Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
  1. #1
    Tag RTT314 avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 22.
    Hely
    Nagyvarad
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás Mit jelent a piros vonal SNGkben?

    Ugyebar annyit hallani arrol a bizonyos "red line" rol, de pontosan mit is jelent SNGkre vonatkoztava?

    Mit is jelent a grafikonokon megjelenitheto piros (Poker trackerben sarga ha jol tudom) vonal?
    Cashgamekben nyilvanvaloan meg van hatarozva: ALLIN EV. De SNGk-nel csak annyit ir: "Luck Adjusted Winnings"

    Csak a vegso (kieso vagy Hup nyertes) parti szamit? Tegyuk fel ha 9 max SNGben headsup 99el AKo ellen kerulunk allin teljes stackunkel es az AK viszi a 45-55ot akkor a piros vonalunk felfele indul a grafikonon amig a zold le mert 5%os favoritok voltunk, de vesztettunk?

    Vagy a HM atlagot keszit az SNG soran jatszott allinekrol, es az alapjan fog a piros vonal emelkedni vagy leesni a zoldhoz kepest?

    Kivancsian varom a valaszokat, mert nekem fogalmam sincs.
    U.I.: Probaltam Guglizni, de nem jott ki semmi hasznos.
    Utoljára módosítva: RTT314 által: 2010. 09. 21. 00:25

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Úgy látom senki nem mer válaszolni.
    Engem is érdekelne dolog pedig.
    Sejtésem szerint a legutolsó allines szituációd számít csak bele.

  3. #3
    Tag RTT314 avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 22.
    Hely
    Nagyvarad
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    hat igen eleg elhanyagolt az SNG forum sajnos. Talan 2+2n nagyobb sikkerrel jarnek.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 04. 14.
    Hozzászólások
    565

    Alapbeállítás

    Ha megnézitek a HM-ben akkor látható, hogy minden all-in helyzetnél számol EV-t a chipek alapján. A Te és az egyéb játékos chip-je alapján kiszámolja, hogy mennyit ér az előtted lévő zseton $-ban és az alapján számolja. Így mivel az elején az összes zsetonhoz számítva arányaiban kevesebb zseton van kevesebb EV-t jelent pl AA-22 elvesztése minta a végjátékban.
    A másik problémám nekem, hogy mire tudom használni az EV-t? (tudom arra hogy hosszútávon mennyit nyernék így)
    Játékom jóságának megtekintésére nem, mert pl: ICM szerint az a lépés a helyes csak nincs szerencsém, mert van kint jobb lap.
    Vagy négyen vagytok egy fő SS és 2x mákol és már Te vagy az SS. Ez sehol nem jelenik meg neked EV-ben, pedig a kedvezőtlen lapjárás miatt úszott el a biztos 3-ik hely.
    Vagy tegyük fel nagyon profi vagy és 100% biztonsággal érzed melyik push-ra dobják el az ellenfelek a lapokat Don SNG-ben. Beérsz a fizetős helyre csak pushokkal és senki nem adja meg, mennyi lesz az EV? Szerintem 0$.
    Vagy SS vagy AK-val all-in mész 2-en adják, akik közül ez egyik all-in megy flopon QQ-val és a HM innét számol EV-t, nem preflop.
    Számomra az is érdekes hogy 2 teremben is jóval EV felett vagyok.
    Pl: 735 db SNG (turbo) 38 BI-vel
    766 db sng (super turbo) 45 BI-vel
    Most akkor ekkora szerencsém van vagy számítási hiba?
    500

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •