Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Matt Coburn
  • 1 Post By crazy3317

Téma: Ryan Fee 6 Max NLHE könyv - Flop játék - Folytatólagos hívás (Continuation bet) - (9. rész)

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Ryan Fee 6 Max NLHE könyv - Flop játék - Folytatólagos hívás (Continuation bet) - (9. rész)


  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Pont mostanában dolgozom a cbetem értelmesebbé tételén, jóval kevesebbet agresszívkodom indokolatlanul, mint korábban. Most nem azt várom hogy megdicsérjetek, de azér egy kicsit igen. Na megyek cash gamezni, és megint jól meggondolom mit cbeteljek széjjel. :P
    Laci24 likes this.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  3. #3
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont mostanában dolgozom a cbetem értelmesebbé tételén, jóval kevesebbet agresszívkodom indokolatlanul, mint korábban. Most nem azt várom hogy megdicsérjetek, de azér egy kicsit igen. Na megyek cash gamezni, és megint jól meggondolom mit cbeteljek széjjel. :P
    ezúton szeretnélek nem megdícséreni... najó, azért egy kicsit igen.
    nagyon jók ezek a ryan fee fordítások, bár megvan eredetiben is, csak lusta vagyok elolvasni, de valamikor idő szakítok rá érettségi után
    Laci24 likes this.

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Van egy rész, amit nem értek.

    "Ász és király magas flopokat is tovább lehet hívni, mert a megadó tartományuk (TAG-oknak) ritkán tartalmaz legmagasabb párt, kivéve ha megadtak AJ-val, KQ-val, vagy valami hasonlóval.
    "


    A visszaemelés TAG-ok ellenben pedig azt írja:

    "Az első dolog, amit meg kell értenünk, hogy a legtöbb TAG, aki kb. 21/18-at játszik, csak olyan lapokkal ad meg, mint az AQ/KQ és párok (amennyiben növekszik a különbség a VPIP és a PRF között, annyiban nő az esélye az olyan lapoknak, mint a KJo és a 87s)"


    Na most mindebből az következik, hogy szerintem A vagy K magas flopokat nem biztos olyan ****a dolog megcbetelni TAG-ok ellen, kivéve ha a vpip és prf között nagy a különbség, de akkor meg nem tudom mennyire nevezhetőek TAG-oknak.

    Szerintetek? (ha nem reagál senki, átnyúlok a monitoron, és elkezdek fojtogatni egy random akadémiás tagot, mondjuk egy kislányt :P )
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Szerintem arra gondol, hogy a legtöbb A v. K kombinációval már preflop visszaemel egy TAG, csakhogy mifelén az olyanokkal simán callolnak. Én is callolok, és próbálok erős flopon pattogni egy callint station ellen.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  6. #6
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van egy rész, amit nem értek.

    "Ász és király magas flopokat is tovább lehet hívni, mert a megadó tartományuk (TAG-oknak) ritkán tartalmaz legmagasabb párt, kivéve ha megadtak AJ-val, KQ-val, vagy valami hasonlóval.
    "


    A visszaemelés TAG-ok ellenben pedig azt írja:

    "Az első dolog, amit meg kell értenünk, hogy a legtöbb TAG, aki kb. 21/18-at játszik, csak olyan lapokkal ad meg, mint az AQ/KQ és párok (amennyiben növekszik a különbség a VPIP és a PRF között, annyiban nő az esélye az olyan lapoknak, mint a KJo és a 87s)"


    Na most mindebből az következik, hogy szerintem A vagy K magas flopokat nem biztos olyan ****a dolog megcbetelni TAG-ok ellen, kivéve ha a vpip és prf között nagy a különbség, de akkor meg nem tudom mennyire nevezhetőek TAG-oknak.

    Szerintetek? (ha nem reagál senki, átnyúlok a monitoron, és elkezdek fojtogatni egy random akadémiás tagot, mondjuk egy kislányt :P )
    Itt arra gondol, hogy ha egy TAG ellenfél call-ol, akkor sokkal töbször lesz nála valamilyen kézbepár, mint Ax, mivel nagyon kevés Ax-van, ami-vel call-olna. AK-val inkább 3bet-elne, AQ, AJ lehet, ami call-ol, viszont AT és rosszabb Ax már nem call-ol, ha TAG, mivel tartania kell tőle, hogy domináljuk a lapján és bajba kerül A magas flop-on.

    Ha pedig gyakrabban van nála kézbepár, mint Ax és Kx, akkor az A magas és K magas flop-okat érdemes meghívnunk, mivel jó eséllyel eldobja a kézbepárját. Nekünk, mint preflop emelőnek, ez sokal inkább eltalálhatta a range-ünket.

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt arra gondol, hogy ha egy TAG ellenfél call-ol, akkor sokkal töbször lesz nála valamilyen kézbepár, mint Ax, mivel nagyon kevés Ax-van, ami-vel call-olna. AK-val inkább 3bet-elne, AQ, AJ lehet, ami call-ol, viszont AT és rosszabb Ax már nem call-ol, ha TAG, mivel tartania kell tőle, hogy domináljuk a lapján és bajba kerül A magas flop-on.

    Ha pedig gyakrabban van nála kézbepár, mint Ax és Kx, akkor az A magas és K magas flop-okat érdemes meghívnunk, mivel jó eséllyel eldobja a kézbepárját. Nekünk, mint preflop emelőnek, ez sokal inkább eltalálhatta a range-ünket.

    Értem én, de tapasztalatom szerint microtéten 6maxon AK-al, AQ-val is inkább callolnak, a visszaemelés inkább a legmagasabb párokra szorítkozik, szóval eléggé megnő az esélye, hogy beleszaladok olyan kezekbe, amiket igyekszem előadni. Ezzel együtt persze A, K, sőt Q magas flopot is megcbetelek egy gyenge-feszes ellen,főleg ha nem szokott visszaemelgetni. Aztán turnon is emelek, és ha akkor is tartja, akkor ennyi volt.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •