Oldal: 2 / 13 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (130) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Collin Moshman: Sit 'n Go Strategy

  1. #11
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megértem Moshmant, de engem az az egy zavar, hogy ha csak megadjuk itt a mini raise-t, akkor könnyen lehet, hogy az oddsok miatt még legalább két játékos bejön majd utánunk. És egy 4 way potban nagy bajba kerülhetünk, ha lejön a TPTK. (Érdekes, hogy AQo-val valószínűleg csak megadnék itt, de AKo-val azért elgondolkodnék a visszaemelésen). Másrészről viszont, ha izolálunk, és nem jön le a TP, akkor egy esetleges Cbettel szinte elkötelezzük magunkat, ami ugye szintén gázos.

    Másik kérdés: Moshman ezt a szituációt egy 9 fős SNG-re írja le. Vajon van-e kölönbség egy SNG és MTT között ebben a szituációban?
    Ugyanez történt a példajátékban is, csak a végét nem írtam le. A dealer és mindkét vak beszállt a játékba, és egy 5way pot valóban igen kellemetlen még TPTK-val is. Pont az ilyen szitáció miatt emelnék én is vissza még preflop! Igen, AQo-val én is inkább csak megadnék.
    Egy FR SnG és egy MTT között annyiból mindenképp van különbség, hogy SnG-ben az elsődleges célodnak mindig az ITM kerülésnek kell lennie, lehetőleg minél nagyobb százalékban. Míg MTT-ben soha nem az ITM-re hajt az ember, hanem inkább a FT elejére, így közben több rizikós döntést is be kell vállalnia.

  2. #12
    Fanatikus tag csiko13 avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Tét
    Hozzászólások
    488

    Alapbeállítás

    Na kikerestem a lapjaim közül a kérdéses játékot (1-3). A saját döntésnél én is beírtam, hogy 3bet, aztán megnéztem, hogy Moshman mivel érvel a call mellett:
    - korai szakasz alapelv: tartsd alacsonyan a pot-ot
    - mögötted ülőknek 4bet all in: nem tudod adni (3 játékos)
    - eredeti emelőnek 4bet all in: nem tudod adni (1 játékos)
    - ha jön az A vagy a K erős leszel, ha nem olcsón dobsz
    - még nincs elég statod a játékosokról az asztalnál, ilyenkor szerencsésebb azt feltételezni, hogy mindenki érti az alapokat az asztalnál, így miniraise lapot jelent

    Túl nagy rizikót vállasz a 3bettel korai szakaszban, a miniraise és a call valószínűleg kiűzi a szemét kezeket, és utána könnyebben tudsz dönteni. Így jelen esteben ez a következő lépés előkészítése.
    Csuhi81 likes this.

  3. #13
    Fanatikus tag csiko13 avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Tét
    Hozzászólások
    488

    Alapbeállítás

    Még valami, a következő fejezetben foglalkozik majd az említett "kellemetlen" helyzet kezelésével, amikor többen maradnak benn egy ilyen szituációban és ott jöttem én is rá hogy ez egy jó döntés, mégpedig az olcsó cbet / fold, a fél pot emelés nem veszélyes floppon / visszaemelés / fold, semleges flop körcheck ingyenlap miatt.

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Idézet csiko13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na kikerestem a lapjaim közül a kérdéses játékot (1-3). A saját döntésnél én is beírtam, hogy 3bet, aztán megnéztem, hogy Moshman mivel érvel a call mellett:
    - korai szakasz alapelv: tartsd alacsonyan a pot-ot
    - mögötted ülőknek 4bet all in: nem tudod adni (3 játékos)
    - eredeti emelőnek 4bet all in: nem tudod adni (1 játékos)
    - ha jön az A vagy a K erős leszel, ha nem olcsón dobsz
    - még nincs elég statod a játékosokról az asztalnál, ilyenkor szerencsésebb azt feltételezni, hogy mindenki érti az alapokat az asztalnál, így miniraise lapot jelent

    Túl nagy rizikót vállasz a 3bettel korai szakaszban, a miniraise és a call valószínűleg kiűzi a szemét kezeket, és utána könnyebben tudsz dönteni. Így jelen esteben ez a következő lépés előkészítése.
    A miniraise és a call miért űzi ki a trash handeket? Szerintem éppen hogy többen bejönnek az oddsok miatt mögöttünk, és ebben a szituációban is éppen ez történt, ahogy Triccianus leírta. (Nyilván ez limitfüggő, ahogy te is említed). Egyébként pedig ha kb. 33 nagyvakom van, és 3 beteltem az AKo-val, akkor ezt én már nem fogom elengedni egy 4betre (különösen nem egy LAG játékoséra). De mondom, összességében megértem Moshman érveit a call mellett, de szerintem azért ez nem annyira egyértelmű.
    Utoljára módosítva: olegg által: 2010. 06. 19. 11:35

  5. #15
    Fanatikus tag csiko13 avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Tét
    Hozzászólások
    488

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A miniraise és a call miért űzi ki a trash handeket? Szerintem éppen hogy többen bejönnek az oddsok miatt mögöttünk, és ebben a szituációban is éppen ez történt, ahogy Triccianus leírta. (Nyilván ez limitfüggő, ahogy te is említed). Egyébként pedig ha kb. 33 nagyvakom van, és 3 beteltem az AKo-val, akkor ezt én már nem fogom elengedni egy 4betre (különösen nem egy LAG játékoséra). De mondom, összességében megértem Moshman érveit a call mellett, de szerintem azért ez nem annyira egyértelmű.
    Itt a dealer-en van a hangsúly, mivel neki lesz floppon pozíciója rajtam, neki 330-ba kell 120-at beleadni, ami nagyon gyakran elegendő hogy a 73o-ot elengedje. A többiek jönni fognak ez egyértelmű, de ők már cselekdeni fognak post-flop, mire rám kerül a sor, így sok információm lesz, amivel a megfeleően játszhatom meg a kezet, ami pre-flop így nem túl acélos.

  6. #16
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A miniraise és a call miért űzi ki a trash handeket? Szerintem éppen hogy többen bejönnek az oddsok miatt mögöttünk, és ebben a szituációban is éppen ez történt, ahogy Triccianus leírta. (Nyilván ez limitfüggő, ahogy te is említed). Egyébként pedig ha kb. 33 nagyvakom van, és 3 beteltem az AKo-val, akkor ezt én már nem fogom elengedni egy 4betre (különösen nem egy LAG játékoséra). De mondom, összességében megértem Moshman érveit a call mellett, de szerintem azért ez nem annyira egyértelmű.
    Én is ugyanezeket akartam kérdezni. A minraise meg a call biztosan nem űz ki senkit, főleg nem egy laza asztalnál, de még egy feszes asztalon sem olyan ijesztő line ez, hogy ne jöhessenek még veletek mások is spekulatív handekkel.
    Jaja, és egy emberrel szemben a 4bet all-in-t én is tartanám AKo-val.

    Idézet csiko13 eredeti hozzászólása
    - még nincs elég statod a játékosokról az asztalnál, ilyenkor szerencsésebb azt feltételezni, hogy mindenki érti az alapokat az asztalnál, így miniraise lapot jelent
    Na de Moshman azt írta a példajátékban, hogy az eredeti minraise-elő laza játékos, akkor ez az előfeltevés már itt megbukott... Ráadásul ki az az idióta, aki monsterrel minraise-el? Esetleg egy sziklákkal teletűzdelt asztalnál, talán, de amúgy kész rémálom, ha pl. AA-val minraise-elsz, és azt látod, hogy mögötted még négyen megadják.

  7. #17
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet csiko13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt a dealer-en van a hangsúly, mivel neki lesz floppon pozíciója rajtam, neki 330-ba kell 120-at beleadni, ami nagyon gyakran elegendő hogy a 73o-ot elengedje. A többiek jönni fognak ez egyértelmű, de ők már cselekdeni fognak post-flop, mire rám kerül a sor, így sok információm lesz, amivel a megfeleően játszhatom meg a kezet, ami pre-flop így nem túl acélos.
    Hát a 73o elengedéséhez nem kell túl nagy kártyatudás De pl. a dealer-nél egy J8s már sima call lehet az előzmények után, egy közepesen laza ellenfelet tekintve.

  8. #18
    Fanatikus tag csiko13 avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Tét
    Hozzászólások
    488

    Alapbeállítás

    Idézet Triccianus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is ugyanezeket akartam kérdezni. A minraise meg a call biztosan nem űz ki senkit, főleg nem egy laza asztalnál, de még egy feszes asztalon sem olyan ijesztő line ez, hogy ne jöhessenek még veletek mások is spekulatív handekkel.
    Jaja, és egy emberrel szemben a 4bet all-in-t én is tartanám AKo-val.



    Na de Moshman azt írta a példajátékban, hogy az eredeti minraise-elő laza játékos, akkor ez az előfeltevés már itt megbukott... Ráadásul ki az az idióta, aki monsterrel minraise-el? Esetleg egy sziklákkal teletűzdelt asztalnál, talán, de amúgy kész rémálom, ha pl. AA-val minraise-elsz, és azt látod, hogy mögötted még négyen megadják.
    AKo korai szakaszban all in szituációban pre flop dobó, el kell tudni engedni, pláne ha valaki a 3betre utánad (itt D, SB, BB) tolja rád. Ha adod, akkor az szerencsejáték, mivel nagy a valószínűsége, hogy párral mész szemben és ezekből is gyakran AA, KK, ahol szinte laphalott vagy.
    Igazad van a miniraise nem valószínű, hogy AA, de ha közepes pár akkor rádtolja ami most neked ha minimálisan is, de bukta, vagy kis pár, suited connector, akkor post flop tudod kezelni, az SB és BB limpelése csak úszás az árral.
    Ebben a szituban az a legnagyobb baj, hogy a dealer utánad belimpel és ezzel, el is veszi tőled a mozgásteret.
    Utoljára módosítva: csiko13 által: 2010. 06. 19. 12:28

  9. #19
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet csiko13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AKo korai szakaszban all in szituációban pre flop dobó, el kell tudni engedni, pláne ha valaki a 3betre utánad (itt D, SB, BB) tolja rád. Ha adod, akkor az szerencsejáték, mivel nagy a valószínűsége, hogy párral mész szemben és ezekből is gyakran AA, KK, ahol szinte laphalott vagy.
    Igazad van a miniraise nem valószínű, hogy AA, de ha közepes pár akkor rádtolja ami most neked ha minimálisan is, de bukta, vagy kis pár, suited connector, akkor post flop tudod kezelni, az SB és BB limpelése csak úszás az árral.
    Ebben a szituban az a legnagyobb baj, hogy a dealer utánad belimpel és ezzel, el is veszi tőled a mozgásteret.
    Vitatkoznék. Először is, SnG-ben ITM-be kerülni nagyon nehéz anélkül, hogy legalább egyszer ne keveredj preflop all-in-ba. És ritkán lesz olyan mázlid, hogy pont akkor sikerüljön pusholni, amikor AA-d vagy KK-d van.
    Persze, hogy más tészta az, amikor valaki egy raise és egy reraise után tolja rád az all-in-t; ha csak nem maniac az illető, ilyen esetben én is dobnám az AKo-t. De az eredeti emelővel szemben minden bizonnyal tartanám. Egyáltalán nem fogsz olyan gyakran AA-ba vagy KK-ba futni, már csak azért sem, mert ebből a két handből egy-egy lehetséges blokkert már te magad a kezedben tartasz. Néha előfordul így is, persze, de viszonylag ritkán. Sokkal valószínűbb ilyen helyzetben az ellenfélnél egy alacsonyabb pocket, vagy Ax. Az elsővel szemben flipet játszol, a másodikkal meg 70:30-at.
    Persze etől függetlenül el tudom fogadni, hogy alacsony vakszinten ezt meglépni nem a legprofitábilisabb dolog, valószínűleg én is feszesebb leszek ezen a téren a későbbiekben.

  10. #20
    Fanatikus tag mcmester avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 25.
    Hozzászólások
    224

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megértem Moshmant, de engem az az egy zavar, hogy ha csak megadjuk itt a mini raise-t, akkor könnyen lehet, hogy az oddsok miatt még legalább két játékos bejön majd utánunk.
    Talán 1 éve olvastam a Moshman könyvet, ha jól emlékszem főleg magasabb tétű SNG-kal foglalkozott. Ebből kiindulva, ritka az, hogy mögöttünk csak a kis emelés miatt minden szeméttel bejönnek a partiba. Így szerintem csak izolálás miatt nem kellene emelnünk. 2-3 fős parti pedig felvállalható. Inkább mint egy nagy pot A magassal.

    Idézet Zsipali eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon-nagyon ritkán reraise nálam AKo az 50/100-as vakszintig, vagy 15BB alatt! Nem hiszem hogy +EV egy átlagos játékos ellen.
    Pont egy átlagos ellen emelnék inkább vissza, reg ellen csak call. Nekem ez néha emelés, néha call.

    Különben érdekes, mert pl. 10/20-as vagy 15/30-as vakszinten inkább emelnék. Több mozgástér lenne a postflop játékra. Viszont ezen a vakszinten már inkább call. 25-30BB eff. elég kellemetlen stack 3betre. 4bet push esetén ritkán leszünk elől, flop cbet pedig sokba kerül.

    Idézet Triccianus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Először is, SnG-ben ITM-be kerülni nagyon nehéz anélkül, hogy legalább egyszer ne keveredj preflop all-in-ba. És ritkán lesz olyan mázlid, hogy pont akkor sikerüljön pusholni, amikor AA-d vagy KK-d van.
    Én úgy mondanám, hogy nehéz ITM-be kerülni duplázás nélkül. Preflop nincsenek olyan nagy különbségek a lapok között. Inkább teszem be postflop TPTK-rel egy random ellen, mint preflop AK-val.

Oldal: 2 / 13 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •