Oldal: 11 / 42 ElsőElső ... 91011121321 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 101 - 110 (412) összesen
Like Tree8Likes

Téma: póker -> tőzsde.

  1. #101
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 10. 13.
    Hozzászólások
    88

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    komoly, hogy naponta jön 2 db. 0 hozzászólással rendelkező tag, aki leírja a személyes negatív élményeit vagy véleményét a dologról?
    Ez vicces. Ha valaki eddig nem írt naponta mindenféle ****ságot a forumban akkor már nem is lehet értelmes ember. Évek óta olvasom a forum különböző témáit, hogy mért ebbe írtam be annak tényleg csak az az oka, hogy ehhez értek.
    Az x év alatt én is találkoztam pár hosszútávon nyerő befektetővel, de közülük sokan a benfentes infoknak, érdekesen jól értesültségüknek (ez nem volt túl magyaros de talán érthető) köszönhették a nyereségük jó részét.

  2. #102
    ATM
    ATM nem elérhető
    Fanatikus tag ATM avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 27.
    Hely
    atmland
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Engem is érdekel a téma, de azért a pókert nem dobnám félre hirtelen emiatt, mert szerintem sok év beletelik mire az ember beletanul egy ilyen szakmába napi egy-két óra időbefektetéssel, de gondolni kell a nyugdíjas évekre is.

    Peterpanic: Kb. mennyi időt szánsz rá naponta mindenestől, úgymint tanulás, fórumozás, cikkek, hírek, stb.? Ha feltételezzük hogy 100 egységnyi a br-od, akkor kb milyen hozammal, és mennyi napi munkával számolsz évente? (nem tudom, hogy így érthető-e a kérdés szóval $10k a br és $100 kockázatot vállalsz egy ügyletben) Szóval az érdekelne, hogy napi egy-két órával, nit brm-mel mire lehet számítani.

  3. #103
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 10. 10.
    Hely
    göd
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    Megéri-e vagy sem kockáztatni a forexbe?
    Ez úgyis a végén derül ki. De ha esetleg kihagyjuk az életünkből, utánna biztos, hogy elgondolkodik az ember, hogy talán jó lett volna megpróbálni.
    Persze aki már kipróbálta, és nem jött be, az inkább azt mondja, hogy inkább ne is hallottam volna róla. Ez ilyen! Amikor volt a nagy banki csőd időszaka, akkor egy csomó részvény ára a mélybe hullt. Akkor egy ismerősöm azt kérdezte, hogy a félretett pénzemet miért nem fektetem be részvénybe, sőt még segít is, mert neki már vannak tapasztalatai ebben a témában. Valahogy én ezt egy teljesen idegen pályának tartottam, és tartom is, mert nem ebben nőttem fel. Nem fektettem be! De azért kíváncsiságból figyeltem a két kinézett részvény árait (OTP, Fylaxia). Nem telt el fél év, és az OTP a 4szeresét, a filaxia a 12szeresét érte. Ezt konkrétan veszteségként éltem meg, a legnagyobb balféknek tartottam magam. Az év elején ugyanaz az ismerősöm ajánlotta a forexet. Nem merem kihagyni. Veszélyes pálya? Az!
    Annyit tudok, hogy az ismerősöm belerakott 2 millát, és 3 hónap alatt megduplázta, majd el is bukta a megkeresett pénzt. De ő túl sokat kockáztatott. Ha megvan egy cél, megvan egy-két stratégia és azt következetesen betartod, persze a célnak nem szabad túlzónak lenni. Akkor szerintem igenis pozitív tud lenni a mérleg. (nekem még nem sikerült elég fegyelmzettnek lenni ). Senkit nem akarok rábeszélni, mert ami az egyiknek sikerül a másiknak nem biztos.

  4. #104
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 12.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    157

    Alapbeállítás

    Idézet nando42 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése




    Ez mit is jelent!? Ez azt jelenti, hogy 10%. Évente! Maximum!
    Most komolyan egy forex trader 10%-os hasznot tud csinálni egy év alatt???
    Valahol olvastam, hogy egy német srác 1000euróból 5x ezret csinált kevesebb mint egy év alatt. Most akkor ez is csak egy kivétel mint pl. boku87? Az a 10% az írtó kevés, 1-2éve még az OTP is adott 10%os kamatot...

  5. #105
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 10. 10.
    Hely
    göd
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    Igen az a 10% az egy kicsit kevésnek tűnik. De ha kezdőként keresünk egy évben ennyit az nem rossz. De ettől azért több kell ahhoz ,hogy ilyen sok embert megmozgasson. Nekem egy robotokkal foglalkozó cég évi 30%-ot mondott, hogy az előző években kb. ennyit tudtak teljesíteni. Ők a robotot 2-3 %-os kockázattal ,0,1 lot- al ,állandó felügyelett mellett kezelik.

  6. #106
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet ATM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Engem is érdekel a téma, de azért a pókert nem dobnám félre hirtelen emiatt, mert szerintem sok év beletelik mire az ember beletanul egy ilyen szakmába napi egy-két óra időbefektetéssel, de gondolni kell a nyugdíjas évekre is.

    Peterpanic: Kb. mennyi időt szánsz rá naponta mindenestől, úgymint tanulás, fórumozás, cikkek, hírek, stb.? Ha feltételezzük hogy 100 egységnyi a br-od, akkor kb milyen hozammal, és mennyi napi munkával számolsz évente? (nem tudom, hogy így érthető-e a kérdés szóval $10k a br és $100 kockázatot vállalsz egy ügyletben) Szóval az érdekelne, hogy napi egy-két órával, nit brm-mel mire lehet számítani.
    én még nagyon az elején járok a dolognak, ami igazán hiányzik, az a tapasztalat. mivel nem daytradelek, nálam ennek összegyűjtése évek kérdése lesz.
    ráfordított idő tekintetében napi 1 óra, lebontva a négyóránkénti pár perces árfolyamcheckelésre.
    belépések alkalmanként, hetente kb. egyszer vagy kétszer, igényelhetnek 1-2-3 óra szinte folyamatos figyelést, de ez nem mindig szükséges.

    hozamelvárásokat nem fogok írni, ez csak rajtad múlik. a kockázatvállalási hajlandóságodon, a stratégiádon, a tapasztalatodon, a piac volatilitásán...
    komolyan.
    nálam nincsenek ilyenek. nyerek, amennyit nyerek, vesztek amennyit vesztek , csinálom, mert érdekel. ha ez nincsen meg, bele se kezdj.
    tudod mit, azt mondom, a maximális, amit ezzel elérhetsz, az 1%. ha ennyiért nem vagy hajlandó belevágni, akkor valószínűleg amúgy sem kellene.

    egy kezdő pókeresnek sem ajánlanám soha, hogy kezdjen bele csak azért, mert ebben a szakmában sok pénz van. egyiket sem lehet igazán nyereségesen csinálni lelkesedés nélkül, egyszerűen úgyis fent akad a rengeteg buktató egyikén az illető.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 11. 21:29
    a félreértett szupermarketkalóz.

  7. #107
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 12.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    157

    Alapbeállítás

    YouTube - Profit.hu az RTLKlubon. Tőzsde - Forex mint munkaeszköz..
    3:55-nél mondják, hogy Pintér Péter 420%ot ért el 1év alatt... Akkor hosszútávon csak több van benne mint 10% nem? Következő évben "csupán" 100-120%-ot.

  8. #108
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 04.
    Hozzászólások
    214

    Alapbeállítás

    Peterpanic: nem akarok hírverést kelteni nekik, csak érdekel:
    Tadawul-nál időben és a megfelelő helyen teljesülnek az orderek? (állítólag nem dealing deskes)
    Mini számlád van náluk?
    Befizetésnél milyen költséged volt, és milyen módon fizettél be? (volt már withdrawd, és rendben ment?)
    Mi az, amivel nem vagy náluk elégedett?

    Anno próbáltam róluk infót gyűjteni, de nem nagyon volt tapasztalat.

  9. #109
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    nekem tulajdonképpen egyetlen bajom van tadawulfx-el, és az pont az idő. néha lassú, néha nem megy, de mivel nem ugrálok ki-be, ezért nem hatalmas probléma. ha valakinek viszont ez fontos, válasszon másik céget.
    standard számlám van, én a netelleres kártyámról fizettem be paypalon keresztűl, régebben volt jutalék, most dec 31-ig nulla százalékra csökkentették. withdrawal viszont nem volt, és valszeg nem is lesz sokáig, jó dolog a kamatos kamat.

    az viszont fontos, hogy ez a bróker valójában nem a brit FSA ellenőrzése alatt van, hanem a ciprusi pénzügyi hatósága figyel rá, ami nem olyan jó, nem muszáj külön számlán kezelniük a kliensek pénzét, amúgy sem szigorú, és maximum 20k euro értékben kártalanít ciprus, ha csődbe megy a cég.

    ez az FSA-nál 50k euró, külön számlán kell lennie a kliensek pénzének (amivel így nem tudnak bizniszelni - ez pedig pluszpont, hiszen így nehéz csődbemenni), és sokkal szigorúbb az ellenőrzés.

    amerikában amúgy 250k dollárig vannak biztosítva az NFA (amerikai felügyelet) által elenőrzött számlák, azon is érdemes lehet gondolkodni, ha nagyobb pénzekről van szó.

    én soha nem fogok a tadawulfx-nél 20k eurónál többet tartani, inkább keresek egy óriás fxdealert.
    Barclays Capital: BARX: Foreign Exchange
    CitiFX Pro | Trade Forex with Citi
    Forex Trading | Online Currency Trading Rates | FX Research | dbFX
    Forex trading, ECN Broker, Managed accounts, Swiss FX trading platform (bank licensze van svájcban)
    MB Trading - Stocks Options Futures Forex Online Discount Trading

    ameddig nincs ekkora összegekről szó, addig bármilyen FSA bróker OK lehet, aminek a reputációja is megfelelő:
    FSA UK brokers | FSA UK regulated Forex brokers
    bár szinte alig van ilyen, talán fxpro és tadawulfx ami nem gáz, a többi ezen a listán is szereplő, mini számlával is nyitható cégről durva sztorik vannak...

    beleértve forex.com-ot, FXCM-et, alparit, plus500-at: keressetek rá mindenképpen, mielőtt pénzt töltötök fel ilyen cégekhez.

    Idézet apro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Peterpanic: nem akarok hírverést kelteni nekik, csak érdekel:
    Tadawul-nál időben és a megfelelő helyen teljesülnek az orderek? (állítólag nem dealing deskes)
    Mini számlád van náluk?
    Befizetésnél milyen költséged volt, és milyen módon fizettél be? (volt már withdrawd, és rendben ment?)
    Mi az, amivel nem vagy náluk elégedett?

    Anno próbáltam róluk infót gyűjteni, de nem nagyon volt tapasztalat.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 12. 16:43
    a félreértett szupermarketkalóz.

  10. #110
    ATM
    ATM nem elérhető
    Fanatikus tag ATM avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 27.
    Hely
    atmland
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hozamelvárásokat nem fogok írni, ez csak rajtad múlik. a kockázatvállalási hajlandóságodon, a stratégiádon, a tapasztalatodon, a piac volatilitásán...
    Akkor ebben a tekintetben is hasonlít a pókerre. Ha lesz egy kis befektetni való tőkém, ki fogom próbálni. Köszi a választ és sok sikert!

Oldal: 11 / 42 ElsőElső ... 91011121321 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •