Oldal: 15 / 42 ElsőElső ... 5131415161725 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 141 - 150 (412) összesen
Like Tree8Likes

Téma: póker -> tőzsde.

  1. #141
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez nem igaz
    Vagy ha igaz is, qrva bonyolult a képlete

  2. #142
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hozzászólások
    71

    Alapbeállítás

    Ha már verseny, amellett, hogy a "normális" cégek többségénél demo számlán gyakorolni lehet, hétfőn kezdődik egy 1 hónapos befektetési verseny itt MO-n.
    Ha van rá érdeklődés, szívesen beszámolok arról, hogy alakul a hozamom, most épp azon gondolkodom, hogyan tudom a valós és a játékbeli dolgokat optimálisan összehozni.

    XTB Forex Verseny 2010-hez

    Csalódott lennék, ha nem sikerülne legalább duplázni, elégedett pedig akkor leszek, ha meg is nyerem .

  3. #143
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 04.
    Hozzászólások
    214

    Alapbeállítás

    ezen tuti indulni fog a topik olvasótábora

  4. #144
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hozzászólások
    71

    Alapbeállítás

    Idézet apro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezen tuti indulni fog a topik olvasótábora
    Engem nem zavar, azért írtam róla...
    Max. lesz kinek eladnom a napi/heti nyereményeket, ha úgy alakul .
    PS transfert is elfogadok .

  5. #145
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    312

    Alapbeállítás

    nem igazán értem hogy ez a verseny miért éri meg nekik , elmagyaráznátok?
    Főlleg evvel az első díjjal mercedes slk-val ami nem 2 forint

  6. #146
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 04.
    Hozzászólások
    214

    Alapbeállítás

    Idézet geryhun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem igazán értem hogy ez a verseny miért éri meg nekik , elmagyaráznátok?
    Főlleg evvel az első díjjal mercedes slk-val ami nem 2 forint
    Nagy a verseny a forex brókerek között. Abban bíznak, hogy rákapsz az ízére, és később majd nekik fizeted a jutalékodat.

  7. #147
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    behavioral economics 2.

    self-serving bias:
    az önsegítő torzítás az ultimate ego-kisegítő eszközünk, gyakorlatilag arról van szó, hogy az általunk elért sikereket általában saját magunknak tulajdonítunk, ellentétben a a kudarcokkal, amiket igyekszünk külső tényezőkre fogni. külön tanulmányt lehetne írni a pókeresek által hozott kifogásokról, hogy miért nem megy éppen a játék... gondolom ezt senkinek nem kell bemutatni.
    ha valaki a hétköznapi valósághoz közelebb álló példát szeretne, vizsgálja meg egyes politikusok kifogásait és hárításait, mivel mentik fel magukat magukat egy-egy rossz döntésük után.

    overconfidence bias:
    ezalatt egyszerűen csak a túlzott önbizalomként “elhíresült” általános emberi tulajdonságot értjük, és komolyan, nem is észleljük, milyen, amúgy teljesen tudattalan folyamatokkal rendelkezünk, amiknek köszönhetően folyamatosan a saját vállunkat veregetjük minden helyzetben, ezzel együtt biztosítva, sőt növelve az egónkat.
    konkrét példák:
    A Stanford egyetemen megkérdezett MBA hallgatók 87%-a tartotta a saját teljesítményét jobbnak, mint az átlag.
    A Nebraska-i egyetem tanárainak 68%-a helyezi magát a top 25%-ba a tanítási kvalitásai alapján.
    Egy másik tesztben, egy egyszerű kvíz teljesítése után felkérték a kísérleti alanyokat, hogy értékeljék a válaszaik pontosságát, itt az átlagolt eredmény 99%-ra jött ki, amíg a megoldásaik pontossága alig érte el a 60%-ot.
    Ugyanígy megy ez a tőzsdén és a pókerben is: a kezdők - anélkül, hogy az alapokkal tisztában lennének - depositolnak néha megdöbbentő összegeket, és bukják el pillanatok alatt: hiszen egyszerű ez a játék, és ők jobbak benne, mint bárki aki az asztalnál ül.

    optimism bias:
    általánosan ez alatt az esélyeink túlbecslését értik, de én ide sorolnék egy ennél sokkal fontosabb dolgot, mégpedig, hogy az emberek a döntéseik meghozatala után sokkal jobban bíznak annak helyességében, mint azelőtt.
    konkrét példa: a lóversenypályán készült felmérés szerint az emberek egyértelműen sokkal magabiztosabbnak tűnnek a nyerési esélyeiket illetően a tétjeik megrakása után akár egyetlenegy másodperccel, mint az előtt. de ugyanez megfigyelhető egy másik felmérésben, (1968, Knox and Inkster), amikor is a választáson résztvevő szavazókat kérdezték meg a választott jelöltük esélyeit illetően - a konklúzió ugyanaz, mint az előző példánál.

    apophenia (avagy a heuritsztikus problémamegoldás általános kritikája):
    szerintem, az emberek egyik legszórakoztatóbb tulajdonsága, hogy olyan események között is képesek összefüggéseket találni, ahol annak semmilyen reális esélye nincsen: gondoljatok csak a felerősített fehér zajban halott emberek mondatfoszlányait elemezgető szakemberekre, a biblia kódjára, a rorschach tesztre...
    pont ilyen, a statisztikában első típusú (fokú) hibának számító csapdába esik bele rengeteg technikai kereskedő, aki különböző indikátor-kombinációk véletlenszerű próbálgatásával igyekszik megalkotni a stratégiáját: biztos vagyok benne, hogy ha ír valaki egy programot, ami x idő alatt végigpróbálgatja az összes beállítást, találni fog egy olyan rendszert, ami 1%-os kockázattal napi 10%-ot hozott. remélem sejtitek, hogy mi ezzel a probléma: ugyanaz, mint ha egy statisztikus végignézné az összes mutatóját, amihez csak hozzá fog férni, összefüggést keresve az amerikai részvényindex és gyakorlatilag bármi között, amit le lehet számokkal írni. végeredményként pedig megkapja mondjuk azt, hogy a fehéroroszországi gyerekkönyv-eladások és az S&P napi flukutációja között 100%-os a kolleráció: ebbe a stratégiába viszont semmilyen értelmes ember nem fog pénzt invesztálni...
    itt jön képbe, hogy kizárólag a múlbeli eredményekből semmilyen esetben nem lehet következtetni a jövőbeli hozamokra. egy hosszútávon sikeres stratégiához megalapozott elméleti háttérre is szükség van.
    pókeres analógia: gondoljatok csak arra, mennyien panaszkodnak a cashout utáni bukószériára, vagy éppen dicsekednek az RNG "kiismerésével"...

    confirmation bias:
    az az általános emberi viselkedés, hogy automatikusan a hipotézisünknek megerősítő példákat keressük, és ezzel együtt - tudatalatt - figyelmen kívül hagyjuk az annak ellentmondó kimeneteleket.
    gyors példa: ha a kísérleti alany feladata az, hogy kitalálja, hogy milyen számra gondolunk, és azt sejti, hogy a 3-ast választottuk, sokkal nagyobb az esélye annak, hogy a szám páratlan mivoltára kérdez rá, mint az ellenkezőjére.

    gyakorlatilag, ha bele gondoltok, emiatt érzi rengeteg ember hitelesnek a jósokat, hiszen sokan alapból azzal az előfeltevéssel indulnak neki a dolognak, hogy ők tényleg a jövőbe látnak, és automatikusan csak azokat az eseteket jegyezzük meg, amik a hipotéziseinket erősítik, a többi (valószínüleg jóval nagyobb arányban jelen lévő), be nem következett jóslatokat pedig egyszerűen figyelmen kívül hagyjuk. (és sajnos ugyanígy viselkedünk a tőzsdegurukkal kapcsolatban is)

    még jó pár kognitív torzítás létezik, vannak átfedések, vannak lényegtelenebbek, azt hiszem, a fontosabbak lefedtem ezzel.

    most, hogy körülbelül tisztában vagytok ezekkel a fogalmakkal, láthatjátok, mekkora előnye van egy tapasztalat, jó pókeresnek a trader szakmában: gyakorlatilag az összes pszichológiai buktatóval találkozott már!
    egy kicsit más formában természetesen, de pont ezért jött létre ez az egész topik, hogy az összefüggések felkutatásával sokkal könnyebb legyen a szakma lényegének megértése (mert komolyan, ez az, ami valóban plusszossá tesz valakit, és nem a legújabb indikátorok ismerete).

    ha valaki további olvasnivalót szeretne a témával kapcsolatban, annak ajánlom Nicholas Nassim Taleb-től a “Fooled by randomness”-t (bár ez valójában kötelező annak, aki belevág ).

    List of cognitive biases - Wikipedia, the free encyclopedia

    You Are Not So Smart

    Poker Videos - Poker strategy and training for winning online poker


    én azt hiszem, mindent leírtam, amit akartam, viszont úgy vettem észre magamon már megint, hogy rosszat tesz nekem a fórumozás, állandóan figyelem, rengeteg időmet elveszi, attól függetlenül, hogy nem is írogatok, csak olvasom a hozzászólásokat, amikre nem tudok mit reagálni, mert semmi közük nincsen ahhoz, amiről én akarom, hogy szóljon a topik...
    úgy hogy én most ezt ebben a formában befejezem, bárki, akinek kérdése van, elérhet az email címemen (peterpaanic kukac gmail.com).

    még annyi, hogy amiket leírtam, össze fogom gyűjteni egy nagyobb doksiba, kiegészítve, kicsit átfogalmazva, aztán felrakom majd ide is.

    aki tényleg bele akar kezdeni, és nem nekem kell majd elkezdenem győzködni, hogy ne robotokkal és skalpolással foglalkozzon, hanem profiként, vállalkozás-szerűen akarja kezelni a tőzsdés karrierjét, az viszont írjon, csinálunk levlistát vagy ilyesmi.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2010. 10. 17. 20:05
    a félreértett szupermarketkalóz.

  8. #148
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hozzászólások
    71

    Alapbeállítás

    Idézet geryhun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem igazán értem hogy ez a verseny miért éri meg nekik , elmagyaráznátok?
    Főlleg evvel az első díjjal mercedes slk-val ami nem 2 forint
    Mivel én cégben nyomom, pontosan tudom, hogy 2009-ben mennyi brókerköltségem volt. (A spread ktgként megjelenik nálam).
    Anélkül, hogy pontosan leírnám, egy nettó menedzseri fizetés/hó körül van...
    Utoljára módosítva: kebot által: 2010. 10. 17. 18:32

  9. #149
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    apophenia (avagy a heuritsztikus problémamegoldás általános kritikája) részhez:

    volt vmi ilyen, hogy megnézték asszem az nyse indexet, hogy mi korrelál hozzá a legjobban, az jött ki, hogy az indiai gyapot
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  10. #150
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hozzászólások
    71

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    apophenia (avagy a heuritsztikus problémamegoldás általános kritikája) részhez:

    volt vmi ilyen, hogy megnézték asszem az nyse indexet, hogy mi korrelál hozzá a legjobban, az jött ki, hogy az indiai gyapot
    . És mi volt a korreláció értéke?
    Nekem ez azért sántít. Miket néztek hozzá? (Gondolom nem az S&P500-at, ...)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •