Oldal: 12 / 42 ElsőElső ... 2101112131422 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 111 - 120 (412) összesen
Like Tree8Likes

Téma: póker -> tőzsde.

  1. #111
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Idézet qwert987 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "levaiposta"

    Jelenleg kb 90 BI-vel futok EV alatt így amit a sharkscopon látsz az kicsit gyengébb mint a matematkiai eredményem.
    Köszi a nevet.
    Azt irtad hogy napi 2óra, 50tour, 20dolcsis átlag, havi 2500dolcsi profit.
    Ez 10% roit jelent. (és ezért kérdeztem rá, mert soknak tűnt, ezen a téten kutakodásaim és sharkscope alapján 3-6% már igen jó.)
    Sharkscope szerint 21k lejátszott sng, átlag 10d, 1,5év, 12k profit. Egyébként szép, gratula!
    Ez havi 700dolcsinak tűnik, és 5% roinak. A 27% RBvel sincs 1k dolcsi. Mit néztem\számoltam el?
    Egyébként nem akarom elterelni a témát, maradjunk a tőzsdénél, max egy darab rövid választ várnék, köszi...

  2. #112
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    daytrade
    a daytrader kifejezést a napon belüli kereskedőre használják, aki minden este, a piac zárásakor lezárja pozícióit. alapvetően a swingtrader-hez képest technikai hátránnyal indul (aki több napig, vagy hétig tartja a pluszos tradejeit), hiszen ugyanakkora tranzakciós költséget fizet (rake-t) minden egyes pozíció után, viszont az átlagos profitja egységnyi elmozdulásban kifejezve (pip) kevesebb, hiszen kisebb mozgásokat "kap el" mint aki hosszabb távon kereskedik. pókeres analógia: képzeljetek el valakit, aki olyan site-on játszik, ahol több rake-t szednek, viszont a handek is gyorsabban "pörögnek" - valami olyasmi lehet, mint a rush poker fulltilten - csak 10%-os rake-kel.
    még egy nagyobb hátránnyal indulnak a daytraderek, még pedig, hogy rövidebb idősíkon nagyobb a "zaj", tehát jobban meglátszik egy-egy nagyobb játékos esetenkénti tranzakciója, ami számunkra nem feltétlenül előny, hiszen mi csak a piac egészének a hangulatával tudunk “kalkulálni”, a résztvevők egyenkénti reakciója előreláthatatlan... mindez viszont nagyobb idősíkon szinte nem is észlelhető, sokkal inkább a piac egészének a véleménye tükröződik a grafikonon.

    két, főleg pszichológiai szempontból előnynek számító dolog hozható fel a napon belüli kereskedés mellett:
    - mivel több trade “megy le” kevesebb idő alatt, konzisztensebb eredményt tudsz majd felmutatni egységnyi idő alatt. mint például, ha 4 asztal helyett 14-en játszanál egyszerre, vagy akár maradhatunk a rush vs. normál pókeres hasonlatnál is.
    - nincs stressz, hogy kivesz a piac, amíg alszol, vagy bármi ilyesmi, nyugodtan pihenhetsz. (már ha ez valakinek gondot jelent.)

    alapvetően egy kezdő nagyságrenddel jobban jár a hosszabb idősíkkal. ennek segítségével már a karrierje elején megtanul türelmesnek lenni és várni a megfelelő alkalomra, nem esik bele a "“nem látom a fától az erdőt"” effektusba, azaz megtanulja elemezni és figyelembe venni a piac hosszútávú mozgását is, mindez pedig hatalmas előnyt jelent, még akkor is, ha végül a daytrade-nél köt ki az illető...
    szóval, ha megfogadjátok a tanácsomat, H1-H4 alatt nem kereskedtek az elején, ugyanúgy, ahogy a kezdő pókerest is csak akadályozni fogja a 12 asztalos játék a fejlődésben, és jobb, ha marad a 2-3 szimultán játéknál...
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 13. 20:24
    a félreértett szupermarketkalóz.

  3. #113
    ATM
    ATM nem elérhető
    Fanatikus tag ATM avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 27.
    Hely
    atmland
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    daytrade
    Köszönjük!

    Jöhetnek az okosságok a forexről, vagyunk sokan, akiket érdekel.

  4. #114
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 10. 13.
    Hozzászólások
    88

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a nevet.
    Azt irtad hogy napi 2óra, 50tour, 20dolcsis átlag, havi 2500dolcsi profit.
    Ez 10% roit jelent. (és ezért kérdeztem rá, mert soknak tűnt, ezen a téten kutakodásaim és sharkscope alapján 3-6% már igen jó.)
    Sharkscope szerint 21k lejátszott sng, átlag 10d, 1,5év, 12k profit. Egyébként szép, gratula!
    Ez havi 700dolcsinak tűnik, és 5% roinak. A 27% RBvel sincs 1k dolcsi. Mit néztem\számoltam el?
    Egyébként nem akarom elterelni a témát, maradjunk a tőzsdénél, max egy darab rövid választ várnék, köszi...
    Ott hibázol, hogy a múltból indulszki. A stat tartalmaz 3,5 $ -10 $-os sngket több ezret de azokon a szinteken már nem játszom. Egyszerűen feljebb léptem. A 27 % rakeback sem jó a midyear és egyébb bonusok, az IronMan medalok és a rengeteg FTP pont (Black Card) miatt. Ma már 27$-os átlagtéten nyomom. Ha így számolod kijön az átlag 2500$/hó 4,5-4,7 % EV ROI mellett.
    Kizártnak tartom hogy a jelenlegi 150 BI-s bankrollt a tőzsdére vagy FX trade-be forgatva ekkora havi hasznot hozzon. Ja és én nem vagyok egy Bélabácsi szintű játékos bárki utánnam csinálhatja aki egy kicsit is komolyan veszi a pókert.

  5. #115
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    behavioral economics

    a profi tőzsdés szakmájával együtt jár a folyamatos bizonytalanságban való döntés hozatal-kényszer, ami ugyanazokat a pszichológiai buktatókat hordozza magával, mint amilyenekkel a pókeres az eredeti szakmájában is találkozik nap mint nap... tulajdonképpen ezzel a területtel foglalkozik a manapság divatos, új interdiszciplinális tudományág, a viselkedés-gazdaságtan (behavioral economics).
    pár példa azokra az irracionális viselkedési mintákra, amik közösek a pókerrel:

    loss aversion (kockázatkerülés):
    alapértelmezetten az emberek nagyon nem szeretnek veszíteni. elfogadott, rengeteg kísérlettel bizonyított tény, hogy minden egyes elvesztett dollár/forint/euró kétszer akkora negatív érzelem kihatással bír, mint egy dollár nyereség. tehát nem véletlenül kerüljük görcsösen a veszteségeket, hiszen konkrétan fájdalmat okoznak (ezért teheti tönkre egy breakeven, amúgy rakebackből sok pénzt kereső regulár általános hangulatát a szakmája).
    persze vannak olyan szituációk, ahol nem tudjuk elkerülni az esetenkénti bukót... viszont sokszor van lehetőségünk halogatni. ez a tőzsdén is így működik, rengeteg kezdő vagy kevésbé edzett kereskedő összeházasodik egy-egy rosszabb döntésével, és ahelyett, hogy kis veszteséggel kiszállna a pozícióból, nem realizálja azt, hiszen ameddig nem jelenik meg a számláján, addig valójában nem is létezik az a mínusz. és persze az árfolyam továbbra is az ellenkező irányba folytatja a mozgását... (sőt, sokan előszeretettel duplázzák meg a vesztő pozíciójukat, gondolván, hogy "most már fordulnia kell a dolognak" - gondoljunk csak azokra a pókeresekre, akik két téttel feljebb próbálják meg visszanyerni az aznapi bukót)
    és persze az érem másik oldalára is igaz mindez: az emberek félnek "visszabukni" a nem realizált nyereséget, ezért nem hagyják kibontakozni a potenciálisan nagy nyereséggel kecsegtető pozíciót, hanem kis pluszban lezárják inkább, a “rizikó” minimalizálása végett. (egyeseknek ismerős lehet a win-stop nagyszerű koncepciója, miszerint, ha nyertünk x buyint, pihenjünk és üljünk ki)

    az általános kockázatkerülés pedig sokszor kiegészül egy egészen paradox, de szintén általános viselkedésmintával: mégpedig, hogy amikor már minden kétséget kizáróan elkezdtünk veszíteni, akkor hirtelen a elkezdjük keresni a kockázatos helyzeteket... ide sorolható a klasszikus “mindenképpen vissza kell hoznom magam nullába”, vagy a “akkora mínuszban vagyok, hogy már minden mindegy” típusú hozzáállás, ami egy profi szerencsejátékosnál (legyen az pókeres vagy trader) könnyen csőd közeli állapotot eredményezhet.

    hindsight bias:
    az “utólagos előrelátás” egyfajta általános tendencia arra, hogy a múltban bekövetkezett eseményeket sokkal kiszámíthatóbbnak és előre megjósolhatóbbnak tüntessük fel, mint amilyenek azok valójában voltak. tökéletes példa erre, hogy miért vágják le a hand history elemzéseknél a leosztás végkimenetelét - nem szabad, hogy ez befolyásolja bármelyik hozzászólót.
    ugyanúgy a tőzsdén is meg kell tanulni a lehető legobjektívebben értékelni a saját stratégiánkat és aktivitásunkat, anélkül, hogy a végeredmény befolyásoljon minket.
    aki olyan dolgokat mond, hogy “benne kellett volna maradnom ebben a pozícióban, annyira egyértelmű volt, hogy tovább fog emelkedni”, nagy valószínűséggel éppen ebbe a hibába esik bele, és elfelejti, hogy az adott szituációban kismillió érv szólt (vagy szólhatott) a zárás mellett.
    ugyanez a példa fordítottjánál is igaz lehet: kivesz minket az előre definiált stop loss-unk, persze később megfordul az árfolyam, mi pedig ütjük a fejünket a falba, hogy miért nem vártunk még egy kicsit... és ez körübelül olyan, mint amikor eldobja az ember a 44-et squeezre, viszont egy másik regular call-ol, és látjuk, hogy lejött volna a setünk, és annak ellenére, hogy nem volt meg az oddsunk, kicsit bánjuk, hogy nem adtunk meg preflop.
    a tőzsdén pedig pont emiatt nehezebb megtartani a helyes hozzáállásunkat: itt mindig látjuk, mi történik, miután lezártuk a pozíciónkat. ez pedig, sokszor helytelen következtetésekre sarkalhatja a kezdő kereskedőt...

    memory bias:
    a "torzított emlékezet" működése meglehetősen egyszerű: minél feltűnőbb egy adott esemény, annál részletesebben és jobban emlékszünk rá. ez abszolút érthető, hiszen meglehetősen ritkán van szükségünk arra, hogy jelentéktelen dolgokat pontosan felidézzünk. sajnos viszont ezen tulajdonságunkat átvisszük a statisztikai becsléseink erre meglehetősen érzékeny területére is, ezért lehetséges, hogy fejből nagyságrendekkel félresaccoljuk szinte bármilyen esemény bekövetkeztének valószínűségét.
    pont ebbe a hibába esik bele a pókeres, aki arról mesél folyton, hogy a fishek mindig behúzzák a 80-20-at, vagy csak úgy általában, a badbeatjei miatt nyafog. persze, ezek az emlékezetes esetek, és tényleg úgy tűnik, mintha mindig csak ilyennel találkoznánk... de egyszerűen csak megtéveszt minket a saját emlékezetünk általános természete.

    a többi coming soon.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 16. 16:58
    Riverismine23 likes this.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  6. #116
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Idézet qwert987 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kizártnak tartom hogy a jelenlegi 150 BI-s bankrollt a tőzsdére vagy FX trade-be forgatva ekkora havi hasznot hozzon.
    Itt felhivnám pár dologra a figyelmet:
    1, tőkeforgási sebesség. A pókerben igen gyors, 100BI bankrollos MTTs ha csak napi 10 tourt tol, akkor 10 nap alatt megforgatja a tőkéjét. CGnél 5000 handre emléxem. Szóval pár nap ott is. Ez azt jelenti, hogy igen gyorsan lehet növelni a tőkét, rossz széria (vagy vesztő stratégia) esetén hasonlóan gyors\nagy veszteség. Ebben nagyon hasonlit a póker a forexre.

    2a, befektethető összeg
    Egy átlag hobbys havonta letol 100 darab MTTt, 10d buyinnel, akkor 1000 dolcsit tudott megforgatni. Ha ezen hoz 30%ot, az nyilván szép, azonban ha mellette akad 10Mftja tőzsdén azzal mit csinál? Szeretné azt is "megforgatni", de akkor magasabb téten és\vagy többet kell játszania, aminek eredménye kisebb, esetleg negativ roi lehet.

    2b, "Sok pénzem lett pókerből". OK, benyertél egy MTTt, összegrindoltál CGn vagy SNGn 5misit, akkor hova fekteted be? Pókerben nem tudod megforgatni (túl magas téten esetleg el is buknád), na ekkor jön a tőzsde, szerintem. Ezért irtam talán ide is, hogy a póker jó vagyon megalapozásnak, azaz csinálni a "semmiből" 100ehufot, esetleg 1Mhufot. De vagyongyarapitásra kevésbé, ha van pár misid, egyre kevésbé fogsz éjjelente 10 asztalon gombot nyomogatni, és idióta mákolásokon ideget edzeni.

    Féloff:
    qwert : még azt megkérdezném, hogy a havi profit hogyan oszlik meg játék illetve rakeback között? (rakebackhez értve az összes pontot, bónuszt, stb)

  7. #117
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt felhivnám pár dologra a figyelmet:
    1, tőkeforgási sebesség. A pókerben igen gyors, 100BI bankrollos MTTs ha csak napi 10 tourt tol, akkor 10 nap alatt megforgatja a tőkéjét. CGnél 5000 handre emléxem. Szóval pár nap ott is. Ez azt jelenti, hogy igen gyorsan lehet növelni a tőkét, rossz széria (vagy vesztő stratégia) esetén hasonlóan gyors\nagy veszteség. Ebben nagyon hasonlit a póker a forexre.

    2a, befektethető összeg
    Egy átlag hobbys havonta letol 100 darab MTTt, 10d buyinnel, akkor 1000 dolcsit tudott megforgatni. Ha ezen hoz 30%ot, az nyilván szép, azonban ha mellette akad 10Mftja tőzsdén azzal mit csinál? Szeretné azt is "megforgatni", de akkor magasabb téten és\vagy többet kell játszania, aminek eredménye kisebb, esetleg negativ roi lehet.

    2b, "Sok pénzem lett pókerből". OK, benyertél egy MTTt, összegrindoltál CGn vagy SNGn 5misit, akkor hova fekteted be? Pókerben nem tudod megforgatni (túl magas téten esetleg el is buknád), na ekkor jön a tőzsde, szerintem. Ezért irtam talán ide is, hogy a póker jó vagyon megalapozásnak, azaz csinálni a "semmiből" 100ehufot, esetleg 1Mhufot. De vagyongyarapitásra kevésbé, ha van pár misid, egyre kevésbé fogsz éjjelente 10 asztalon gombot nyomogatni, és idióta mákolásokon ideget edzeni.

    Féloff:
    qwert : még azt megkérdezném, hogy a havi profit hogyan oszlik meg játék illetve rakeback között? (rakebackhez értve az összes pontot, bónuszt, stb)
    kicsit nme egy súlycsoportnak érzem a 100mtt/hó hobbistát és a 10M huffal tőzsdézőt
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  8. #118
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    463

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    kicsit nme egy súlycsoportnak érzem a 100mtt/hó hobbistát és a 10M huffal tőzsdézőt
    Jaja, természetesen sok féle ember van. Itt a fórumon diákok vannak többségben, akik előbb pókereznek, és utána tőzsdéznek. Én pölö forditva vagyok ezzel.
    Ja, és a "tőzsdéző" nem feltétlenül azt jelenti hogy foglalkozik vele, azaz napi munka szinten tolja, mint pölö az eddigi téma a forex.
    Nekem a tőzsde (értékpapir) egyszerű, biztonságos, relativ jó hozamú, relativ kis kockázatú, hosszútávú befektetés, munka nélküli passziv jövedelem, ahova azon pénzeket tudom befektetni, amire "nem találok jobb befektetési lehetőséget". És ez majdnem minden pénzem ;-), pedig keresgélek, forex, poker, étterem, ruhabolt az elmúlt 1-2 évben felmerülő lehetőségek, de eddig egyik sem győzött meg...
    Most egy ideje már qwert eredményeit nyomogatom a sharkscopeon, nagyon tanulságos, és még1x nagy gratula... Rögtön itt az ő "helyzete" (majd kijavit ha nem jól látom): van 30dolcsira 150BIje, azaz kb 1Mft. Persze hogy azt mondja, a legjobb befektetés a póker, hiszen relative kevés pénzből kis munkával tud nagyon jó hozamot nyerni. No de tolja még egy évig, nyer még 5 misit, hova fekteti be hasonlóan jó hozamot keresve? Pókerbe "nem tudja", hiszen mégha fel is megy 100dolcsis szintre, és igen kényelmes 200BI bankrollt tart, akkor mit csinál a többi pénzzel, mint "maradék" befektetni való tőke? És ugyanez MTT prókra is kb igaz, 100dolcsis átlag, 100BI, az 2MHUF, már a magyar prok is átlépik ezt...
    Jójó, én is tudom hogy itthon kevésbé jellemző a pár misis "felesleges" tőke, külföldön azonban egy diák is félretesz ennyit 1-2 év alatt, mivel többet is keresnek egy átlagos munkahelyen mint mi itthon, vagy mint a magyar próink nagyrésze. Talán ezért nincs annyi pókeres nyugatra, illetve inkább játéknak tekintik, mint meggazdagodásnak, vagy munkának, vagy befektetésnek...

  9. #119
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 10. 13.
    Hozzászólások
    88

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Féloff:
    qwert : még azt megkérdezném, hogy a havi profit hogyan oszlik meg játék illetve rakeback között? (rakebackhez értve az összes pontot, bónuszt, stb)
    1500 sng/hó*1,2$átlagrake=1800usd*0,27=486 USD+ kb 220 USD/hó egyéb bonus= kb 700 USD
    1500 sng/hó * 27 USD= kb 40000 USD forgalom * 4,5 % ROI (ez a kitűzött min) = 1800 USD
    A kettő 2500 USD.

  10. #120
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 10. 13.
    Hozzászólások
    88

    Alapbeállítás

    Idézet balage78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    No de tolja még egy évig, nyer még 5 misit, hova fekteti be hasonlóan jó hozamot keresve?
    Az igazat megvalva sehova. Mert nincs ilyen hasonló jó hozam. Ha Waren Buffetet isteni befektetőnek kiáltják ki mert több évtizede veri az inflációt 5-10 %-al akkor úgy gondolom látható hogy mi az elérhető maximum hosszútávon (a hosszútávot nem az egyes befektetésekre értem).
    Én maradok a fix hozamú kötvényeknél és betéteknél amit csak néha fűszerezek némi részvénnyel és a döntést csak is fundamentálisan hozom meg. Persze így nagyon ritkán tőzsdézem, de akkor hosszútávra veszek pl 3000-en otp-t hogy 1 év múlva 2-3 ezerrel feljebb eladjam. Mint bróker sokféle befektetővel találkoztam és csak ez vezetett hosszútávon eredményre, igaz a daytrader ügyfeleket imádtam mert belőlök jön a sok jutalék.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •