Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2010. 08. 16

    Lapok:
    Játék:NLHE Cash Game Poker
    Játékosok:6 fő
    Pozició:CO
    Kis vak:$1
    Nagy vak:$2
    Online pókerezel egy hatfős asztalon, amikor az UTG-ben ülő játékos $7-ig emel. A hívásra a CO-ból $24-ig visszaemelsz, ezt a dealer megadja, a vakok és az eredeti emelő pedig dob. Az osztó pozícióban ülő játékos egy LAG regulár, aki az eddigi 300 partitok alapján 75%-ban dob a preflop 3 betre és 80%-ban dob a flop cbetedre. Azt is látod, hogy nem túl agresszív. A flopra 689 lapok érkeznek, $44-ig emelsz, ezt ellenfeled megadja. A turn J A partit $300-ral kezdtétek mindketten, mit teszel?

    Tovább a partihoz

  2. #2
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hely
    Bana
    Hozzászólások
    94

    Alapbeállítás

    Nem túl aggresszív? akkor miért LAG? AG = aggresszív. A Bet/fold inkább lehetett volna opció, mint a check/raise. Kiváncsi vagyok, arra hányan szavaztak volna

  3. #3
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás -

    hát ha a preflop 3betre 75%-ba dob, meg cbetre 80%-ba akkor én csak a 66,88,99-et tudom nála elképzelni flop call-al.

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 08. 20.
    Hely
    Mezőtúr
    Hozzászólások
    177

    Alapbeállítás

    Én bet/foldra szavaztam volna, így maradt a bet/call

  5. #5
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 01. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    "...75%-ban dob a preflop 3 betre és 80%-ban dob a flop cbetedre. Azt is látod, hogy nem túl agresszív..."
    Ahogy JuhaAasz is írja, mégis mivel szállna játékba egy 75%-ban 3betre dobó játékos úgy, hogy ráadásul nem is ő az eredeti emelő??? Ha AA,KK,QQ lenne nála, eleve logikusabb lenne a 4bet (pláne gombról), hiszen az eredeti emelőt is beengednie butaság lenne. Ha AK, AQ (???), vagy kis pár lenne nála, azt tuti dobná flopon (a 80% amúgy eleve viccesen magas egy állítólagos LAGnál), pláne, hogy nem is agresszív, így a legjobb, amiben reménykedhetünk, a 6,8,9 szivárvány boardon a 77 meg a TT, ehhez képest ver minket a 66,88,99, a turnon már a JJ is. A bet/call-t azért sem értem, mert ha egy ilyen boardon a flopon csak megad, és turnon emel, az egy amúgy nem túl agresszív játékostól sztem nagyon erős line. Egy ilyen bet/call move után hogyan játszanánk a rivert?

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder paulbig avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    584

    Alapbeállítás

    Bet/call itt alllint jelent, riveren már csak popcornt ropogtatunk.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 09. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    268

    Alapbeállítás

    Egyetértek én is a kételkedőkkel. Szerintem ezt a szerző se gondolta át eléggé. 80% os foldtocbet játékost én még nem is láttam soha, mondjuk én mikro sh-t tolok. LAG regulár? Ne már... És az is igaz h turn bet/call már tényleg allint jelent. A statok alapján eléggé nitnek tűnik az ellenfél, ha allin rak turnön szinte mindig jó lappal teszi...

    Azt sose írják bele a kvízbe, hogy ellenfeleink mit látnak belőlünk. Például lehet, hogy "nekünk" 80 a flopcbetünk és ellenfelünk floatol pozícióból, mert tudja, hogy szinte mindent cbetelünk és turnön fog megszívatni. De ha 65 a flopcbetünk, akkor már más a szitu. Sztem jó lenne, ha azt is beleírnátok a kvízbe, hogy milyennek lát minket az ellenfél 300 hand után...

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Passzív játékos mivel emelne vissza, ami gyengébb a lapunknál?
    Szerintem ez teljesen bet/fold helyzet, sok lap ver, sok lapot verünk, de mivel 2 párral jó eséllyel visszaemel itt, így rengeteg információt is szerzünk ezzel a lépéssel.
    Ha nem aggresszív, akkor meg riveren lehet checkelni nyugodtan, mert úgyis csak akkor hív erősen, ha ver minket.

  9. #9
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    a 80% fold to flop cbet és a LAG regulár vhogy nem stimmel, annyira mégse lehet loose, hacsak nem postflop-ra gondolt a szerző
    elsőre én is a bet/fold gombot keresetem, de ezen a boardon egy LAG sokat semmibluffraiselhet
    settel (talán) már raiselt volna a sok draw miatt floppon, maradt a JJ és a semmibluff handek, de nem tom mivel semmibluffolhet 3betpotban 75% fold to 3bettel

    érdekes feladvány, ide tévedhetne vki okos

  10. #10
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    3bet potban overpárunk van.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •