Oldal: 5 / 42 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (412) összesen
Like Tree8Likes

Téma: póker -> tőzsde.

  1. #41
    Fáradhatatlan grinder kormi88 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 06.
    Hely
    -
    Hozzászólások
    725

    Alapbeállítás

    Érdekes téma, bár nem valószínű, hogy komolyan nekikezdek, az alapokat tuti végigolvasom, mert nagyon érdekel.

    Pár alap kérdés:
    Itt miért nincs minden nyerő játékos nagymértékben stakelve? Elvileg az mindenkinek jó lenne, mert itt dupla tétnél is ugyanolyan a mezőny.
    Vagy túl nehéz vkiről egyértelműen megmondani, hogy nyerő játékos?
    Eseteleg arról tudtok valamit, hogy botok mennyire vannak jelen a forexben? És mennyire hatékonyak?
    Meg arról lehet valamit mondani, hogy kb milyen ROI/órát lehet hozni megfelelő BRM-el? (gondolom ez a pókeres mértékegység a megfelelő) Persze ez függ gondolom egy csomó dologtól, ha nem lehet ilyet mondani, akkor mindegy.

    Jah és peterpanic, tök jó, hogy így rámutatsz a pókeres összefüggésekre, sokkal könnyebben érthető.
    "You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time." Abraham Lincoln

  2. #42
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Engem leginkább az érdekelne, hogy a tapasztaltak szerint mennyi az a minimális összeg, amivel már értelmesen bele lehet fogni a Forex kereskedésbe?

  3. #43
    Tag Nyuzoo avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 10.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    177

    Alapbeállítás

    Én úgy tudom a minimum (micro account ) 1000$, Peti melyik site-ot ajánlod hol lenne érdemes elkezdeni ? JA és ha nem nagy kérés leírnád vagy linkelnéd azokat a könyveket (amit kiraktál azokon kívül) amiket érdemes elolvasni?
    Utoljára módosítva: Nyuzoo által: 2010. 10. 08. 15:21

  4. #44
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 04.
    Hozzászólások
    214

    Alapbeállítás

    Idézet Nyuzoo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én úgy tudom a minimum (micro account ) 1000$
    Pár 100$-tól lehet indulni, a gond az, hogy értelmes brókercég csak ECN (vagy STP) lehet, amik fix jutalékkal +spreadel dolgoznak. És a fix jutalék miatt nem érdemes kis pozikat nyitni. A BR-hez képest meg nem szabad aránytalanul nagy pozit nyitni. Ezekből következik mind, hogy technikailag hiába lehet már 100$-tól számlát nyitni, nem érdemes 2-3000$ alatt elkezdeni. Az pedig egy kezdő számára elég jelentős összeg, hogy elveszítse.
    Utoljára módosítva: apro által: 2010. 10. 08. 15:39

  5. #45
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 04.
    Hozzászólások
    214

    Alapbeállítás

    Idézet kormi88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elvileg az mindenkinek jó lenne, mert itt dupla tétnél is ugyanolyan a mezőny.
    Pont ez az. Ugyanolyan a mezőny mindig. Csakhogy egyből highstakes (amire még rátesz egy lapáttal a saját pszichéd)

    Idézet kormi88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Eseteleg arról tudtok valamit, hogy botok mennyire vannak jelen a forexben? És mennyire hatékonyak?
    Durván. 70%+, de nincs pontos adat rá.

    Idézet kormi88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jah és peterpanic, tök jó, hogy így rámutatsz a pókeres összefüggésekre, sokkal könnyebben érthető.
    +1
    Jól képbe kerültél rövid idő alatt!
    Melyik brókercégnél vagy?
    Hány számlát, hányszáz $-t füstöltél el az elején?
    Utoljára módosítva: apro által: 2010. 10. 08. 15:41

  6. #46
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    szia!

    üdv a topikban, örülök hogy te is írsz!

    nekem egy kicsit más hozzáállásom van a dologhoz, én 4 órás idősíkon vagy a felette kereskedek, az alá csak a belépések előtt nézek be, hogy megfelelő helyen szálljak be.
    ez egy másik megközelítés, én kivettem a "grindet" a dologból, így 4 óránként kell egyszer ránéznem a chartokra, ami az én életembe jobban belefér.

    én is elkezdem írogatni lassan az analógiákat amiket találtam, remélem meg tudsz erősíteni...




    Idézet kebot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Remek a téma!

    Jómagam tizenvalahány év menedzseri - alkalmazotti munkavégzés után immár 4. éve forex-ezek, mondhatom, hogy ebből él meg a családom. Emellett a póker hobbiként, szellemi kikapcsolódásként van jelen az életemben úgy 5-6 éve.
    Az, hogy a póker még csak hobbi, az időhiány miatt van, ugyanis inkább a 2 kisgyermekemmel foglalkozom a szabadidőm jelentős részében. Azt tervezem, hogy ahogy nagyobbak lesznek, egyre több időt tudok majd a pókernek szentelni (Ez más ha lassan is, de érződik, a nagyobbik már ovis, a kisebbik jövőre lesz az.).
    Havonta kb. 10-15 kereskedési napot dolgozom végig, ezt úgy kell elképzelni, hogy egy irodát bérlek, reggel 8-ra ott vagyok és a napi történések függvényében délután 5-este 8-ig végignyomom a napot. Egyszerre több (értsd: volumenű és időtávú) pozíciót menedzselek végig a napon, többségüket lezárom a napom végén.
    Mint látjátok, ez egy nagyon kemény munka, ha csinálom, 100%-ig ott kell lennem, folyamatosan elemezgetem a történteket, az irányokat, viszont ha pihenőnap van, akkor szigorúan semmi ilyesmivel nem foglalkozom (persze innen-onnan olvasom-látom a híreket, de nem abból a célból ülök le, hogy elemezzem őket, pl. olvasok valamit az origo-n, stb.)

    Szóval mindezt azért írtam le, mert szeretném, ha látnátok, hogy mennyi analógia van a póker és pl. a forex-ezés között.

    Tervezek erről könyvet is írni, ill. előadásokat tartani, pár pontban leírom, mikre gondolok:

    1. "grind-olás"
    Mind a póker esetén (online), mint a forex-ezésnél hosszabb "session"-öket tolunk.
    2. múltbéli minták alkalmazása
    Forex esetén az alapdöntéseimet technikai alapon hozom meg. Anélkül, hogy ebbe túl mélyen belemennék, ennek lényege az, hogy a múltbéli hasonlóság nagy valószínűséggel alkalmazható hasonló jelenlegi, illetve jövőbeli helyzetekre. Pókerre fordítva ilyesmi az indulólapok és pozíció, hívásméret, ellenfél statisztikáinak figyelembe vétele (múltbéli adatokból következtetünk a jelenre , stb.
    3. hozam-kockázat-pozícióméret
    Forex esetén mikor lépjek be, mennyi veszteséget tudok elviselni, mekkora nyereség várható, kis pozíciót nyissak tágabb határokkal, vagy nagy pozíciót kis határokkal? Póker esetén: bankroll menedzsment, pot odds.

    Röviden összefoglalva ezek a fő pontok, mellette sok-sok más, beleértve a tilt menedzsmentet, a koncentráció megőrzésének szükségességét, a hosszútáv-ot, a szoftvereket (forex kereskedési robotok, vö. póker robotok, ill. szoftverek), ezek analógiája mind-mind kimutatható szerintem.

    Tényleg nagyon érdekes téma.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  7. #47
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet kormi88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes téma, bár nem valószínű, hogy komolyan nekikezdek, az alapokat tuti végigolvasom, mert nagyon érdekel.

    Pár alap kérdés:
    Itt miért nincs minden nyerő játékos nagymértékben stakelve? Elvileg az mindenkinek jó lenne, mert itt dupla tétnél is ugyanolyan a mezőny.
    Vagy túl nehéz vkiről egyértelműen megmondani, hogy nyerő játékos?
    Eseteleg arról tudtok valamit, hogy botok mennyire vannak jelen a forexben? És mennyire hatékonyak?
    Meg arról lehet valamit mondani, hogy kb milyen ROI/órát lehet hozni megfelelő BRM-el? (gondolom ez a pókeres mértékegység a megfelelő) Persze ez függ gondolom egy csomó dologtól, ha nem lehet ilyet mondani, akkor mindegy.

    Jah és peterpanic, tök jó, hogy így rámutatsz a pókeres összefüggésekre, sokkal könnyebben érthető.
    szia

    naná hogy a nyerő játékos stakelve vannak. ők tradelnek hedge fundoknak, a profitból pedig aztán részesedést kapnak.
    a botok jelen vannak, a hatékonyságukról nem tudok nyilatkozni, de stablian nyerő, jól megírt robotokat nem száz dollárokért árulnak a túlmarketingelt websiteokon, hanem intézményi befektetők íratják őket rendesen megfizetett programozó/matematikus/elméleti szakemberekkel.
    amit a neten meg tudsz venni pár száz vagy ezer dollárért, azzal garantálom, hogy hosszútávon nem fogsz pénzt keresni. lehet hogy most túlzok, de az az pár kivétel, ami esetleg létezhet, nem is éri meg az utánajárást - annyi idő alatt te is meg tudsz tanulni kereskedni - aminek még az is pozitívuma, hogy nem fog "elromlani" a teljesítménye egyszerre, csak azért, mert megváltozott a piac.

    a forexes botokkal kapcsolatban is gondolkodj úgy, mint a pókeresekkel: ha egyáltalán létezik hosszú távon nyerő robot, akkor is ahhoz csak bennfentesek fognak tudni hozzáférni...
    a pókerben is rengeteg múlik azon a rengeteg, szinte leprogramozhatatlan apróságon, amiket egy tapasztalt játékos belevisz a gondolatmenetébe...
    a tőzsdén sincs két ugyanolyan helyzet. a tapasztalt trader intuícióit leprogramozni pedig annyira lehetetlen körübelül mint egy durrr botot létrehozni, ez még talán az illető közreműködésével is hatalmas, ha nem lehetetlen feladat.

    az órabért illetően szinte lehetetlen pontos számításokat végezni szerintem, legalábbis az esetemben biztosan. a kollégánál viszont pontosan ki tudnánk számolni, hogy 1x kereskedési nap alatt naponta 8 órát dolgozott, és ezzel mennyit keresett, majd leosztani.
    de nem ezek a legfontosabb mérőszámok egy tradernél, erről fogok még írni (én is?).
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 08. 16:07
    a félreértett szupermarketkalóz.

  8. #48
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    nekem a tadawulfx-nél van számlám.
    eltapsoltam pár száz dollárt az elején természetesen, de jelentős összeget csak azután töltöttem fel, miután elértem a marginálisan profitábilis szintet.
    ugyanezt tanácsolom mindenkinek.

    hogy mennyivel érdemes elkezdeni?
    minél kevesebbel.
    sajnos annak egy részének úgyis búcsut mondhatsz egy pár hónapon belül.

    a profi tőzsdés életbe belekezdeni 1-2 év tartalék és pár tízezer dollár nélkül öngyilkosság, de nem árt előtte 1 év konstans pozitív eredmény sem.
    innentől kezdve a saját tehetségeden (=profitpotenciálodon) és a kockázatvállalási hajlandóságodon múlik minden.



    Idézet apro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont ez az. Ugyanolyan a mezőny mindig. Csakhogy egyből highstakes (amire még rátesz egy lapáttal a saját pszichéd)


    Durván. 70%+, de nincs pontos adat rá.



    +1
    Jól képbe kerültél rövid idő alatt!
    Melyik brókercégnél vagy?
    Hány számlát, hányszáz $-t füstöltél el az elején?
    a félreértett szupermarketkalóz.

  9. #49
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Nekem is tetszik a téma, jó kezdeményezés
    You 're an apple

  10. #50
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet Nyuzoo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én úgy tudom a minimum (micro account ) 1000$, Peti melyik site-ot ajánlod hol lenne érdemes elkezdeni ? JA és ha nem nagy kérés leírnád vagy linkelnéd azokat a könyveket (amit kiraktál azokon kívül) amiket érdemes elolvasni?
    szia!

    mini accountot nyitni 1 dollárral is lehet egy-két brókernél, de az első pár hónapban mindenképpen csak demón (playmoneyban) érdemes kereskedni, olyasmi az eleje, mint amikor megtanulod a handerősségeket és megismerkedsz a kezelőfelülettel.
    további anyaggal is fogok szolgálni, az eddig belinkeltek feldolgozása is igényel pár hetet.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 08. 20:32
    a félreértett szupermarketkalóz.

Oldal: 5 / 42 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •