Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 15 (15) összesen
  1. #11
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Idézet Wudan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Zoleee, kis időbe került értelmezni amit írsz... de úgy kb sikerült a nézőszögedet megtalálni :-) Azt írod, hogy sort így játszanád meg... hogy leteszteld, az ellenfélnél van e szín... és ha van? Akkor mitől lesz ez számodra olcsóbb, miután visszaemeltél a sorodra? Ha olcsón akarod megúszni, turn Check-call, és river még mindig eldöntheted, hogy megéri e..., mert esetleg elbizonytalanodhatnék én aki blöff flusht érzékeltet... hogy "hajaj, lehet hogy nála van flush"... Turn sorra visszaemelésnek egy létjogosultságát látom, hogy ezen a ponton végérvényesen eldőljön minden... ha az ellenfél visszaemel, vagy call, akkor tuti flush... ha dob, akkor nem valószínű (itt az ellenfél ebben az esetben én vagyok)

    És voltaképp így ugyanott vagyunk, ahol eddig... mennyire valószínű a flush (ami tuti erősebb), és mennyire valószínű a gyengébb kéz... Dobnátok e ezt a flusht, mikor 10 mp időtök van eldönteni, hogy hogyan tovább...?
    Bocsi figyelmetlen voltam. A gondolatmenet úgy született, hogy azt hittem ő van poziban. Akkor sorral egy minraise elég ijesztő, még egy flushnek is mind neked. Így vagy bedobod és viszi a potot, vagy riveren check check esetén olcsón kapja a showdont. Ha meg rátolod bedobja. De ez mind hülyeség hisz nincsen poziciója. Sorry... Benéztem....

    Jól olvasva :-) , oop check/minraise valószinű monster, én dobnám....

  2. #12
    Fanatikus tag r0ckm4n avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    A semi blöfföd miatt nem biztos, hogy flush-re tesz téged. Gondolhatja, hogy flopnál már kész kezed volt: sor, 2 pár vagy set. Neki valószínűleg várakozó keze volt, mert 2 párt,set-et vagy akár sort is védett volna a flopnál (a statjai alapján - bár kevés hand, lehet picit következtetni, hogy nem teljesen hülye). A turnél lejött(hetett) a sora vagy a színe. Ugye ha sora van és allint tolsz eldobja, ha flushe van, ami valószínű, hogy magasabb a tiednél megadja. Pozíciónk van és ezért én itt csak megadnám. Ezzel ugyan esély adunk a riveren való 4. szín lejövetelének vagy a lapduplázódásnak, de ez őt is megrémítheti, minek következtében olcsó terítéshez juthatunk. Ha semleges lap jön és ő passzol, akkor valubetelnék, ha nyít, hosszas gondolkozás után megadnám. (egy 5 fős asztalnál képtelen volnék eldobni 2 lapos flusht)

  3. #13
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás A teljes lejátszás

    A teljes lejátszás íme...

    BossMedia Game #993227928: Table Table TH 282 - $0.50/$1.00 - No Limit Hold'em - 19:03:01 - 2008/03/12
    Seat 1: TiLT_MePlz ($131.55)
    Seat 3: -wudan- ($98.00)
    Seat 4: vu09 ($229.60)
    Seat 5: Nhadnindah ($114.12)
    Nhadnindah posts the big blind of $1.00
    vu09 posts the small blind of $0.50
    -wudan- is the button
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to -wudan- [5d 6d]
    TiLT_MePlz raises $4.00
    -wudan- calls $4.00
    vu09 folds
    Nhadnindah calls $4.00
    *** FLOP *** [Kd 9d Jc]
    Nhadnindah checks
    TiLT_MePlz checks
    -wudan- bets $8.00
    Nhadnindah calls $8.00
    TiLT_MePlz folds
    *** TURN *** [Kd 9d Jc] [Td]
    Nhadnindah checks
    -wudan- bets $22.00
    Nhadnindah raises $44.00
    -wudan- goes all-in with $86.00
    Nhadnindah calls $86.00
    *** RIVER *** [Kd 9d Jc Td] [Qd]
    *** SUMMARY ***
    Total pot $197.50 | Rake $3.00
    Board: [Kd 9d Jc Td Qd]
    TiLT_MePlz won ($0.00), mucks
    -wudan- won ($0.00), showed [5d 6d]
    vu09 won ($0.00), mucks
    Nhadnindah won ($197.50), showed [2d Ad]


    Igazából onnantól kezdve, hogy megkaptam a flush lapot turn, már nem is nagyon foglalkoztam vele, hogy mi lehet a másiknál... Persze fájdalmas és baljós pillanat volt, mikor visszaemelt... de nem tudtam arra gondolni ezen a ponton, hogy eldobom a kezemben lévő flusht... De így utólag átrágva, van némi létjogosultsága, leginkább tapasztaltabb játékosok ellen... Bár továbbra sem egyértelmű... A call-t ebben a szituációban, miután rám hívott check-raise, azért nem tartom ésszerűnek, mert már ezzel elkötelezem magam úgyis a potnak... és allin lesz úgyis river... akkor már jobb, ha én tolom allin méghozzá turn... Tehát vagy allin Raise / vagy Fold...

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder BenkiQB avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 04.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    710

    Alapbeállítás

    szerintem én is hasonlóan játszottam volna meg. NL25 és NL50-en annyi lett volna a különbség, hogy nem minraise a válasza a nut flushhel hanem egyből allin. persze ekkor is calloltam volna az allint. A sima call a minraisere azért sem jó döntés, mert akkor már teljesen mihaszna handed lett volna ha riveren is esik egy gyémánt.
    "Mi az hogy koinflip? Haggyá má ilyenekkel! Minden zsuga 50-50, vagy nyer vagy veszít. Ő mutatott ász négyest, te mutattál kilences hatost és a végén jött a hatos. Ennyi! A jobb ZSUGA nyert!" - 50-es nyakláncos

  5. #15
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Na én most olvastam el az eddigieket, és én a fold-ra szavaztam volna egy jó játékos ellen. Egy értelmes 31/15-ös játékos logikusan nézve nem emelhet vissza még a sorral sem. A set-et már a floppon másképpen kellett volna játszania, nincs más, csak a flush. Ez itt fold.

    Annak ellenére mondom ezt, hogy nagyon-nagyon sokszor sajnos én sem bírom eldobni...
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •