Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hozzászólások
    14

    Üzenet NL100: Te dobnád ezt a flusht?

    Sziasztok!

    A minap egy olyan dilemmával találtam szembe magam, ami persze csak lejátszást követően merült fel bennem... de azért elgondolkodtató. 5 fős asztal, lejátszás turn-ig a következő:

    BossMedia Game #993227928: Table Table TH 282 - $0.50/$1.00 - No Limit Hold'em - 19:03:01 - 2008/03/12
    Seat 1: TiLT_MePlz ($131.55)
    Seat 3: -wudan- ($98.00)
    Seat 4: vu09 ($229.60)
    Seat 5: Nhadnindah ($114.12)
    Nhadnindah posts the big blind of $1.00
    vu09 posts the small blind of $0.50
    -wudan- is the button
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to -wudan- [5d 6d]
    TiLT_MePlz raises $4.00
    -wudan- calls $4.00
    vu09 folds
    Nhadnindah calls $4.00
    *** FLOP *** [Kd 9d Jc]
    Nhadnindah checks
    TiLT_MePlz checks
    -wudan- bets $8.00
    Nhadnindah calls $8.00
    TiLT_MePlz folds
    *** TURN *** [Kd 9d Jc] [Td]
    Nhadnindah checks
    -wudan- bets $22.00
    Nhadnindah raises $44.00

    Tény, hogy eldönteni ebben a szituációban, hogyan tovább, kb. 10 másodperce van az embernek... Így figyelembe venni minden egyes momentumot elég nehéz... pedig ez a cél :-) Nhadnindah-ról túl sok információm nem volt még, körülbelül 60 hand, 31% VPIP, 15% preflop raise mellett nem tűnt idióta ész nélküli játékosnak, de túl sok benyomással nem rendelkeztem még felőle.

    Flopon, miután senki nem mutatott erőt, semi blöffel próbáltam azonnal elvinni a bankot. De Nhadnindah tartotta... Vajon mivel tarthat? Várakozó keze van? Sorra? Szinre? Esetleg egy drillt fékezne ilyen veszélyes board mellett (ezt tartom legkevésbé valószínűnek), top párja, vagy esetleg két párja van?

    Turn megkapom a flush lapot, és hogy ne legyen egyértelmű, hogy flush-öm van komoly, 3/4 potos emeléssel próbálom álcázni... mintha azt játszanám el, hogy flush blöfföt imitálnék, hogy dobja most már el... Erre az előttem checkoló Nhadnindah min. raisel. (ami ebben az esetben azért már tetemes összeg)

    Hogyan tovább? Milye lehet, amivel így játszik?
    Flushe van magasabb lapokkal? Kijött a sora? Két párjával, drilljével próbál kiűzni a pot-ból?
    Mit tegyek? Dobjam el a flusht? Csak tartsam? (amiből river úgyis allin lesz, mert már pot commited lettem) Vagy menjek ezen a ponton allin?

    Így utólag megnézve, szerintem a legreálisabb esélye a flushnek van, amivel nem hogy csak tarthat turn, de rám is emelhet... más kezeknél szerintem ez a lejátszási mód elég valószínűtlennek tűnik. És ha flushe van, akkor káró 2,3,4 lapok kivételével minden más flush ellen bukó vagyok... szóval nincs túl sok esélyem ebben az esetben, tehát a dobás a helyes lépés... De lehet e vajon dobni ilyen kezet ezen a ponton?

    Várom a véleményeket és a későbbiekben megosztom a lejátszás végét is!

    Wudan

  2. #2
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    Az eddigi emelese siman lehet pl AQo, QQ (de persze AA, KK, JJ vagy barmely 2 nagylap kombinacio pl KQ, KJ). Termeszetesen lehet nala 2 karo (esetleg AdQd), mindegy, ha 2 karo van nala szinte biztos, hogy vesztes vagy. De most egy remek kezed van. Neki valoszinuleg kijott a sora (es esetleg flush-huzoja van).
    Emiatt en all-in mennek. Ha huzoja van, akkor fizessen meg erte. Ha csak megadod, akkor a riveren sokkal nehezebb dontest kell majd meghoznod!

  3. #3
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    AA, KK szerintem teljesen kizárt... mert nem enged be prémium lapokkal 2 másik játékost... Tehát ha van némi esze 3bet... 90%-ban ezt gondolom QQ, JJ-ről is. És ha uram bocsá, mégis drillt kapott flop, ilyen veszélyes board mellett infóra van szüksége, amit visszaemeléssel kap meg... A tartás túl kockázatos szerintem... AQ, AdQd, KJ, KQ... Igen, ezek a lapok lehetségesek... De ha nincs szine turn, nagy bátorságra valna a visszaemelés. Ha flush-húzója van, mondjuk A, de számol azzal, hogy nekem már kijött a flush, már csak 8 outja maradt azaz 16% esélye, hogy flushel megver river... Ha viszont két kárója van, akkor biztos vesztettem, tehát dobni kell(ene) (2d3d, 2d4d, 3d4d kombinációknak nem sok esélyét látom)

  4. #4
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    Csak most latom, hogy nem o volt az eredeti emelo, igy az AA, KK (QQ, JJ) valoban kizarhato (foleg ha eddig nem lattad, hogy "trukkosen" jatszik)

    Jatszhatott igy, ha mar kijott a sora ES flush huzoja van (pl AdQs, AsQd).
    Nem tudom, hogy pontosan mi valoszinusege, hogy Holdemben 2 flush talalkozik, de feltehetoem eleg keves. (es most egyedul ettol kell felned)

    Viszont a visszaemelesnel (ha neki pl tuti sora alakult ki) gondolhatta azt, hogy
    1. kisebb sorod alakult ki
    2. sorra, flush-re varo kezed van
    3. teljes bloff az emelesed
    4. (kis) flushod van, de hatha bedobod egy emeles hatasara

    Szoval, hogy dontottel?

  5. #5
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Ilyen miniraiset igazából csak flössel csinálhat sztem, amivel szeretne benn tartani a partiban, bár azt szokták mondani, hogy 2 lapost flösst nem szabad eldobni, én itt a dobásra szavaznék, viszont valószínűleg játék közben rátolnám
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  6. #6
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    részemről fold....
    It's just a ride.

  7. #7
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Nagyon érdekes parti. Egy átlagos/jó számokkal rendelkező játékos ellen (akit ismerek, és akinek az addigi játéka normálisnak tűnt) el tudnám engedni a turn minraise-re. Az ilyen játékos nem hiszem, hogy pusztán egy Q-val minraise-elne, mikor ott a flöss esély és te ráhívsz. Azzal inkább csak megadna.

    Egy gyengébb játékos ellen, aki viszont sok lapot túlértékelhet egy ilyen board-on másképpen játszanék. Az ilyen játékos jó eséllyel így játszhat meg egy sort, esetleg egy két párt, vagy egy két pár + flush draw, illetve egy sor + flush draw típusú lapot is. Az ilyen játékosok nem nagyon érzik a minraise pillanatában, hogy ezzel nagy hibát követnek el, ha határeset lapjuk van, hisz nem kontrollálják megfelelően a pot méretét. Ezért ellenük a turn-ön visszahívnék. Ezek a játékosok továbbá vélhetően el is kísérnek a riverig a nálunkénál rosszabb lapokkal is.

  8. #8
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    Teljes mértékben egyet értek want2push véleményével. Csakhogy ezen a ponton az illetőről nem tudtam, hogy "buta" avagy "okos"... Másik érdekes kérdés, amit ez a gondolatmenet felvet... Hogy vajon egy "okos" játékos, milyen arányban dobná el ezt a kezet egy másik "okos" játékossal szemben? Mert ha esetleg arra jutunk, hogy ezt sokan, sokszor eldobnák, ha "okos" ellenféllel szemben játszanak, akkor ugye az "okos" ellenfél ezt tudván akár blöffölhet is eljátszva egy magas flösht (ha más nem már egy Ad lappal is a kezében semi blöffként)

    Azonban jelen szituációban 10 mp volt átgondolni mindent, egy olyan tényező mellett, hogy turnon "megcsinált" kezem van, és komoly emelésemre épp ráemeltek...

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Nekem az első gondolatom az volt, hogy a sort én így játszanám. Letesztelem, hogy az ellenfélnél van e egy szín.. és ha szerencséje van és neked nincs nut flushöd, akár olcson végig megy a riverig. Én itt jó játékos ellen rátolom, rossz játékos ellen fold... :-)
    Utoljára módosítva: Zoleee által: 2008. 03. 13. 15:14

  10. #10
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    Zoleee, kis időbe került értelmezni amit írsz... de úgy kb sikerült a nézőszögedet megtalálni :-) Azt írod, hogy sort így játszanád meg... hogy leteszteld, az ellenfélnél van e szín... és ha van? Akkor mitől lesz ez számodra olcsóbb, miután visszaemeltél a sorodra? Ha olcsón akarod megúszni, turn Check-call, és river még mindig eldöntheted, hogy megéri e..., mert esetleg elbizonytalanodhatnék én aki blöff flusht érzékeltet... hogy "hajaj, lehet hogy nála van flush"... Turn sorra visszaemelésnek egy létjogosultságát látom, hogy ezen a ponton végérvényesen eldőljön minden... ha az ellenfél visszaemel, vagy call, akkor tuti flush... ha dob, akkor nem valószínű (itt az ellenfél ebben az esetben én vagyok)

    És voltaképp így ugyanott vagyunk, ahol eddig... mennyire valószínű a flush (ami tuti erősebb), és mennyire valószínű a gyengébb kéz... Dobnátok e ezt a flusht, mikor 10 mp időtök van eldönteni, hogy hogyan tovább...?

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •