Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (38) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Shallow stack (20bb-50bb)

  1. #21
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    50bb

    200 0.41
    400 .060
    600 0.73

    100bb

    200 0.47
    400 0.66
    600 0.80

    annyi viszont hogy kell table selectelni ehhez a vpp/handhez mert a reg 50bb-s asztalokon kb ez van + én szoktam néha asztalt is indítani + beülni "shzni" alacsony létszámú asztalokhoz mert az megdobja a session vpp/handjét eléggé

    200 0.3
    400 0.42
    1 hajszállal jobban jön az 50bb asztalokon, mert több AI van és így kicsit magasabb az átlagpot, de ilyen pá rszázad a különbség.

    table selectre még gyúrhatsz kicsit , nekem 200on 0.50 úgy, hoyg főleg nappal tolom amikor nincsenek olyan jó asztalok (éjjelente iylen 0.55ös átlag is megvan)
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  2. #22
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Olyan általános stratégiai kérdésekre gondoltam még, amit olvastam az egyik Harrington könyvben, vagy Ed Miller és Slansky könyvében.
    Egy olyan asztalon, ahol a játékosok egyformán törekszenek az optimális játékra, a short asztalokon alacsonyabb vpipt, kevesebb flopnézést tapasztalunk ellentétben a mély stackekel, ahol a kezdőlapok közti különbség csökken.
    Csak azért érdekes ez, mert közben ps-en pont fordítva látszanak a statisztikák, lehetséges, hogy ez csak a rossz játékosoknak köszönhető, vagy az előbbi állítás téves?
    Lehetne írni egy kezdő kéz táblázatot? Gondolom az alacsony pp-k és kapcsolódó lapokat openfoldolni kell az első pozíciókból.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #23
    ATM
    ATM nem elérhető
    Fanatikus tag ATM avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 27.
    Hely
    atmland
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a short asztalokon alacsonyabb vpipt, kevesebb flopnézést tapasztalunk ellentétben a mély stackekel, ahol a kezdőlapok közti különbség csökken
    A harc a vakokért indul. Ha kevesebb zsetonod van, kevesebbet kockáztatsz ugyanazért az 1,5bb-ért, tehát jobb az oddsod, tehát lazább range-dzsel játszhatsz. Nem? A HU sng push or fold táblázatok is egyre lazulnak, ahogy egyre kevesebb a zseton.
    R1per2 likes this.

  4. #24
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Az a különbség sng-ben, hogy ott elfogynak a zsetonjaid, mert emelkednek a vakok, ezért kockáztatni kell érte, míg cg-ben nem emelkedik és újra tölthetsz.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  5. #25
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    Idézet Zsoltika01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az miért jó ha te indítasz asztalt?
    Azon kívül,hogy van az az elmélet,hogy fishek ülnek be oda ahol csak 1-2 ember ül,én ezt annyira nem tapasztaltam,csináltam egy darabig.

    Lehet,hogy én voltam a fish aki elsőként beült az általam indított asztalokra?Hm...
    shzhatok fr ranghez szokott fishekkel, jobb rb + sokszor nappal nincs 20-24 asztal a téten

    titcar: i am owned, wp!

    viszont érdekes mert nekem a 100bb-s asztalokon jobban jön a rb

    indulótáblázat nagyon asztal függő , ppkel emelek mindenhonnan bár lehet filterezni kéne

  6. #26
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    shzhatok fr ranghez szokott fishekkel, jobb rb + sokszor nappal nincs 20-24 asztal a téten

    titcar: i am owned, wp!

    viszont érdekes mert nekem a 100bb-s asztalokon jobban jön a rb

    indulótáblázat nagyon asztal függő , ppkel emelek mindenhonnan bár lehet filterezni kéne
    jaja nl100on tolj azt yimbo hogy nyit asztalokat, HU-zik meg sh-zik az fr nitekkel, aztán ha betelt az asztal lép is

    nekem amugy nincs saját mérésem, hogy pontosan mennyivel jön jobban az 50bb asztalokon, de 2+2n mindenki azt írja, hoyg 1-2-3 századdal jobb.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  7. #27
    ATM
    ATM nem elérhető
    Fanatikus tag ATM avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 27.
    Hely
    atmland
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a különbség sng-ben, hogy ott elfogynak a zsetonjaid, mert emelkednek a vakok, ezért kockáztatni kell érte, míg cg-ben nem emelkedik és újra tölthetsz.
    Ha egy versenyen már csak ketten vagyunk, akkor az már gyakorlatilag ugyanaz, mint a cg, mert már nincs aki kiessen előttünk.

    Egyébként nem is az a kérdés szerintem, hogy lazuljunk-e, vagy feszüljünk, hanem inkább az, hogy milyen lapokkal játszunk vagy épp ne játszunk. Szóval a kisebb stack miatt kevesebb az implied odds is, és a reverse implied odds is. Tehát az alacsonyabb sc-k leértékelődnek, viszont a magas lapok (Ax, Kx, Qx) felértékelődnek.

    Egyébként eddig nem sokat játszottam ss asztalokon, csak úgy elmélkedek.

  8. #28
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Próbálgattam FTP-n ezt a típust, miután átolvastam ma a topicot.Eddig tartózkodtam az ilyen asztaloktól, de egészen jó tapasztalatokat szereztem.
    A fishek hajlandóbbak berakni a teljes stackjüket [ elképesztően marginális lapokkal] , mint 100bb-n. 5/10c-es omahán próbáltam.

  9. #29
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet ATM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha egy versenyen már csak ketten vagyunk, akkor az már gyakorlatilag ugyanaz, mint a cg, mert már nincs aki kiessen előttünk.
    ez szerintem nem igaz, a vakemelkedések, és rebuy hiánya miatt, sng-ben sürget az idő, kell kockáztatni
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  10. #30
    Fáradhatatlan grinder Zsoltika01 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 03.
    Hely
    szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    563

    Alapbeállítás

    Idézet darklol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    shzhatok fr ranghez szokott fishekkel, jobb rb + sokszor nappal nincs 20-24 asztal a téten
    Értem,köszönöm.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •