Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 05. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás A túlélés törvényei - isurvivednl2

    Sziasztok!

    Imrének hívnak, 27 éves vagyok és Budapesten élek. Egy szállítmányozással foglalkozó cég telephelyén dolgozom. A pókerrel még általános iskolás koromban egy nyári táborban ismerkedtem meg. A "cserélgetős" típust játszottuk és bár konkrét handekre nem emlékszem alighanem tiltre kerülhettem, mert a következő 15 évben egyáltalán nem játszottam.
    A Koroknai András győzelméről szóló hírek keltette fel újra az érdeklődésem és egy vele készült interjúban olvastam arról, hogy főleg interneten szokott játszani. Ekkor gondoltam arra, hogy én is kipróbálok egy online pókertermet. Májusban túlóráztam párszor és ebből jött egy kis plussz pénz ( 85$ ) amiből úgy gondoltam próbára teszem a szerencsémet.

    A Full Tilltet választottam és az első heteket a szabályok / játéktípusok tanulásával töltöttem, próbáltam rájönni melyik megy a legjobban. Sajnos nem állok úgy, hogy csak úgy beutalgassak minden egyes alkalommal amikor elbukom a rollom ezért a legkissebb tétes asztalokhoz ültem be, minimum beülővel. Néhány nappal később rátaláltam több pókeres oldalra, melyek közül ez tetszett meg a legjobban. Első ránézésre is áttekinthetőbbnek tünt mint más lapok és láttam, hogy minden nap többször is frissülnek a hírek, a bejegyzések így hamar ide szoktam.

    A bankrollom jelenleg $108,81 amiből $8.5 a FD bónusz és a nyeremény további része is főleg a rakebackből származik ( amit utólag sikerült elintéznem egy akadémiás topicnak köszönhetően! ) Szeretném fejleszteni a tudásom, hogy a "nyers" játékból sokkal nagyobb nyereséget tudja elérni. Nagy lehetőségeket látok a pókerben és célom, hogy eljussak egy olyan szintre amellyel javítani tudok az életminőségemen.
    Célokat az első hónapra még nem szeretnék magam elé tűzni mert semmilyen viszonyítási alapom nincs. Igyekszem annyit tanulni és játszani amennyit csak lehet, ez most a VB miatt nem olyan egyszerű, de ha véget érnek a csoportkörök ez is javulni fog. Jelenleg a PT3 demóját futtatom, a HM-et már kipróbáltam és az jobban is tetszett mint a PT3, de lehet csak azért mert azt használtam elsőként. Remélem ez a 2 hónap amíg a demó tart elegendő lessz, hogy megszlárdítsam a bankrollom és bitztonságban ki tudjak utalni $50-t egy HUD-ra. Tuti maradok a FT-n, nem fogok csak azért regisztrálni máshová, hogy kijátszam.

    Minden játékfajtát kipróbáltam és bár úgy érzem jól mentek a SnG játékok, több beülőt buktam el úgy, hogy közbejött valami és sitoutra kerültem. A CG szerintem sokkal rugalmasabb időbeosztást tesz lehetővé. Eleinte FR asztalokon játszottam és hamar eljutottam a "9 asztalos prémium-szettbányász" szintre, de rájöttem, hogy ebből nem fogok megtanulni semmit ezért SHra váltottam. Eddig 1-2 asztalokon játszottam emiatt még nem sok leosztáson vagyok túl, de pár új dolgot megtapasztaltam már.
    Nem értettem pl, hogy lehet megmondani valakiről milyen lapok vannak a kezében, de pár óra játék után már én is elkezdtem érezni a különböző játékostípusok közötti különbségeket és sokkal jobban élvezem ezt a játékot mint a FR-t. Omaháztam is, ami szerintem még jobb mint az nlsh, de olvastam az extrém swingekről ezért ebben csak egy nagyobb bankrollal szeretnék majd jobban elmélyedni. Illetve ha majd már elégedett leszek az sh játékommal, mert elsősorban erre szeretnék fókuszálni.

    A topicot azért nyitottam mert elég sok kérdés vetődik fel bennem nap mint nap. Eleinte úgy voltam vele, hogy majd megjegyzem ezt is, meg ezt is és majd megkérdezem. Persze 20 perc múlva már egybefolyt az egész, úgyhogy most már kis cetlikkel felvértezve ülök le játszni és egyből írom, ha valami nem tiszta. Lehet, hogy fel fogok tenni olyan kérdéseket amik itt mindenki számára egyértelműek, de gyakorlatilag 3 hete pókerezem még rengeteget kell tanulnom és kell egy kis idő amíg felzárkózom egy minimális akadémia szintre.

    Kb. ennyit gondoltam bemutakozásnak. Remélem hamarosan én is hasznos tagja lehetek a közösségnek és ezúton szeretném megköszönni Kocka21-nek a bejegyzéseit. Miközben a saját játékomat kerestem rengeteg blogot és fórumbejegyzést olvastam el visszamenőlegesen, hogy valamilyen képet kapjak az egyes játéktípusokról és az ő

    SH pályafutása pozitív példaként áll előttem.

    GL mindenkinek!


    Kérdéses leosztások ma reggelről:

    1.

    Full Tilt Poker Game #21720368170: Table Roy (6 max) - $0.01/$0.02 - No Limit Hold'em - 2:14:53 ET - 2010/06/19
    Seat 1: Metizzo ($2.13)
    Seat 2: LOCAL SPY 1 ($0.72)
    Seat 3: maries ($2.11)
    Seat 4: isurvivednl2 ($2)
    Seat 5: sanya27 ($1.31)
    Seat 6: CODE_BRAVO1 ($2)
    LOCAL SPY 1 posts the small blind of $0.01
    maries posts the big blind of $0.02
    5 seconds left to act
    CODE_BRAVO1 posts $0.02
    The button is in seat #1
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to isurvivednl2 [Td 9d]
    isurvivednl2 raises to $0.06

    CODE_BRAVO1 most ült az asztalhoz és nem várta ki a nagyvakot, hanem egyből játékba szállt. Első beszélőként T9s nálam fold, de ebben az esetben helyes lépés az emelés, hogy elvigyük az ő "halott" vakját? Ilyen esetben a halott vakot is limpernek kell tekinteni emeléskor, vagy elég a standard első beszélőkénti emelés? ( nálam 3 bb )

    2.

    Full Tilt Poker Game #21720474200: Table Board (6 max) - $0.01/$0.02 - No Limit Hold'em - 2:53:07 ET - 2010/06/19
    Seat 1: jstah717 ($2.09)
    Seat 2: Flagged ($2)
    Seat 3: isurvivednl2 ($2.20)
    Seat 4: forzarossonero ($1.40)
    Seat 5: MuhammadAS ($2.07)
    Seat 6: AKQJTs618 ($2.14)
    MuhammadAS posts the small blind of $0.01
    AKQJTs618 posts the big blind of $0.02
    The button is in seat #4
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to isurvivednl2 [Th Ts]
    jstah717 raises to $0.06
    Flagged folds
    isurvivednl2 raises to $0.18
    forzarossonero folds
    MuhammadAS folds
    AKQJTs618 folds
    jstah717 has 15 seconds left to act
    jstah717 raises to $2.09, and is all in
    isurvivednl2 ?

    jstah717 statjai: 50/25/75 (8 hand)

    Az orbit során úgy alakult, hogy QQ illetve AA lapokat is kaptam amikor jstah717 emelt így mindíg ráemeltem amikre hosszas gondolkozás után dobott is. És bukott egy ~50 bbs kasszát is amikor blöffölni próbált ( nem ellenem ). Úgy érezetem ezután tiltre kerülhetett és kifejezetten rám akar visszajátszani az előbbiekért. Tudom, hogy 8 hand kevés, hogy bárkinek a játékáról véleményt alkothassunk, de ilyen mozgalmas kör után....
    Helyes tartani az all-int?

    3.

    BU pozícióban ülünk 99-JJ / AQ / KQs lapok valamelyikével. Előttünk körfold. Ha emelünk akkor readünk alapján BB hajlamos all-in visszaemelni, míg ha csak limpelünk valószínűleg ő is checkelni fog. Nézzünk olcsón floppot, vagy raise? BB statjai: VPIP: 25-40 PFR: 15-25 ( együtt skálázódnak )

  2. #2
    PSOP III. bajnok benya avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    222

    Alapbeállítás

    Sok sikert az egészhez!

    Véleményem szerint:
    1. 4bb
    2. megadnám az előzmények után
    3. Emelni jobb.

  3. #3
    Fanatikus tag csiko13 avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hely
    Tét
    Hozzászólások
    488

    Alapbeállítás

    "és bitztonságban ki tudjak utalni $50-t egy HUD-ra." Ezt én is majdnem elkövettem, az ilyen vásárlásnál javaslom a teremben lévő számláról történő utalást, mert sokat lehet bukni a váltáson:
    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...s_es_vasarlas/
    A pókerhez sok sikert!
    A handbe semmiképp sem kotyognék bele, mert én SNG-zek, de ahogy nézem az előttem szólót látom jó kezkben vagy. :-)

  4. #4
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Sok sikert!

    A hand-ekhez a megfejtést benya már leírta.

    Egy szintén ma indult topic-ba érdemes beleolvasnod:
    Hogyan fejlődjünk?

  5. #5
    PSOP VI. bajnok sportember avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 10.
    Hozzászólások
    723

    Alapbeállítás

    Sok sikert!

    Benya, túl vagy már a szóbelin?
    "Te pedig csak légy önmagad és ezt úgy értem, hogy légy valaki tök más!"

  6. #6
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    ajánlom figyelmedbe a videók részleget, azon belül koczka sh videóját, szerintem nagyon hasznos lehet számodra.
    meg ha jól láttam most jött ki gabson nl10 videója is, de arról még nem tudok véleményt mondani, mivel nem láttam.
    sok sikert.

  7. #7
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Nyíl

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ajánlom figyelmedbe a videók részleget, azon belül koczka sh videóját, szerintem nagyon hasznos lehet számodra.
    meg ha jól láttam most jött ki gabson nl10 videója is, de arról még nem tudok véleményt mondani, mivel nem láttam.
    sok sikert.
    ott jó dolgok vannak
    én spiderbond és andree (Balát is irhatnám de az alap) videóját is ajánlanám habár azok 50-100-as téten vannak... én rengeteget meritettem onnan

    GL! és jó szórakozást isurvivednl2

  8. #8
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 05. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    Benya:

    Köszönöm a válaszokat!

    Csikó:

    Jó hogy szóltál, erről a lehetőségről nem is tudtam. Valószínűleg én is így fogom megvásárolni a hudot.

    Kocka:

    Köszi, hogy belinkelted a topicot. Vasárnap lehet, hogy a foci vb + nyári szünet már túl sok volt a T-onlinenak, mert de. 10 órától kb használhatatlan volt nálam a net. 3-4 perc volt egy egyszerű honlap betöltés és egy reggeli session után nem is mertem beülni, nehogy ledobjon játék közben. De előző este megnéztem a DC-t amit az említett topicban is javasoltatok és ellőttem a 7 napos trialt.
    Leszedtem a "From The Ground Up" sorozatot és ha már játszani nem tudtam tegnap, ezt néztem meg. A negyedik résznél tartok és úgy érzem magam, mint Neo amikor bedugták a fejébe a kábelt és "tanult". Szinte minden egyes mondattal jött valami új. Attól félek kicsit tömény is volt, elég sokat jegyzeteltem közben, de még biztos újra nézem a sorozatot párszor. És letöltöm a többi 6 max tananyagot is.

    A többieknek pedig köszönöm a bíztatást és az ajánlott videókat. Ha végeztem a FTGU-val megnézem ezeket is.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •