Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 19 (19) összesen
  1. #11
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 10. 13.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás taj

    sziasztok en is kulfoldon elek par eve ,de van 1 ismerosom aki othon volt most es 120.000zer ft ot kell neki befizetni mert nem fizette eddig hiaba van neki is itt kinn bejelentett munkaja stb.az a nagy dillemma mit is tegyek mert persze en se fizetek othon magyarorszagon semmit meg ugye 3 evente megyek max haza minek fizetnek.ezt az eu biztositas szerintetek le kell mondani vagy pasz nem tudom mi a tehendom
    HELP
    thx

  2. #12
    Tag enron avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 22.
    Hozzászólások
    181

    Alapbeállítás

    Idézet ktibi77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sziasztok en is kulfoldon elek par eve ,de van 1 ismerosom aki othon volt most es 120.000zer ft ot kell neki befizetni mert nem fizette eddig hiaba van neki is itt kinn bejelentett munkaja stb.az a nagy dillemma mit is tegyek mert persze en se fizetek othon magyarorszagon semmit meg ugye 3 evente megyek max haza minek fizetnek.ezt az eu biztositas szerintetek le kell mondani vagy pasz nem tudom mi a tehendom
    HELP
    thx
    Mindenképpen a kinti munkáltatói papírokkal együtt(munkaszerződés, éves bevallás, stb...) mielőbb keress fel egy MO-i APEH ügyfélszolgálatot, vagy írj nekik akár e-mailt is.
    Valószínűleg azért van mert itthon nem adtál be adóbevallást évente(akár 0 jövedelemről), és az APEH nem tudja hogy nem MO-n dolgozol, tartózkodsz.
    Lemondani csak akkor lehet(tudomásom szerint) ha nem itthon vagy munkavállaló, ha mégis, akkor ha az ember egyszer bekerül a rendszerbe akkor kamatokkal együtt visszamenőleg évekre(napra pontosan) is tartja a markát az Apeh

    Üdv

  3. #13
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Nekem van egy kérdésem, nagyjából kapcsolódik ide. Májusban leérettségiztem... úgy volt, hogy megyek a rendészeti szakközépbe, de végül is nem mentem, mert elkéstem a jelentkezéssel, és emiatt beiratkoztam egy másik suliba banki szakügyintéző képzésre... mivel sok értelmét nem látom, hogy bejárjak, mivel jövőre rendészetibe fogok jelentkezni(most már időben ),meg ez amúgy is 2 éves, ezért hétfőn ki akarok iratkozni.

    Na már most, ezt be kell jelentenem a munkaügyi központban, és ott elméletileg elbírálják, hogy kaphatok-e valami pályakezdő "fizut"(nem értek hozzá, faterék mondták)... Abból vonják elméletileg a TB-t, ami nyilván nagyon fontos... A kérdésem az, hogy ezt ott még elbírálják, hogy megkaphatom-e , vagy automatikusan ez jár nekem, mint "pályakezdőnek"?

  4. #14
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Na már most, ezt be kell jelentenem a munkaügyi központban, és ott elméletileg elbírálják, hogy kaphatok-e valami pályakezdő "fizut"(nem értek hozzá, faterék mondták)... Abból vonják elméletileg a TB-t, ami nyilván nagyon fontos... A kérdésem az, hogy ezt ott még elbírálják, hogy megkaphatom-e , vagy automatikusan ez jár nekem, mint "pályakezdőnek"?
    pályakezdőként nem jár semmi tudtommal. előtte X ledolgozott napnak meg kell lennie, hogy jogosult legyél a járulékra.
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  5. #15
    Lelkes újonc Nitron avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 29.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    55

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Abból vonják elméletileg a TB-t, ami nyilván nagyon fontos...
    A TB-t magadnak kell fizetni ha nem csinálsz "semmit"! Havi valami 4-5000Ft...
    Ha az ember átlagon felül akar élni, akkor átlagon felül kell teljesítenie.

  6. #16
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Nekem pont most volt ilyen... Anyukam mondta skypeon, h bekell fizetnem 200k-t, mikor mar reg nem mo-on elek... Felhivta oket, aztan bement irodaba es elintezte

  7. #17
    Hz
    Hz nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Idézet Nitron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A TB-t magadnak kell fizetni ha nem csinálsz "semmit"! Havi valami 4-5000Ft...
    EHO-nak (Egészségügyi hozzájárulás) hívják.
    Azért kell hogy a körzeti orvos bácsi ingyen vizsgáljon meg.
    Nyugdíjad amúgy sem lesz.

  8. #18
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet Nitron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A TB-t magadnak kell fizetni ha nem csinálsz "semmit"! Havi valami 4-5000Ft...
    Kösz a válaszokat. Akkor én is baszakodhatok órákat az apehnál.....

  9. #19
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 07. 30.
    Hozzászólások
    39

    Alapbeállítás

    Be kell menni a lakhelyed szerinti önkormányzathoz és ott kisirni hogy fizessék helyetted nekem is igy van

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •