Oldal: 10 / 42 ElsőElső ... 8910111220 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (412) összesen
Like Tree8Likes

Téma: póker -> tőzsde.

  1. #91
    Őstag WARETRAPS avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hely
    svájci Alpok
    Hozzászólások
    1.319

    Alapbeállítás

    Kíváncsi lennék egy bróker-póker profi véleményére is.
    Pl. Kaló Dénesére.
    Bízzunk benne hogy majd ő megosztja a tudását velünk ezügyben.
    No Time For Nuts

  2. #92
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "pénzem maximum 2%-át kockáztatom egyszerre, és maximum hetente 3 beszállóm van.
    mindig arra törekedek, hogy legalább az eredeti kockázat 2-3x meglegyen profitban... kiveszem belőle a kockázatot"

    Ebben még kérnék egy kis magyarázatot, nem értem.
    Az hogy csak 2%át kockáztatod, az csökkenti a hirtelen csőd kockázatát, de ezzel az adott befektetésre vonatkozó kockázatnem változik. Úgy látom, hogy azt a tőkeáttétel befolyásolja, azaz ha nincs, akkor mikromozgás lévén kb semmi nem változik, ha meg 100x, akkor ugye 1% változás alatt bukta\duplázás.
    Mit jelent nálad az hogy "kiveszem belőle a kockázatot"?
    ezt így nem tudom értelmezni, szerintem keversz valamit.
    konkrétan a pozícióméretezésnek (angolul: positiong sizing) kellene utanánézned, onnan fogod megtudni, hogy hogyan tudod egyszerre a tőkéd tetszőleges százalékát kockáztatni.
    pl.:
    YouTube - Position Sizing
    olyasmi, mint ahogy a no limit asztalhoz is csak 100BB-vel ülsz be, nem pedig a teljes bankrolloddal
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 11. 06:10
    a félreértett szupermarketkalóz.

  3. #93
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet nando42 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hűha, látom többek is lelkesednek az ötletért, hadd próbáljam meg elvenni a kedveteket ettől. Mondhatnám azt is, hogy azonnal mars vissza a pókerasztalhoz!
    kell a tőke, természetesen. alternatívaként, ha van egy-két éves konzisztens profitod, szerezhetsz "stakert".
    viszont, a hozamokat elszámítottad, ha 10% lenne az éves profit felső határa, senki nem tradelne.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  4. #94
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet apro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha humbugnak tartod, akkor a belépési pontjaidhoz miért használod?
    Ha a belépési pontjaidnál működik, akkor a kilépéshez miért nem használod?
    Ha nem TA-t használsz, akkor mit?


    Sok elavult dolog van, új eszközöket kell felvenni, régieket kidobni (mert már nem működik).
    Másrészt meg a TA szubjektív. Sokszor ellentmondó dolgokat lát az ember a chart-on, és emiatt azt lát bele, amit akar. De mi mással lehetne kereskedni, mint TA-val?
    Max hírkereskedés, de a kiszállási pontokat ott is TA alapján. (őrült egy műfaj lehet a hírkereskedés perces gyertyák alapján )
    olvass vissza, hogy én hogyan és milyen esetben használom a TA-t, leírtam szerintem ma vagy tegnap.
    mondok egy példát, mi az, amit kamunak tartok a technikai elemzésnél:
    rajzolsz egy majomkenyérfa alakzatot az EURUSD-re, és amikor elérte a fa harmadik ágát, azon nyomban elkezded shortolni, mert a közmegegyezés szerint az trendfordító alakzat. ez így... nonszensz.
    ugyanez igaz az indikátorokra is. olyan, mintha pókerben csak a statokra hagyatkoznál. nem azt mondom, hogy nem segít, de csak akkor, ha már alapból tudod, hogy mit miért és hogyan akarsz csinálni. segít abban, hogy pontosabban dönts. viszont, hogy ha nem nézed meg sem a lapodat sem a board textúrát, csak allin mész, mert az ellenfél felett villog a 90/90-es stat, az nem biztos, hogy pluszos .
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 11. 06:06
    a félreértett szupermarketkalóz.

  5. #95
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    komoly, hogy naponta jön 2 db. 0 hozzászólással rendelkező tag, aki leírja a személyes negatív élményeit vagy véleményét a dologról?

    nem lehetne, hogy akit nem érdekel a téma, az átmenjen a badbeat topik-ba vagy hozzászóljon inkább az aktuális bulvárhírekhez?

    bocs.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 11. 06:09
    a félreértett szupermarketkalóz.

  6. #96
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    én is elmentem a forexegyetemes tanfolyamra anno. nekem nem érte meg, két dolog miatt:
    - a belépési pontjaik és a filozófiájuk elérhető a neten több fórumról is, az oktatók folyamatosan postolnak vagy postoltak, gyakorlatilag mindent leírtak, amit a tanfolyamon elmondanak.
    - a metódusaik nem újak, bármilyen jobb könyvben megtalálod ugyanazokat az alapelveket.

    de ez ízlés kérdése, engem nem tett profitábilissá a tanfolyam, ehhez még rengeteg tapasztalatra illetve saját szabályok kialakítására is szükség volt, ami nem kevés idő.

    olyasmi ez, mint a pókeres cikkek olvasgatása/coaching videók nézegetése: nem csak megérteni, de alkalmazni is tudni kell mindezt a gyakorlatban. a tőzsdei oktatóanyagok színvonala pedig nem mindig van egyenes arányban az árukkal.
    persze, ha valaki ragaszkodik a tanfolyamokhoz, annak a legjobb választás valószínűleg a forexegyetem.

    Idézet Tomesz001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyetértek! Amióta elindult ez a topic kb. 20órát azzal töltöttem, hogy a belinkelt meg megszerzett anyagokat olvastam +youtube-on végignéztem kismillió forex-es oktatóvidit! Nagyon bonyolultnak látszik, ahogy a grafikonokról a gyertyákkal meghatározzák h most mikor lesz új trend meg mikor töri át a régit stb. De tuti lehet vele profitot csinálni szal->érdekel a dolog!
    Kár h nincs egy deucescracked-féle oktatóvideós honlap
    Már alig várom, hogy hnap kipróbálhassam a demo számlámat!LOL
    Valaki nem jön egy tanfolyamra? Nagyon gondolkozok rajta, mert amit a neten mutatnak az elég bonyolultnak tűnik, és egyedül elég sok idő lenne mire rendesen megtanulom.
    Kicsit olyannak tűnik nekem ez a tanfolyamosdi dolog mint a freeroll pókerben. Ott is a legjobb befektetés, ha az elején egyből depositolsz és nem játszól hónapokig freerollokat(hisz 50-100$ nem nagy összeg). Tőzsdénél meg nem egyből beutalsz 2-3k $-t aztán elbuksz 1-2k-t belőle hanem előbb kicsengeted azt a 170ropit tanfolyamra, megtanulod az alapokat, szarvashibákat.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 11. 03:53
    a félreértett szupermarketkalóz.

  7. #97
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 04.
    Hozzászólások
    214

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    komoly, hogy naponta jön 2 db. 0 hozzászólással rendelkező tag, aki leírja a személyes negatív élményeit vagy véleményét a dologról?

    nem lehetne, hogy akit nem érdekel a téma, az átmenjen a badbeat topik-ba vagy hozzászóljon inkább az aktuális bulvárhírekhez?

    bocs.
    Két fele van az éremnek. Jobb, ha mindkettőről is szó esik. A hsz-ek száma szerintem semmire nem enged következtetni.

    Most így hirtelen nem emlékszem, hogy a TA mellett még milyen eszközöket használsz ki és belépési pont meghatározására?

  8. #98
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet apro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Két fele van az éremnek. Jobb, ha mindkettőről is szó esik. A hsz-ek száma szerintem semmire nem enged következtetni.
    1.A hozzászólások száma nagyon sok mindenre enged következtetni.
    2. Igazad van hogy az éremnek két oldala van, de az hogy valaki csak azért beregel, vagy hozzászól mert x éve elbukott x milliót a tőzsdén, és ez egy szar, meg ebből nem lehet meggazdagodni, stb.. az szánalmas. irjon a badbeat topicba. NEM VAGYUNK RÁ KIVÁNCSIAK.
    Ha valaki tanulni, fejlődni akar, annak szerintem megfelelő lesz ez a topic ( és az összes többi) a többinek meg úgyis mind1, menjen turbo sitngozni, vagy sirni vissza oda ahonnan jött.

    Van arra lehetőség hogy usereket csak bizonyos x topikból kizárni? Nem lenne rossz megfontolni a lehetőséget.
    Köszi.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  9. #99
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    máshol legalább jól szét van választva a kettő, van a badbeat részleg, ahol mindenki elmondhatja, mekkora downswingben van, meg a handelemzések, ahol értelmes szakmai vita alakulhat ki.

    semmilyen bonyolult eszközt nem használok, egyszerűen csak erős trendekbe szállok be. az utóbbi másfél hónapban nagyon szépen, gyakorlatilag egy irányba ment az összes major devizapár árfolyama. ilyenkor érdemes igazán kereskedni: nem azzal kell foglalkoznod, hogy kitaláljad, merre fog kitörni az árfolyam, hanem csak keresel egy beszállási pontot, és úszol az árral, ameddig az tart.

    vannak olyan szituációk, amikor a vesztőknek valamiért késztetésük van arra, hogy hülyeségeket csináljanak. pl. kap egy AK-t a kezdő pókeres, és annyira össze van házasodva a preflop kvázi nutsnak számító lapjával, hogy postflop sem tudja elengedni az ász magasát.
    forex-en pont ilyen az erős trend. az összes newbie jön, és elkezd az ellenkező irányba játszani, a sokkal kisebb számban jelenlévő pro-k pedig ott állnak a másik végén a trade-nek, és hagyják, hogy épüljön a profit.
    és itt áll elő az a szituáció, ami öngerjesztő folyamattá varázsolja a trendet, hogy a smart money érdeke az, hogy folytatódjon az irány. ez pedig nem kivitelezhetetlen, hiszen ők maguk mozgatják az árfolyamokat a hatalmas tőkéjükkel.

    ettől függetlenül, nem csak megatrendben lehet pénzt keresni, de ott a legkönnyebb, hiszen ilyenkor van igazán esélyed arra, hogy kis kockázattal nagyot nyerj. ha az árfolyam le-fel ingázik (sávozik), ott nem tudod hagyni kibontakozni a nyerő pozícióidat.

    persze a trendnek vége lesz egyszer, és neked muszáj felismerned minél hamarabb. itt is szükség lehet a technikai elemzésre, aminek segítségével objektívan meg tudod állapítani, mikortól nem felel meg az alapkövetelményeknek. ez pedig határozottan jobb megoldás, mint ha szabad szemmel, csak úgy érzésre döntenél, főleg egy kezdő számára, aki hajlamos lesz az overtrade-re...

    Idézet apro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Két fele van az éremnek. Jobb, ha mindkettőről is szó esik. A hsz-ek száma szerintem semmire nem enged következtetni.

    Most így hirtelen nem emlékszem, hogy a TA mellett még milyen eszközöket használsz ki és belépési pont meghatározására?
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 11. 14:08
    a félreértett szupermarketkalóz.

  10. #100
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 10. 13.
    Hozzászólások
    88

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Féloff:
    qwert megadnád az FTPs nicked, eddig azt hittem superturbo SNGvel 3-6%ot lehet hozni. Köszi.
    "levaiposta"

    Jelenleg kb 90 BI-vel futok EV alatt így amit a sharkscopon látsz az kicsit gyengébb mint a matematkiai eredményem.

    Egyébként számomra tök mindegy ki mivel szórja el a pénzét. Én csak azt mondom, hogy ez a téma is szép lassan bulvárosodott MO-on. Elég régóta ismerem ezen tanfolyamok oktatóit (nem csak az oktatásról hanem az életben), s soktól megkérdezném ha annyira ért hozzá mért az oktatásból befolyó pénz a legnagyobb jövedelme forrása? Ezen érdemes elgondolkodni. Vajon Phil Ivey mért nem ad leckét 50 $-ért?

Oldal: 10 / 42 ElsőElső ... 8910111220 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •