS-ek az ellenfelek, igy akkor is a betout mellett döntenék!
    én gyenge élő játékban csak akkor szeretek csapdázni, ha
    1) nálam a (közel) nuts
    2) az ellenfél valószinüleg a 2nd nut-s ra húz
    3) biztos vagyok benne, hogy agro-zni fog a checkem után.

  8. #8
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    Idézet TheStig eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem itt felesleges a slowplay, gyakorlatilag egy bet-re van pénzünk! ha kicsit is eltalálta őket a flop, adják. ha draw-n vannak, fizettetni kell őket, nehogy aztán magunkat csapdázzuk be! ha negyedekkora lenne a pot, elgondolkodnék a slowplayen, de mivel drawheawy a board, és CS-ek az ellenfelek, igy akkor is a betout mellett döntenék!
    én gyenge élő játékban csak akkor szeretek csapdázni, ha
    1) nálam a (közel) nuts
    2) az ellenfél valószinüleg a 2nd nut-s ra húz
    3) biztos vagyok benne, hogy agro-zni fog a checkem után.
    gyakorlatilag most leirtam, hogy nit vagyok

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Cleggan
    Hozzászólások
    649

    Alapbeállítás

    Mindenképp jó a all-in.Azért az sem egy tragédia,ha mindketten dobnak,és már most elvisszük a potot.
    ""..de ha addig élek is,a hídon átmegyek!
    -Márpedig csak addig élsz..."

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 09.
    Hozzászólások
    297

    Alapbeállítás

    Azért ebben a helyzetben nagy hülyeséget nem nagyon lehet csinálni

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •