Oldal: 6 / 42 ElsőElső ... 4567816 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (412) összesen
Like Tree8Likes

Téma: póker -> tőzsde.

  1. #51
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Aki elküldte már priviben a mail címét, annak most küldtem át az anyagot...

  2. #52
    Idegen BlackSmith avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 11.
    Hely
    Newerth
    Hozzászólások
    19

    Alapbeállítás

    @Orang3J3ws99

    off-shore céghez kell egy olyan tőke nagyság is amiből nem gond fedezni a költségeket. Az nem mindenkinek megfelelő.

    20% pedig nem sok.
    Too bad, it's me! BLACKSMITH!

  3. #53
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    grindolássla szemben lehet előnye, hogy ha jól tudom hétvégén nincs kereskedés (bár lehet hogy van, csak a forgalom minimális)

    egy gyűjteménynek a hasznosnak ítélt anyagokról eléggé örülnék

    tőzsdemámor meg jó könyv, olvassátok (bár még nem értem a végére ), mindeképpen elgondolkodtató benne jópár dolog.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  4. #54
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    3.

    gondolkozzunk így: a pókerben a játékosok kb. 80-85%-a vesztő. na most, ugyanez az arány megállja a helyét a tőzsdén is. na már most, a különbség, hogy míg a pókerben egy asztalnál összesen maximum 9 másik emberrel fogsz játszani, a tőzsdén az összes többi kereskedővel egyszerre mérkőzöl meg.
    és persze amit egy jó pókeres ilyenkor tehet (mármint ha beül egy fullring asztalra) az az, hogy befeszül, legalábbis a headsup játékához képest mindenképpen.. és a kezdő kereskedőnek is erre kellene törekednie, főleg a karrierje elején.
    persze van még egy lényeges különbség a két játék között: a tőzsdén nincsenek vakok. nincsen folyamatos kényszer arra, hogy játsszál és döntéseket hozz. megteheted, hogy csak a legjobb belépési pontokat játszod meg (csak az ász párt). természetesen ettől függetlenül ugyanúgy szükség van az önfegyelemre, hogy ha nem jött be az amúgy ideálisnak tekintett belépési pont, és egyértelműen kiderül, hogy verve vagy, eldobjad a lapodat.

    itt jön be a stop loss alkalmazása: benne vagy a pozícióban, és elkezd az ellenkező irányba menni az árfolyam, mint amire fogadtál, a helyes döntés pedig ugyanúgy, ahogy az ász párnál is, az, hogy befejezed a partit. hogy nálad mi a határ, meddig kell elmenjél, hogy megbizonyosodj róla, hogy verve vagy (illetve a tőzsdén milyen messze teszed a stop lossodat - ahol automatikusan lezárul a trade - a belépési pontodtól), az egyénenként változik.

    de persze ez csak az egyik része a pozíció menedzselésének, utána jön a neheze:
    hogyan szedjem ki a legtöbb pénzt az ász páromból?

    tehát:
    belépési pontok keresése/pozíció megnyitása - preflop
    kilépési stratégia meghatározása/pozíció menedzselése - postflop

    ugye az alap feltétel, hogy átlagban többet nyerjél az induló lapjaiddal, mint amennyit veszítesz velük - ismeritek gondolom az amúgy sok esetben abszolút félreértelmezett “kis kéz kis pot, nagy kéz nagy pot” mondást -, és ugyanerre kell (sőt, ha nyereséges akarsz lenni, muszáj) törekedni a kereskedésnél is.
    gondoljunk csak arra, hogy kis pocket-tel is "setmining"-ra adunk meg a fishek ellen, amikor is kis kockázattal szállunk be (ideális esetben), viszont ha beindult a szekér (azaz megkapjuk a csodás harmadik, miénkkel egyező lapot a flop-ra), akkor a cél, hogy betegyük az összes pénzt ami előttünk van.

    sok kezdő viszont átesik a ló túlsó oldalára, és kizárólag a belépésre helyezi a hangsúlyt, nem foglalkozik a trade-del a továbbiakban, előre beállított take profit (ahol a pozíció automatikusan lezárul profitban) szint kiveszi, és örül.
    hasonlóan, ha adsz egy kezdő pókeresnek egy indulókéz-táblázatot, egy fishekkel teli asztalon már valószínűleg el fogja érni a marginálisan profitábális szintet.
    csak hogy a pénz a postflop tudásban van, akkor kerül be a pénz 90%-a, és nagyon sokat számít a hand reading és a valószínűségek pontos ismerete. (valójában persze még sok dologból áll egy jó pókeres postflop tudása, board-textúra, ellenfél vagy ellenféltípus kiismerése, stb.)
    és pont így van ez tőzsdén is. alap feltétel, hogy be tudsz lépni a piacra a megfelelő időpontban, de menedzselni a pozíciót sokkal nehezebb és fontosabb feladat. minél tapasztaltabb valaki, annál jobban megengedheti magának, hogy több (gyengébb minőségű) belépési szignált is bekössön, mivel a "postflop" tudásának köszönhetően jobban jön ki a marginális döntés helyzetekből.
    persze a tőzsdén nem csak vakok nincsenek, de imidzsek sem, tehát erre nincsen rákényszerítve senki, nem kevés olyan sztorit hallani, hogy valaki évente 3-4-szer nyit pozíciót, mégis 5-10x annyit keres (éves ROI-ban mérve), mint az, aki egész nap ott ül a gép előtt és tradel. (persze a hosszútáv lassaban fog kijönni ebben az esetben

    ez egy kicsit zavaros, és még hozzá is akarok rakni, úgyhogy lesz belőle új változat később, de a továbbgondoláshoz szükség van a kommentekre, úgyhogy hajrá!
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 09. 04:18
    a félreértett szupermarketkalóz.

  5. #55
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    "gondolkozzunk így: a pókerben a játékosok kb. 80-85%-a vesztő. na most, ugyanez az arány megállja a helyét a tőzsdén is."

    így is utáljuk eléggé a kapitalizmust, hát ha ez még igaz is volna. XD
    Utoljára módosítva: nando42 által: 2010. 10. 09. 06:37

  6. #56
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 12.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    157

    Alapbeállítás

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy itt nincs akkora hátránya, ha most kezdőként nyitok valahol számlát(gondolok itt demo számla vagy kis befizetésekre 1k$)? Mivel ugye pókeren egyből nyitottam a Ps-en egy számlát majd ügyesen kihasználtam a 10$-os FD bónuszukat:P, meg ugye sorolhatnám itt a FTP rakebackes acc hiányát stb...
    Valamint tegnap óta bújom a neten található cikkeket +videókat, +van egy csomó tőzsdetanfolyam. Erről is szívesen olvasnék még, hogy melyikre érdemes(mindegy?) jelentkezni?

  7. #57
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hozzászólások
    71

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3.


    persze van még egy lényeges különbség a két játék között: a tőzsdén nincsenek vakok. nincsen folyamatos kényszer arra, hogy játsszál és döntéseket hozz. megteheted, hogy csak a legjobb belépési pontokat játszod meg (csak az ász párt). természetesen ettől függetlenül ugyanúgy szükség van az önfegyelemre, hogy ha nem jött be az amúgy ideálisnak tekintett belépési pont, és egyértelműen kiderül, hogy verve vagy, eldobjad a lapodat.

    itt jön be a stop loss alkalmazása: benne vagy a pozícióban, és elkezd az ellenkező irányba menni az árfolyam, mint amire fogadtál, a helyes döntés pedig ugyanúgy, ahogy az ász párnál is, az, hogy befejezed a partit. hogy nálad mi a határ, meddig kell elmenjél, hogy megbizonyosodj róla, hogy verve vagy (illetve a tőzsdén milyen messze teszed a stop lossodat - ahol automatikusan lezárul a trade - a belépési pontodtól), az egyénenként változik.

    de persze ez csak az egyik része a pozíció menedzselésének, utána jön a neheze:
    hogyan szedjem ki a legtöbb pénzt az ász páromból?

    tehát:
    belépési pontok keresése/pozíció megnyitása - preflop
    kilépési stratégia meghatározása/pozíció menedzselése - postflop
    Tetszik az analógiád!
    Így pár év után pontosan tudom magamról, hogy jómagam erőssége a beszállási pontok megtalálása, gyengeségem pedig a profitmaximalizálás.
    Végül is ez a jobbik eset, mintha fordítva lenne, kevesebb az idegeskedés, hogy rossz fele indul el, cserébe az átlagos nyereségem lehetne több is.
    Érdekes, de a pókerben meg inkább a postflop játékom jó, kicsit laza vagyok preflop .

  8. #58
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Jó a topic, hamisitatlan pókeres topic ;-)
    A "tőzsde" nekem egyáltalán nem a forex, ahol:
    - mikro mozgások
    - magas jutalékok
    - gyakori adás vételek
    - megjósolhatatlan irányok
    - nincs hosszútávú trend
    - kismillió könyv van a technikai elemzésről amely haszna kétséges
    - mivel a piacot a "hirek, bejelentések, politika" fogja mozgatni.
    Én is ezzel kezdtem - bár én részvényekkel tőkeáttételesen daytradeltem- de hamar rájöttem hogy ebben semmi logika és kiszámithatóság nincs, illetve az infó legutoljára fog eljutni egy kis pöcs ország utolsó senkijéhez, és a késedelem miatt pont hogy hátrányt fogok szenvedni, mivel "pletykára vesz, hirre elad." (vagy valami ilyesmi)
    Aztán átmentem level 2re: OK, "én nem értek hozzá, nem vagyok forró hirek közelében", mit tegyek? Hát pénzt adok "profiknak", tehát adtam pár millát a Quaestornak, concordenak, stb. Mi lett belőle? Muhaha.
    A concorde VIP szmlája 3 évvel ezelőtt 2Mftról indult, nosza adtam is, és megmondtam hogybármit csinálhatnak vele, a bux indexnél hozzanak nagyobb profitot. Pont jött a válság, a bux indexhez hasonlóan sikerült elharmadolniuk a pénzt, ahelyett hogy a k..va nagy mozgásokból oriás profitot realizáltak volna, shortot és tökeáttételt is engedélyeztem. Ugyanez questor, illetve haverom a budacashnél.
    Szóval a nagy tudás tanulásban nem hiszek.
    Inkább átálltam a hosszútávra, mivel az értékpapirtőzsde hosszútávon egyértelműen nyereséges. Kiválasztok néhány céget, szektort, alapot és bevásárolok. Vettem egy halom magyar papirt, majd jöttek a külföldipapirok, majd alapokat kezdtem vásárolni, majd netről kinéztem hogy az alapokban konkrétan milyen papirok vannak és megvettem én közvetlenül (muhaha, soha nem hallottam kinai vagy brazil cégből venni elsőre nagy poén).
    Igy pár év után keresve sem találok olyan üzletet, ami ne lenne nyereséges. Pedig közben volt egy "világégés" is. Ja, és ezzel "dolgozni sem kell", passziv bevétel.
    Én inkább elmentem tegnap a Járai féle Pannónia biztositó részvénykibocsátásról szóló tájékoztatóra, és hosszas matematikaipiaciüzleti elemzés után (értsd: szimpatikus volt), jegyzek részvényt, abban bizva hogy 3 év alatt felmegy a duplájára, nekem az elég, a napi idegeskedős adokveszek játékot meghagyom másnak, mivel úgysem tudom holnap lesz vagy nem lesz bejelentés valamelyik politikustől, ami ráadásul vagy igaz vagy nem...
    De a "divatnak" engedve haverral együtt (kockázatmegosztás) mi most nyitottunk forex robotos számlát. Azt a pénzt már ki is vettem a könyvelésmből, leirtam veszteségnek, már csak pozitiv hir érhet... Értitek a lényegét? Ha nyereség van akkor viszik a 40%át (minusz adó 20%), ha buknak akkor bocs az a te kockázatod. Köszbazmeg. Inkább alapitok egy ilyen céget...

  9. #59
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    pont ez az amiért ilyen rossz híre van forexnek... mert senki nem látja a fától az erdõt.

    - mikro mozgások mindenhol vannak, ha nem akarsz részt venni bennük, tradelj magas idősíkon (napos például).
    - magas jutalék? mihez képest? 2 pip a spread EURUSD-n a legtöbb helyen. nem kell neked 5 percenként ki be ugrálnod. 2 pip a spread akkor is, ha két évig benne vagy a pozícióban. nem azt mondom, hogy pl. az amerikai részvénypiac drága, mert nem az, de a BUXon nem tudsz beszálni 0.3% fee alatt semmibe. (hosszútávra)
    - gyakori adás vételek. ez a tőzsde lényege, a likviditás, hogy tudjál venni vagy eladni amilyen árszinten csak akarsz.
    - megjósolhatatlan irányok: nézz rá egy két chartra szerintem.
    USDCHF. AUDUSD. USDJPY. USDCAD. arany! kb. évek óta egy irányba trendelnek.
    - a piacot a hirek, bejelentések és a politika mozgatja?
    három héttel ezelőtt, a japán jegybank megpróbált beavatkozni a folyamatosan erősődő jen árfolyamába. mindenki tudta, hogy ez egyszer meg fog történni, erősödött is 2% aznap. mára már rég az eredeti alltime high fölé erősödött. semmilyen nemzetközi jegybank összefogás nem tudja megállítani az erős forex trendeket, kismillió példa van erre, nézz utána.

    a kudarcélményeidből nem azt a következtetést kellene levonni, hogy senki más nem kereshet ezzel pénzt, hanem inkább azt, hogy te valószínűleg rosszul csináltál valamit.


    kicsit olyan volt ez a hozzászólásod, mint amikor egy kezdő feltölti az első depositját, beül starsra, lejön a regnek a flushe turnre, de azért kifizeti top párral, majd utána fél óráig tolja a chatben hogy stars rigged meg az egész online poker rigged és itt nem lehet nyerni meg milyen balszerencsés, és bele sem gondol, hogy lehet, hogy inkább dobni kellett volna.


    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó a topic, hamisitatlan pókeres topic ;-)
    A "tőzsde" nekem egyáltalán nem a forex, ahol:
    - mikro mozgások
    - magas jutalékok
    - gyakori adás vételek
    - megjósolhatatlan irányok
    - nincs hosszútávú trend
    - kismillió könyv van a technikai elemzésről amely haszna kétséges
    - mivel a piacot a "hirek, bejelentések, politika" fogja mozgatni.
    Én is ezzel kezdtem - bár én részvényekkel tőkeáttételesen daytradeltem- de hamar rájöttem hogy ebben semmi logika és kiszámithatóság nincs, illetve az infó legutoljára fog eljutni egy kis pöcs ország utolsó senkijéhez, és a késedelem miatt pont hogy hátrányt fogok szenvedni, mivel "pletykára vesz, hirre elad." (vagy valami ilyesmi)
    Aztán átmentem level 2re: OK, "én nem értek hozzá, nem vagyok forró hirek közelében", mit tegyek? Hát pénzt adok "profiknak", tehát adtam pár millát a Quaestornak, concordenak, stb. Mi lett belőle? Muhaha.
    A concorde VIP szmlája 3 évvel ezelőtt 2Mftról indult, nosza adtam is, és megmondtam hogybármit csinálhatnak vele, a bux indexnél hozzanak nagyobb profitot. Pont jött a válság, a bux indexhez hasonlóan sikerült elharmadolniuk a pénzt, ahelyett hogy a k..va nagy mozgásokból oriás profitot realizáltak volna, shortot és tökeáttételt is engedélyeztem. Ugyanez questor, illetve haverom a budacashnél.
    Szóval a nagy tudás tanulásban nem hiszek.
    Inkább átálltam a hosszútávra, mivel az értékpapirtőzsde hosszútávon egyértelműen nyereséges. Kiválasztok néhány céget, szektort, alapot és bevásárolok. Vettem egy halom magyar papirt, majd jöttek a külföldipapirok, majd alapokat kezdtem vásárolni, majd netről kinéztem hogy az alapokban konkrétan milyen papirok vannak és megvettem én közvetlenül (muhaha, soha nem hallottam kinai vagy brazil cégből venni elsőre nagy poén).
    Igy pár év után keresve sem találok olyan üzletet, ami ne lenne nyereséges. Pedig közben volt egy "világégés" is. Ja, és ezzel "dolgozni sem kell", passziv bevétel.
    Én inkább elmentem tegnap a Járai féle Pannónia biztositó részvénykibocsátásról szóló tájékoztatóra, és hosszas matematikaipiaciüzleti elemzés után (értsd: szimpatikus volt), jegyzek részvényt, abban bizva hogy 3 év alatt felmegy a duplájára, nekem az elég, a napi idegeskedős adokveszek játékot meghagyom másnak, mivel úgysem tudom holnap lesz vagy nem lesz bejelentés valamelyik politikustől, ami ráadásul vagy igaz vagy nem...
    De a "divatnak" engedve haverral együtt (kockázatmegosztás) mi most nyitottunk forex robotos számlát. Azt a pénzt már ki is vettem a könyvelésmből, leirtam veszteségnek, már csak pozitiv hir érhet... Értitek a lényegét? Ha nyereség van akkor viszik a 40%át (minusz adó 20%), ha buknak akkor bocs az a te kockázatod. Köszbazmeg. Inkább alapitok egy ilyen céget...
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 09. 13:21
    a félreértett szupermarketkalóz.

  10. #60
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet Tomesz001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy itt nincs akkora hátránya, ha most kezdőként nyitok valahol számlát(gondolok itt demo számla vagy kis befizetésekre 1k$)? Mivel ugye pókeren egyből nyitottam a Ps-en egy számlát majd ügyesen kihasználtam a 10$-os FD bónuszukat:P, meg ugye sorolhatnám itt a FTP rakebackes acc hiányát stb...
    Valamint tegnap óta bújom a neten található cikkeket +videókat, +van egy csomó tőzsdetanfolyam. Erről is szívesen olvasnék még, hogy melyikre érdemes(mindegy?) jelentkezni?
    itt egy forexes rakeback site:
    CashBackForex - Forex Rebates | Compare Forex Brokers

    mindenképpen innen vagy hasonló oldalról regeljetek valódi számlát egy brókercéghez, hiszen gyakorlatilag nulla pluszmunkával kaptok vissza a spreadből x %-ot.

    tőzsdetanfolyam: ForexEgyetem.hu - Kezdőlap - Minden amit a devizapiacról tudni kell szerintem, ami használható, de nem feltétlenül éri meg, egyrészt az oktatók sokat fórumoznak, másrészt rengeteg youtube-os videó van fent, amiből le tudod szűrni a lényeget, szerintem jobb, ha nem készen kapod a dolgokat, hanem neked kell feldolgozzad.
    Forex Street. The Foreign Exchange Market-on van egy jobb ilyen cikkgyüjtemény az education részben, azt érdemes bújni, vannak webinarok is minden nap, vissza is lehet nézni őket.
    a könyveken még gondolkodnom kell, nem olyan egyszerü az
    de ha az Forex Trading, Technical Analysis, Forex Signals, Learn Trading - FX Path book recommendation szekcióját megnézed, azok szerintem mind szinvonalasak.
    a félreértett szupermarketkalóz.

Oldal: 6 / 42 ElsőElső ... 4567816 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •