Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 15 (15) összesen
  1. #11
    wtf
    wtf nem elérhető
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 05. 03.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Idézet Zehy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Eleve nl25-ön soha nem is fognak kb, másrészt ez a 4bb lapot takar ezen a limiten, teljesen jó már preflop elkezdeni a pumpálást. Ettől függetlenül elég lehet az általad javasolt 3,5 is, de az legyen a minimum inkább (3,5-4$).
    Ez nagyon nem így van, tapasztalatból tudom. Egy jobb reg már NL25-ön is fog néha 4-bet/foldolni, még ha nem is túl sűrűn. És ami a legviccesebb: nem csak a jobb regek, hanem a közepes/gyengék is, teljesen fogalmatlanul 4-bet/foldolnak. Nem gondolkozik, 4-betel, aztán rájön, hogy annyira nem jó a lapja, hogy adja az AI-t, ezért dob. Tehát igenis jelen van ez NL25-ön, de 50-en meg pláne. Ezért jobb nem hozzászokni ezekhez az idióta sizingokhoz, mert durván kihasználható.

    A másik, hogy akkor tényleg jó lehet, ha a 4BB lapot biztosan lapot takar, de nem feltételezem egy regről, hogy a rossz lapjaival kisebbet emel, mint a monsterekkel, mert az aztán tényleg rémesen rossz játék volna.

  2. #12
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet wtf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    A másik, hogy akkor tényleg jó lehet, ha a 4BB lapot biztosan lapot takar, de nem feltételezem egy regről, hogy a rossz lapjaival kisebbet emel, mint a monsterekkel, mert az aztán tényleg rémesen rossz játék volna.
    Aki 2010-ben MP-ből egy 5fős asztalon 4bb-t openrézel 2010-ben, arról én már pedig azt feltételezem, h igen ostoba (ha csak nem azért teszi, mert csé az asztal és premium lapja van). Innentől pedig nem sajnálnám tőle a 3betet, úgy is adja. Ezen kívül, oop AA-val a kezemben nem arra az 5-10%-ban előforduló esetre törekednék, h na hátha most majd lájtan 4betel 19/12-es barátunk, hanem, h minél több pénzt lássak már preflop a potban. Jobb lesz így mindkettőnknek, de leginkább nekem.
    Az meg, h 50en mi megy nemtom, h jön ide (értem, h ne szokjunk rá a "hülye" betekre), nl25-ön vagyunk, itt senki nem fogja nézni nagyjából a size-okat, csak a saját lapját (nagyobb részben). értem, h vannak már jobb playák, de azért ne tételezzünk már fel minden esetben értelmet és ne lássunk minden játékosban top pro-t. Lsd első mondatom.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  3. #13
    Tag ironmike avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 15.
    Hozzászólások
    189

    Alapbeállítás Sorryyyy

    MP ($26.10)
    Button ($34.59)
    Hero (SB) ($52.68)
    BB ($26.01)
    UTG ($19.13)

    Preflop: Hero is SB with A, A
    1 fold, MP bets $1, 1 fold, Hero raises to $2.75, 1 fold, MP calls $1.75

    Flop: ($5.75) J, 9, 4 (2 players)
    Hero checks, MP checks

    Turn: ($5.75) 5 (2 players)
    Hero bets $3.75 MP raise 10,5? és most HERO!!!

    Bocsánat elírtam!
    Azaz turn-t beteltem, mire Ö visszaemelt!

  4. #14
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    3bet push turn.

    Mielőtt kitör a világháború 3bet size-ing ügyében. A standard: IP 3x, OOP 4x. Ezt lehet kicsit variálni ellenfelek és asztal dinamika függően, de ez a standard. OOP azért kell a nagyobb 3bet, hogy csökkentsük a pozícióból adódó hátrányunkat, mivel postflop minél kisebb a PSR (pot stack ratio, pot / stack arány), annál kisebb a pozíció szerepe. IP azért kell a kisebb 3bet, hogy nagyobb legyen a PSR, és sokkal több postflop manőverezési lehetőség maradjon, ahol a pozíciónk miatt helyzeti előnyben vagyunk, így könnyebben tudjuk az ellenfelet hibás döntésre (jobb lapját eldobja, rosszabb lappal call-oljon) kényszeríteni.

  5. #15
    Tag ironmike avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 15.
    Hozzászólások
    189

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3bet push turn.

    Mielőtt kitör a világháború 3bet size-ing ügyében. A standard: IP 3x, OOP 4x. Ezt lehet kicsit variálni ellenfelek és asztal dinamika függően, de ez a standard. OOP azért kell a nagyobb 3bet, hogy csökkentsük a pozícióból adódó hátrányunkat, mivel postflop minél kisebb a PSR (pot stack ratio, pot / stack arány), annál kisebb a pozíció szerepe. IP azért kell a kisebb 3bet, hogy nagyobb legyen a PSR, és sokkal több postflop manőverezési lehetőség maradjon, ahol a pozíciónk miatt helyzeti előnyben vagyunk, így könnyebben tudjuk az ellenfelet hibás döntésre (jobb lapját eldobja, rosszabb lappal call-oljon) kényszeríteni.
    Értem! Itt a helyes az mindenképpen 3$-3,5$ kellett volna. De nem tettem.

    Az eredmény pusholtam, mire Ö call és settje lett turnön!

    Aki sokat akar markolni....
    Next time .)

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •