Oldal: 58 / 63 ElsőElső ... 8485657585960 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 571 - 580 (628) összesen
  1. #571
    Tag Kazika avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    110

  2. #572
    Őstag yoofej avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.338

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igy talán érthető, hogy amikor bejön a nagy eredmény, akkor mi a döntő. Persze nem árt tudni mi a pozició, indulólap, range, odds, és persze kell lopni, szkvizelni, blöffölni, HMet használni döntéshez, hogy úgy érezd: tudásból nyertél. Csak hát nem. Az a fránya szórás...

    Te tenyleg nem erted a lenyeget, vagy csak csak unatkozol es azert irogatsz ide is ilyen baromsagokat?
    “Life is like a game of poker: If you don't put any in the pot, there won't be any to take out”

  3. #573
    Fanatikus tag Valetudox avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    388

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igy talán érthető, hogy amikor bejön a nagy eredmény, akkor mi a döntő. Persze nem árt tudni mi a pozició, indulólap, range, odds, és persze kell lopni, szkvizelni, blöffölni, HMet használni döntéshez, hogy úgy érezd: tudásból nyertél. Csak hát nem. Az a fránya szórás...
    Keves ember kepes ra, hogy annyi hulyeseget beszeljen mint te

  4. #574
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    nem is ertem ilyen topicokra minek pazaroljatok az idotoket, energiatokat.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  5. #575
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Közben megnéztem a saját HMben az MTT preflop allineket. Összesen 1200 darab, 52%eq, felét nyertem.
    1, amikor második lettem 3000ből, akkor a headsupig 16 lejátszott preflop allinem volt 51% átlag equityvel, ebből kemény 2, azaz kettőt vesztettem. (majd persze 2 vesztettem jobb lappal a headsupban)
    2. 2.hely 890ből: FTig 18 preflop allin 47%eq, 4 vesztes
    3, 100.hely 5400ból, 9ből 2 vesztes, 58%eq
    Nézzétek meg a saját HMben, hogy a saját elért kiemelkedő eredményeknél hogy "ment" a preflop allin.
    Igy talán érthető, hogy amikor bejön a nagy eredmény, akkor mi a döntő. Persze nem árt tudni mi a pozició, indulólap, range, odds, és persze kell lopni, szkvizelni, blöffölni, HMet használni döntéshez, hogy úgy érezd: tudásból nyertél. Csak hát nem. Az a fránya szórás...
    Na ja, én is hallottam, hogy pl. Bélabácsinak is csak hot run-ja van azért nyer annyi triple crown-t. Meg amikor Anette O. megnyert egy nagy létszámú SNG-t úgy, hogy le volt takarva végig a saját lapja, akkor is biztosan azért nyert, mert jól nyerte a flipeket.



    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem is ertem ilyen topicokra minek pazaroljatok az idotoket, energiatokat.
    Pont azért, amiért te.

  6. #576
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 01.
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Ha jól értem az a problémád, hogy a szerencsefaktor jóval meghatározóbb, mint a tudás egy adott handben, sőt néhány versenyen, sőt lehet, hogy 100 éven keresztül.

    Ok.

    Tegyük fel, hogy a póker teljesítményed alapja 0-10% tudás és 90-100%-ig szerencse. (Bármilyen megosztást írhattam volna) A szerencsefaktor viszont mindenkinek ugyanakkora részét képezi a játéknak, ergo nem kell vele foglalkozni az eredmény szempontjából, (hosszú táv, bankroll management) legalább lehet badbeat storizni. Tehát aki jobb eredményeket elérni két dolgot tehet:

    1. Imádkozik
    2. Próbálja növelni a tudását

    Az 1. hatékonysága kérdésesebb.

  7. #577
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    Idézet Kispagat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha jól értem az a problémád, hogy a szerencsefaktor jóval meghatározóbb, mint a tudás egy adott handben, sőt néhány versenyen, sőt lehet, hogy 100 éven keresztül.

    Ok.

    Tegyük fel, hogy a póker teljesítményed alapja 0-10% tudás és 90-100%-ig szerencse. (Bármilyen megosztást írhattam volna) A szerencsefaktor viszont mindenkinek ugyanakkora részét képezi a játéknak, ergo nem kell vele foglalkozni az eredmény szempontjából, (hosszú táv, bankroll management) legalább lehet badbeat storizni. Tehát aki jobb eredményeket elérni két dolgot tehet:

    1. Imádkozik
    2. Próbálja növelni a tudását

    Az 1. hatékonysága kérdésesebb.
    az 1) hez:
    az élő játékosoknak lehet kapni "szerencseőr" tipusú kártyaőrt pár 10kHUF-ért vagy többért mindenféle mágikus kövekből van. persze a monitorra nehéz rátenni, mert leesik
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  8. #578
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Idézet Valetudox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Keves ember kepes ra, hogy annyi hulyeseget beszeljen mint te
    Hát, ami azt illeti, ezen elméletek nagyrésze még a vegasban töltött pár hónapból származik, amikor igen jókat lehetett beszélgetni az asztalnál ülőkkel.
    Sajnos azt gondolom, hogy a felhozott témáknak 99%ban nem nézett utána senki azelőtt, hogy felhoztam volna, és sajnos azután sem. Sajnos azt gondolom, hogy a legtöbben meg sem értik a felvetéseimet, ezért nem tud\akar hozzászólni, inkább lejátszik pár K handet, és ha nyer az tudás, ha veszit downswing\cooler. Pedig nem lenne nehéz utánanézni a mai netes +HMes világban. És akkor értelmes fórum lenne, amiből én is tanulhatnék, igy viszont nekem is csak időpazarlás. Ellenben be lehet irogatni hogy hülyeség...
    Inkább azt gondolom, hogy 1000 könyv van, amely azt sugallja hogy a poker aranybánya, (sajnos mind olvastam. Előszó: köszönet X teremnek, khm), ellenben egy sem ir arról hogy mi az a hosszútáv, szórás, stb...
    Ja, de, egyet még vegasban vettem, Lou Krieger: secrets the pros wont tell you. Az eddigi "hülyeségeim" nagyrésze irásban is olvasható...
    Én már fel is adtam, játéknak, szórakozásnak tekintem, a 30% roim mellett ;-)

  9. #579
    Őstag yoofej avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.338

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát, ami azt illeti, ezen elméletek nagyrésze még a vegasban töltött pár hónapból származik, amikor igen jókat lehetett beszélgetni az asztalnál ülőkkel.
    a szerencsevadasz turistakkal?
    “Life is like a game of poker: If you don't put any in the pot, there won't be any to take out”

  10. #580
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Szerintem van benne valami amit mond, elméleti szempontból érdekes.
    De szerintem a személyes élményeid miatt nem tudsz megfelelően objektív lenni.
    Nyilván ha behúzol egy MTT-t, legyőzhetetlen vagy, 20ból 18pre allint viszel, a többi 30 versenyen aznap pedig 20ból 2-t se.
    Szerinted a legnagyobb grinderek siránkoznak?!
    Nem hiszem.
    Ma 5,5 BI-t buktam a leginkább agyhalott donkok ellen, szerinted siránkozok? Nem.
    Nem kötelező játszani, ez csak egy alternatíva, és ha te elfogadod, és belépsz ebbe a világba, akkor jobb ha elfogadod,hogy vannak akik szerencsésebbek az átéagnál(náluk a hosszútáv kb 50-100 év alatt jönne ki) Vannak ilyenek igen.
    És jobb lesz tőle a játékod ha velük foglalkozol? Nem, ezt sem hiszem.
    Fej fel, fog összeszorít és mehetsz játszani.
    Ennyi.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •