Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (29) összesen
  1. #11
    Fanatikus tag geristar avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 30.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    420

    Alapbeállítás

    Mi az a baluga theorem?
    -Hogyan jöttél a LA Poker Classic-ra?
    -Hát repülővel *******!

    by: Fröccsös Kori

  2. #12
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Turn fold! Ahogy ment riveren easy fold!
    Túl sok nagy lapot fizettem már ki így....:S
    Stay hungry, stay foolish!
    Ha én rng lennék, a milliónyi outból egyet csak leraknék....

  3. #13
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Epiman +1.

    Amúgyis a turn 2-es nem olyan lap, amit megszoktak blöffölni, mivel totál blank(kivéve persze ha 22 van nála), tehát nyilván a turnön vbetel.

    Amit verünk turnön és így játszana az a Jh9h, de hát a rangének ez igencsak kis része.
    Utoljára módosítva: Krono által: 2010. 09. 15. 14:03

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 11. 15.
    Hely
    .
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Idézet geristar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi az a baluga theorem?
    Baluga Theorem

  5. #15
    Fanatikus tag Steal_ avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    397

    Alapbeállítás

    Turn fold+1.

    De riveren lehet megadnék ha már így alakult. Tudom, ennek így semmi értelme látszólag, de azért megpróbálom megmagyarázni.
    Szóval legtöbbször az overbeteknek hinni szoktam, de ez más. Ugye esett a flush, ami könnyedén lehet nálunk(nála is persze), de feltételezheti, hogy itt már hinni fogunk neki, és eldobjuk a Qx-ket. Szerintem settel, kétpárral kissebb betsizet használna(nem látom az indokot az ai mellett), flushel is általában kissebbet emelne. Bluffből viszont tökéletes ez az overbet, mivel a flushon kívül kb.: mindent eldobunk.
    Tehát nálam river egy nagy hero call, és reménykedek, hogy total air-besült sorhuzója legyen. Na most lehet savazni a cs fisht .

  6. #16
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet Steal_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Turn fold+1.

    De riveren lehet megadnék ha már így alakult. Tudom, ennek így semmi értelme látszólag, de azért megpróbálom megmagyarázni.
    Szóval legtöbbször az overbeteknek hinni szoktam, de ez más. Ugye esett a flush, ami könnyedén lehet nálunk(nála is persze), de feltételezheti, hogy itt már hinni fogunk neki, és eldobjuk a Qx-ket. Szerintem settel, kétpárral kissebb betsizet használna(nem látom az indokot az ai mellett), flushel is általában kissebbet emelne. Bluffből viszont tökéletes ez az overbet, mivel a flushon kívül kb.: mindent eldobunk.
    Tehát nálam river egy nagy hero call, és reménykedek, hogy total air-besült sorhuzója legyen. Na most lehet savazni a cs fisht .
    Nem fish gondolat a call, - a te játékod a feltett handek és a kommentjeid alapján pedig különösen tetszik -, de lesznek sokkal tisztább szituk a herocallra.
    You 're an apple

  7. #17
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Nah, pereg topic . picit kesobb en is írok még hozzá.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  8. #18
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet Epiman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. Ebben nem értünk egyet.

    2. Csak egy backdoor flush esett le, simán vbetelheti a setet itt.

    3. Ha a turn raise annak szólt hogy le akarja zárni a partit, akkor ott nem valueraiseről beszélünk?

    4. Turnon becallolsz egy emelést, majd riveren újra átveszed a kezdeményezést azért, hogy calloljon, vagy raiseljen minden jobb és dobja azokat a lapokat amivel esetleg blöffölt turnon (ha van ilyen). Ennek mi értelme?

    5. Ha nem ismerem a játékost, inkább feltételezem azt, hogy nem fog rájátszani a baluga theoremre (főleg nem NL30on)
    1. Akkor ebben valószínűleg nem fogunk kiegyezni

    2. A value bet-nek az a lényege, hogy call-oljon egy gyengébb lap. Mikor fog itt egy set-nél gyengébb lap overbet-et call-olni, amikor lenn van a flush esély, mi értelme az overbet-nek value-ból? Ezt szerintem csak backdoor flush és totál air csinálja.

    3. Gondolhatja, hogy air-rel, A magassal barrelezünk, és a nálunk gyengébb lapjáról gondolhatja, hogy value-ért emel vele.

    4. Nem tud kiblöfölni gyengébb lappal, mert nem lát így elég nagy FE-t call-olhat néhány gyengébb lap, ha kevés is. A totál airt-t valóban eldobatjuk, de itt már elég nagy a pot ahhoz, hogy jobb inkább elvinni. Ha nem jön a 3. kőr, akkor a c/c mellett lennék river-en, hagynám blöffölni a sok lehetséges busted draw-t

    5. Nem arra gondoltam, hogy ő fog erre rájátszani, csak azt írtam, hogy a Baluga Therorem-re akkor lehet egyértelműen döntést alapozni, ha tudjuk az ellenfélről, hogy passzív. Ezt itt nem tudjuk, igaz az ellenkezőjét sem. Tehát nem mondom, hogy nem alkalmazható, csak hogy nem perdöndő.

    Szóval összességében csak arra akartam rávilágítani, hogy semmi értelme az ellenfél line-jának, mert nem létezik szerintem olyan lap, amivel így játszana value-ból. És szerintem ez a legfontosabb infó ebben a leosztásban. Az ellenfelünk könnyen lehet egy fogalmatlan játékos is, akinek a 2nd pár már nuts. Nagyon kevés hand van róla ahhoz, hogy bármi egyéb következtetést le tudjunk vonni a stat-jaiból. Ahogy ment ezért hajlok én is river-en az overbet után a call-ra, de én továbbra sem csekkelnén el ezt a rivert OOP, nálam ez a river blocking bet tipikus esete.

    Mielőtt valaki félreértené, nem mindenáron vitatkozni akarok a nálam jóval tapasztaltabb és magasabb limiten játszó reg-gel, csak ezt egy eléggé sarkalatos kérdésnek látom, és ha egy ilyen gyakran előforduló szituációban megváltoztatom az eddig bevett játékmódomat, aminek jelentős kihatása lehet a winrate-emre, akkor azt ha nem is sziklaszilárd, de stabil érvrendszer alapján szeretném tenni. Az ongame játékosállományban, ahol már 30-on is mindig c/r-zeltek, meg ráemeltek a cbet-emre, leszoktam arról, hogy minden emelés mögött monstert lássak.

  9. #19
    Újonc Nahun avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 21.
    Hely
    Jánd
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    Üdv!
    BB szerintem set vagy overpair lesz, aki tilten van pár bukot parti után, amiket backdoor flush-el mákolták ellene

    viccet félretéve ez nálam dobás.

  10. #20
    Fanatikus tag Steal_ avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    397

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt szerintem csak backdoor flush és totál air csinálja.
    Akkor meg mi értelme a river blockbet/f-nak?

    Amúgy azért nem jó itt a turn call, river b/f, mert ez a line szinte sose lesz Qx,Tx. Vagy kétpár+, vagy air, de nincs olyan lap a rangeben ami megad riveren egy emelést és jobbak vagyunk(ha vmi overagro 80/60 lenne talán, de akkor sem ez a legjobb line szvsz)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •