Oldal: 8 / 42 ElsőElső ... 67891018 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (412) összesen
Like Tree8Likes

Téma: póker -> tőzsde.

  1. #71
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet apro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mondtad, hogy technikai elemzés alapján kereskedsz. Ami már önmagában kizárólag a múlt történésein alapul. Szóval itt akkor bőven ellentmondás van.
    A robotot persze nem arra találták ki, hogy az idők végezetéig 1 "beállítással" kereskedjen. Ahogy te alkalmazkodnál, arra programozod be a robotod stratégiáját is. Nem mesterséges intelligencia, csak egy helyetted dolgozó eszköz.

    Még a demó számlás résszel nem értettem egyet. Demó számlán az esetek többségében mindenki nyerő. Aztán láss csodát, hirtelen bukóba fordul minden az élő számlán. Nem, vagy későn, vagy máshol teljesülő ügyletek, stb... nehogy itt lelkesedésből nekiálljanak sokan, aztán bukó lesz a vége.
    én őszintén szólva a technikai elemzés nagyrészét humbugnak tartom, és nem kizárólag indikátorokra, alakzatokra vagy trendvonalakra hagyatkozom. ezek csak a belépési pontjaim meghatározásához kellenek. őszintén szólva, ha rá lennék kényszerítve, meg tudnám oldani ilyen eszközök nélkül is. (ettől függetlenül nem árt ismerni őket, használatuk segíthet az objektivitás megőrzésében (már ha egyáltalán meg lehet őrízni

    nagyon nagy a ködösítés a tőzsdével kapcsolatban, és sokan csak azzal foglalkoznak, hogyan mozog az árfolyam, és rá sem hederítenek, hogy miért is teszi mindezt. kezdők, akik csodaindalakzatokat keresnek, vagy programozók, akik különböző indikátorbeállításokkal és kombinációkkal próbálkoznak.
    nem állítom, hogy én átlátok a szitán, de lehet hogy senki sem: annyi szereplője van a piacoknak, annyifajta, tökéletesen ellentétes szándékkal illetve elképzeléssel...
    viszont van egy, következetesen fellelhető tulajdonsága a tőzsdei reakcióknak, mégpedig a folyamatokat öngerjesztővé varázsoló csordaszellem, amivel párhuzamosan megjelenik a szereplőkben a félelem illetve a kapzsiság.
    szerintem ilyen szituációkban érdemes kereskedni. látsz egy trendet, és egy korrekció végén beszállsz. persze ez így egy kicsit le van egyszerűsítve, de nem annyira, mint amennyire elsőre gondolnátok.

    persze a trendet meghatározni ezerféle technikai eszközzel lehet, de szerintem, ha nem látod meg abban a pillanatban, amikor ránézel a chart-ra, hogy most merre megy az árfolyam, hanem trendvonalakat kell húzogass, vagy csúcsokat és völgyeket jelölgess, akkor az nem egy erős trend. én inkább keresek egy olyan instrumentumot, ahol ki tudom használni ezeket az öngerjesztő folyamatokat.

    szakirodalom:
    Michael Covel: Trend following

    MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

    hogyha ehhez a pár alap koncecióhoz ragaszkodsz:
    - mindig a trenddel egy irányba kereskedj
    - a veszteségeidet vágd el amikor még kicsik, a nyerőidet hagyjad kibontakozni
    akkor már mindenféle egyéb technikai eszköz vagy indikátor nélkül már (valamennyire) nyereséges leszel hosszútávon, akár véletlenszerű beszállókat használva, megfelelő bankrollmenedzsmenttel.

    és pont ez az, aminek tökéletesen az ellentét teszik a kezdők (az a bizonyos 85%, akik veszteségesek), és erre van két elég látványos bizonyítékom is:
    Forex @ DailyFX - Forex Sentiment | Forex Technical Analysis
    Community Outlook | Myfxbook
    nézzétek meg, amelyik devizapár szépen trenddel, azt az ellenkező irányba játssza az egész közösség, mindenki vár a fordulóra, úgy, hogy közben hatalmas mínuszokban ül, míg ha valaki nyerőben van, azt gyorsan lezárja (pl. USDJPY - 94% longolja myfxbookon jelen pillanatban (hatalmas esőtrendben), átlagos nyereség +1 pip, átlagos veszteség -211 pip).
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 09. 22:17
    a félreértett szupermarketkalóz.

  2. #72
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    a demó számlához: én nem fogadtam meg ezeket a tanácsokat, csak nagyon rövid ideig kereskedtem playmoneyban. megértem, hogy miért lehet valaki nagy nyerő demószámlán és ha ugyanazzal a lendülettel feltölt x összeget, azt miért bukja el: gyakorlatilag eddig nem volt tétje a dolognak.
    mostantól viszont ő is találkozik a kereskedéssel együtt járó intenzív érzelmekkel, élesben. ami nem kellemes, és teljesen irracionális döntéseket eredményezhet.

    manapság ezzel külön tudományág foglalkozik, a viselkedés-gazdaságtan.
    csináltam egy előadást erről nemrégiben, közzé is fogom tenni a szövegelés nélkül is élvezhető változatot hamarosan.

    hogy ha valamilyen teljesen egyező területet keresünk a két szakma között, akkor mindenképpen a dolog pszichológiai részére kell gondoljunk. ijesztő lesz, sajnos nem szabadul meg az ember a downswing-től, vagy az alattomosan lappangó, rossz döntéseket eredményező tilt-től a váltással.

    szerintem az ideális (legolcsóbb ) menete a dolognak:
    - demó számla
    - mikro éles számla
    - mini éles számla
    és így tovább, fokozatosan növelhetjük a kereskedésre szánt tőkét, már persze, ha nyereségesek vagyunk. ha nem, akkor irány az első lépés.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 09. 22:14
    a félreértett szupermarketkalóz.

  3. #73
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jaja, azokban az emberekben én sem nagyon biztam, de mindig keresgélek új befektetés lehetőségek után, igy jött a póker is...
    Ja, megnéztem a könyvet, köszi, most újraolvasom, ezt már annak idején is olvastam, jó volt...
    bezzeg pont a yahoofinancet nem néztem, amikor itt van a favouritesben ;-)
    Akkor jól sejtettem hogy a forex "zérő összegű játék", köszi. Azt sejtem hogy a részvény piac meg marhára nem az.
    Én sajnos az a lusta "tőkés" vagyok, aki nem akar sokat dolgozni, viszont pénzt keresni igen. Nekem ezért jobb a "rendes" tőzsde: ott tanulás és munka nélkül is van pénz (sajnos).
    Meg engem valahogy vonz az a perverzitás, hogy 1x dolgozok, de soxor jön belőle pénz, azaz passziv jövedelem. 1x dolgoztam a munkahelyen a fizuért, majd veszek belőle mtelekomot, és a 10-14% éves osztalékhozam tuti, emellett még árfolyamnyereségem is lehet belőle.
    Az meg még inkább vonz, hogy mások dolgoznak ezen cégeknél helyettem, és én az általuk összedolgozott nyereségből kapok pénzt, illetve a "jól menő" vállalat árfolyama megy feljebb, igy abból is pénzem van...
    Igy azt gondolom hogy a forex és a póker között lehet\érdemes párhuzamot keresni, a klasszikus részvénytőzsde és a póker között nem nagyon, vagy legalábbis nehéz.
    Nem yahoot vettem, hanem applet jópár éve, szerinted mennyit hozott? ;-) (plussz az euro árfolyam is)
    Egyébként nekem is tadawulfxem van, barátkozok vele, robotokat backtesztelek, egyelőre nagyon vegyes tapasztalattal..
    Azt viszont megkérdezném, hogy ha most van 1 vagy 10 millió forintod, mibe tennétek?
    a, forexrobotba (azaz odaadnád pölö a forexakadémiának?)
    b, ember kezelte forex számlára
    c, részvény, befalap portfólióba
    d, unitlinked biztositással egybekötött megtakaritásba (brokernet, OVB)
    e, egyéb, tipp?

    szerintem befektetni robotba, vagy ember által kezelt számlára csak szakértelemmel és nagyon sok utánajárással érdemes. akkor adnám oda másnak a pénzemet, ha meg tudja mondani, hogy mit csinál vele és miért, plusz évekre visszamenő konstans profitja van.
    szerintem minimum közép szintű kereskedőnek kell lenned, hogy megállapítsd, hogy a másik kereskedési metódusa valóban működőképes lehet-e, és a másik, hogy nem manipulálta-e a track recordját (sajnos ez nem ritka eset).

    kb. olyasmi lehet ez, mint a stakelés. ahhoz, hogy nyugodt szívvel adjál pénzt a delikvensnek, nyerő pókeresnek kell lenned, hogy meg tudd állapitani, elég jó-e a gondolatmenete ahhoz, hogy megverje a limitet, amire szponzorálod.

    a többiről nem tudok nyilatkozni, egy, a pszichológiai profilodnak megfelelően diverzifikált portfólió valószínűleg a legjobb megoldás.

    ja, dehogynem: az UL életbiztosítás egy nagy lehúzás.
    Pénzügyek : - Unit-linked életbiztosÃ*tások: a TKM elsÅ‘ három hónapja - ecoline.hu
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 10. 01:13
    a félreértett szupermarketkalóz.

  4. #74
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Úgy kb hány pipes veszteségnél szállsz ki, illetve kb hány pipes nyereségnél?
    Ja, az UL volt a kakukktojás, nálunk komoly családi vitát váltott ki, van egy brokernetes meg egy OVBs a családban, jól rábeszéltek merthogy "pénzügyi tanácsadás" amit már jó ideje csinálok, elvégeztem a "tanfolyamot" (lol), levizsgáztam, de egyelőre nem csinálom.
    Az 1, 10 millás kérdéssel azt kérdezném meg, hogy mennyire tartod a forexet vagyonkiépitési vagy vagyongyarapitási eszköznek?
    Én elég kockázatosnak tartom, ezért csak kis részt tennék rá.
    Kicsit olyannak érzem mint a pókert: lehet könnyen nullából 10khufot csinálni, meg 10khufból 100kt, de igen nehezen 1Mból 10Mt.
    Az akadémiás ****i korrekten azt mondta: ***** kockázatos, napi 5-10% ingás is benne van, ne csinálja aki nem birja lelkileg. Náluk pölö -30% a teljes számlára vonatkozó stoplimit, amire azt mondta hogy rosszesetben akár 1-2 nap alatt is összejön. Olyasmi mint pokerben az "elindultam 10 versenyen, buktam, bocs, nem jött ki a hosszútáv", ami nekem ugye elég szerencsejátéknak tűnik, amire nem szivesen szánok komolyabb összeget.

  5. #75
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy kb hány pipes veszteségnél szállsz ki, illetve kb hány pipes nyereségnél?
    Ja, az UL volt a kakukktojás, nálunk komoly családi vitát váltott ki, van egy brokernetes meg egy OVBs a családban, jól rábeszéltek merthogy "pénzügyi tanácsadás" amit már jó ideje csinálok, elvégeztem a "tanfolyamot" (lol), levizsgáztam, de egyelőre nem csinálom.
    Az 1, 10 millás kérdéssel azt kérdezném meg, hogy mennyire tartod a forexet vagyonkiépitési vagy vagyongyarapitási eszköznek?
    Én elég kockázatosnak tartom, ezért csak kis részt tennék rá.
    Kicsit olyannak érzem mint a pókert: lehet könnyen nullából 10khufot csinálni, meg 10khufból 100kt, de igen nehezen 1Mból 10Mt.
    Az akadémiás ****i korrekten azt mondta: ***** kockázatos, napi 5-10% ingás is benne van, ne csinálja aki nem birja lelkileg. Náluk pölö -30% a teljes számlára vonatkozó stoplimit, amire azt mondta hogy rosszesetben akár 1-2 nap alatt is összejön. Olyasmi mint pokerben az "elindultam 10 versenyen, buktam, bocs, nem jött ki a hosszútáv", ami nekem ugye elég szerencsejátéknak tűnik, amire nem szivesen szánok komolyabb összeget.
    te valamit nagyon nem értesz
    10K -> 100K az pont ugyan az mint 1M -> 10M
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  6. #76
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy kb hány pipes veszteségnél szállsz ki, illetve kb hány pipes nyereségnél?
    Ja, az UL volt a kakukktojás, nálunk komoly családi vitát váltott ki, van egy brokernetes meg egy OVBs a családban, jól rábeszéltek merthogy "pénzügyi tanácsadás" amit már jó ideje csinálok, elvégeztem a "tanfolyamot" (lol), levizsgáztam, de egyelőre nem csinálom.
    Az 1, 10 millás kérdéssel azt kérdezném meg, hogy mennyire tartod a forexet vagyonkiépitési vagy vagyongyarapitási eszköznek?
    Én elég kockázatosnak tartom, ezért csak kis részt tennék rá.
    Kicsit olyannak érzem mint a pókert: lehet könnyen nullából 10khufot csinálni, meg 10khufból 100kt, de igen nehezen 1Mból 10Mt.
    Az akadémiás ****i korrekten azt mondta: ***** kockázatos, napi 5-10% ingás is benne van, ne csinálja aki nem birja lelkileg. Náluk pölö -30% a teljes számlára vonatkozó stoplimit, amire azt mondta hogy rosszesetben akár 1-2 nap alatt is összejön. Olyasmi mint pokerben az "elindultam 10 versenyen, buktam, bocs, nem jött ki a hosszútáv", ami nekem ugye elég szerencsejátéknak tűnik, amire nem szivesen szánok komolyabb összeget.
    nézd, mindenki akkora kockázatot vállal, amennyit el tud viselni vagy fel tud dolgozni. olyan dolog ez, hogy felmehetsz 10 buyinnal is NL400-ra, én azért megvárnám a 100-at. a pénzem maximum 2%-át kockáztatom egyszerre, és maximum hetente 3 beszállóm van.
    mindig arra törekedek, hogy legalább az eredeti kockázat 2-3x meglegyen profitban, mielőtt kiszállok, de persze itt nagy a variancia, sok nullás trade-m van (mert ugye ahogy elmozdult x pip-et az árfolyam, kiveszem belőle a kockázatot, és nem hagyom, hogy visszamenjen mínuszba). 30-50 pip körüli stop loss-okkal dolgozok, ami kicsinek tűnhet H4-en, de úgy gondolom, az én belépési stratégiámhoz ez bőven elég.
    nem dolgozok előre meghatározott célárakkal, megy az árfolyam, ameddig tart a piac lelkesedése, én pedig manuálisan követem a stop-ommal, így biztosítva a lebegő profitot.

    a tőkeáttétel, amit kapsz a brókeredtől, hatalmas kiingásokhoz vezethet - de csak akkor, ha ezt választod. kereskedhetsz kis kötésmérettel is, sok helyen 0.01 lot a minimum, ilyenkor nagy tőkeáttételnél is csak 10 cent plusz mínuszt jelent egy pip elmozdulás. ha valaki 10 vagy 20 buyin-es bankrollal pókerezik, garantáltan csődbe fog menni hosszútávon, ugyan így van ez a kereskedésnél is, 50 beülő (azaz a piacon egységnyi kockázat) alatt nagyjából szerencsejáték az egész, hatalmas kiingásokkal és valószínű csőddel.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 10. 12:35
    a félreértett szupermarketkalóz.

  7. #77
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    eldöntöttem, belevágok.
    Végigolvasom amiket belinkeltél, aztán iráááány a playmoney
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  8. #78
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    "pénzem maximum 2%-át kockáztatom egyszerre, és maximum hetente 3 beszállóm van.
    mindig arra törekedek, hogy legalább az eredeti kockázat 2-3x meglegyen profitban... kiveszem belőle a kockázatot"

    Ebben még kérnék egy kis magyarázatot, nem értem.
    Az hogy csak 2%át kockáztatod, az csökkenti a hirtelen csőd kockázatát, de ezzel az adott befektetésre vonatkozó kockázatnem változik. Úgy látom, hogy azt a tőkeáttétel befolyásolja, azaz ha nincs, akkor mikromozgás lévén kb semmi nem változik, ha meg 100x, akkor ugye 1% változás alatt bukta\duplázás.
    Mit jelent nálad az hogy "kiveszem belőle a kockázatot"?

  9. #79
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 12.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    157

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    eldöntöttem, belevágok.
    Végigolvasom amiket belinkeltél, aztán iráááány a playmoney
    Egyetértek! Amióta elindult ez a topic kb. 20órát azzal töltöttem, hogy a belinkelt meg megszerzett anyagokat olvastam +youtube-on végignéztem kismillió forex-es oktatóvidit! Nagyon bonyolultnak látszik, ahogy a grafikonokról a gyertyákkal meghatározzák h most mikor lesz új trend meg mikor töri át a régit stb. De tuti lehet vele profitot csinálni szal->érdekel a dolog!
    Kár h nincs egy deucescracked-féle oktatóvideós honlap
    Már alig várom, hogy hnap kipróbálhassam a demo számlámat!LOL
    Valaki nem jön egy tanfolyamra? Nagyon gondolkozok rajta, mert amit a neten mutatnak az elég bonyolultnak tűnik, és egyedül elég sok idő lenne mire rendesen megtanulom.
    Kicsit olyannak tűnik nekem ez a tanfolyamosdi dolog mint a freeroll pókerben. Ott is a legjobb befektetés, ha az elején egyből depositolsz és nem játszól hónapokig freerollokat(hisz 50-100$ nem nagy összeg). Tőzsdénél meg nem egyből beutalsz 2-3k $-t aztán elbuksz 1-2k-t belőle hanem előbb kicsengeted azt a 170ropit tanfolyamra, megtanulod az alapokat, szarvashibákat.

  10. #80
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 05. 04.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mit jelent nálad az hogy "kiveszem belőle a kockázatot"?
    mikor pl longnál elkezd emelkedni, és még nem éri el a kívánt target szintet, nyitva hagyja a pozíciót, de már kényelmesen be lehet lőni a stop-loss értéket a kezdeti vétel szint felé. így ha mégis elkezd esni, és kilövi a stop-loss, minimálisan, se profitot könyvel el.

    a kezdőknek jó kiindulás lehet a marketiva is, sok devizapár van, indexek és arany ezüst is, valamint nem nagy szám de kezdeti 5$ ajándék is van ami nem nagy pénz de ott konkrét kötések vannak, míg ugye demo számlánál pl nem von spreadet, így valósabb körülményeket teremtesz a gyakorláshoz. és nincs kötés minimum, centekért vehetsz adhatsz el
    Utoljára módosítva: adrian303 által: 2010. 10. 10. 16:09

Oldal: 8 / 42 ElsőElső ... 67891018 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •