Oldal: 12 / 15 ElsőElső ... 21011121314 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 111 - 120 (142) összesen
  1. #111
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet Requiem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért azt senki ne feledje,hogy a pókeres közösség a kisebbség. Nem is akármilyen arányban. Kellemetlen, vannak bevétel csökkentő hatásai az intézkedéseknek. De mindez csak pár tízezer embert érint közvetve.Ellenben ott van több tízmillió ember a mérleg másik serpenyőjében.
    Ennek fényében posztoljátok a felháborodott hangvételű hozzászólásokat.
    A lényeg nem ez, és nem is konkrétan a póker. Írtam már pár embernek, akik hozzád hasonlóan megértést tanusítottak az intézkedés irányába, de leírom neked is, hogy vetítsd ki ezt a francia (vagy olasz) intézkedést az élet más területeire, elvonatkoztatva a pókertől, és amit kapni fogsz, az egy tiszta agyrém (még Orwell is megnyalná mind a tíz ujját). Megmondják, hogy csak a saját honfitársaiddal játszhatsz, ezt te elintézed azzal, hogy senki ne zsinatoljon, mert a pókeresek erősen kisebbségben vannak, ami persze igaz is. Akkor is ilyen megértő lennél, ha éppen azt akarnák meghatározni, hogy csak otthon költheted a pénzed, és nincs külföldre császkálás, mint ahogy Kubában vagy Észak-Koreában a mai napig is van? Hogy csak francia autót vásárolhatsz?
    Biztosan vannak, akik kizárólag a saját bevételeiket féltve háborodnak fel az intézkedésen, de biztos vagyok benne, hogy nem kevesen vagyunk, akik ettől elvonatkoztatva háborognak, mégpedig magán az elven, ami ellenkezik mindennel, amit manapság a világ kulturáltabb, fejlettebb fele - elvileg - képvisel, pláne az EU alapelveivel.

    Abban igazad van, hogy ezt azért lehet megcsinálni ilyen formában a pókeresekkel, mert bár sokan szeretnének mást hinni, valójában ez a réteg egy törpekisebbség a nagy egészhez képest, és abban is van valami, amit más írt, hogy sokak szemében valóban jól lehet démonizálni még mindig ezt a pókeres témát, és ha történetesen azt tiltanák meg, hogy mostantól nem mehetsz külföldre (és külföldiek sem jöhetnek az országba, mert ez a jelenlegi pókeres lépés körülbelül így nézne ki a szabad mozgásra ráhúzva), akkor kitörne a parasztlázadás Franciaországban, mert az már lényegesen több embert érintene. Ettől még maximálisan elítélendő az a fajta diktatórikus lépés, amit akár az olaszok, akár a franciák megléptek. És bár leírtam korábban, leírom most is: én nem az értelmes szabályozás ellen vagyok, szabályozzanak, tereljék normálisabb, hivatalosabb mederbe ezt az egész kérdéskört, de az ilyen Észak-Koreát idéző "szabályozások" finoman szólva is kicsapják nálam a biztosítékot. Akinél nem, az vagy próbáljon kicsit szélesebb látókörrel vizsgálódni, vagy ha tényleg rendben van szerinte, ami mostanában ezen a fronton történik, és ugyanígy empátiával tűrné, hogy az élet más szegmenseire is ráhúzzanak ilyen eszement szabályozásokat, az kérjen mihamarabb politikai menedékjogot Észak-Koreától, ínyére való berendezkedést fog ott találni. (Igaz már ott sem sokáig, csak amíg ez a mongoloid idióta vezérpótlójuk el nem pusztul már végre.) Ott az élet minden szegmense úgy működik, ahogy azt az olasz és a francia illetékesek az online szerencsejátékokkal kapcsolatban elképzelik. Meg is van az "eredménye", mindenki vágya a mesés és idilli Népi Demokratikus Korea széles e világon...

  2. #112
    Fáradhatatlan grinder BMWE46 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 28.
    Hozzászólások
    556

    Alapbeállítás

    Vika! Tökéletesen megfogalmaztad, amit gondolok erről...

    Nagyjából olyan érzésem van, mint amikor létszámleépítés volt a régi cégemnél és elég nagy esély volt arra, hogy az akkori pozícióm megszűnjön...

    Nem is értem, hogy az általad említett elvek miatt, a franciák miért nincsenek még az utcákon?
    Ez ennyire egyszerű??? Megmondják a birka népnek, hogy mostantól beterelünk az akólba, a birkák meg tűrik? Hol élünk ba***a meg?

    Ha egy homokos jogait sértenék, már felforgatnák az országot. Ez nem sérti a szabadságjogaikat???
    Utoljára módosítva: BMWE46 által: 2010. 06. 28. 13:05

  3. #113
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Nincs érdekképviseletünk, ezt már más is felvetette itt valamelyik topicban. Anélkül meg nehéz bármilyen előrelépést is várni a témában. Egyébként kész röhej, hogy még az idióta füveseknek is van ilyenjük (lásd Kendermag Egyesület, ami folyamatosan hallatja a hangját), nekünk meg nincs. Persze egy nemzetközi szervezet lenne ideális.
    A legjobb megoldás egyébiránt az volna, amit Polachek mester vetett fel: minden EU-s országban szabályozni (ergo legalizálni) a pókert úgy, ahogy az olaszoknál és a franciáknál megtörtént, majd ezeket a nemzeti oldalakat szépen összeereszteni egymással. Nagyjából úgy, ahogy a teremhálózatok működnek. Tehát bár te mondjuk a Pokerstars.hu-n játszol, de az ellenfeleid között ott vannak azok, akik a Pokerstars.it-n, a Pokerstars.fr-en, stb. vannak. Innentől legális volna az egész, a terem adózna az állam felé, szabadon lehetne reklámozni, és nem sérülne az EU egyik alapszabadsága sem.

  4. #114
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    TRiccianus+1
    Nagyon sok okos,gonolatot,"megoldást" látokitt a fórumon.
    Nem hiszem el,hogy a sok okosnak,termeknek nincs valami ilyesmi elképzelése,terve.

  5. #115
    Őstag tentaculata avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 17.
    Hely
    Bivalybasznád
    Hozzászólások
    1.407

    Alapbeállítás

    Idézet dejani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De ok elsejetol mar nem jatszhatnak FullTilt.en sem.
    Én ma játszottam francia ellen.

  6. #116
    Újonc
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    27

    Alapbeállítás

    Elindult a pokerstars.fr enyhénszólva horror a rake.
    Cash:
    ha nincs flop is van rake, 2% max 1€
    flop után a pot minden €0,13-ja után €0,01 rake (ez 7,69%) max €3,5

    Az érdekesség hogy a bwin.fr-en no flop no rake és 5% max €3 van.

    Találtam egy összehasonlító táblázatot pokerstars.fr/bwin.fr/winamax.fr MTT/SnG fee-ről, itt is a rakerstars vezet:

    Wam-Poker.com - Les News du Poker - Rake : le comparatif des trois grands sites français

  7. #117
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    Lehet,hogy horror a rake,de tiszta a nyeremény gondolom.
    Tehát legálisan kiveheti a nyereményét,és nem kell az adóhatóságtól tartani.

  8. #118
    Újonc
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    27

    Alapbeállítás

    Idézet dr.drogba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet,hogy horror a rake,de tiszta a nyeremény gondolom.
    Tehát legálisan kiveheti a nyereményét,és nem kell az adóhatóságtól tartani.
    A bwin.fr-re is ugyan azok a francia adótörvények vonatkoznak mint a pokerstars.fr-re mégis a sztenderd raket használja "no flop no rake és 5% max €3"
    A 2p2-n nem találtam infót a a francia pókernyeremények adó kötelességéről vagy mentességéről így a tiszta nyeremény se biztos.

  9. #119
    Lelkes újonc analyser avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    80

    Alapbeállítás

    A pokerstars.fr-en minden EU állampolgár játszhat. Forrás: Service clientèle - Assistance gratuite - Contactez-nous

  10. #120
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet analyser eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A pokerstars.fr-en minden EU állampolgár játszhat. Forrás: Service clientèle - Assistance gratuite - Contactez-nous
    Nem értem a franciát, de ha te mondod, akkor elhiszem De persze azért francia lakcím kell hozzá, vagy az sem?

Oldal: 12 / 15 ElsőElső ... 21011121314 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •